„Šilutė“ per Jonines ir karštį plušėjo Vilkaviškyje

2022-07-08, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi Sergėjaus Gvildžio nuotrauka
Šalies futbolo II lygos 11-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) žaidė birželio 24 dieną Vilkaviškyje su Kybartų FK „Sveikata“ (treneris Šarūnas Litvinas). Pergalę išsivežė pamariškiai, sukūrę daugiau progų įvarčiams – 0:1 (0:0). Po šios sėkmės FK „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje pakilo į antrą vietą.

Šilutiškių treneris S. Česnulis turėjo pastabų tvarkaraščio sudarinėtojui, privertusiam šešias mėgėjų ekipas rungtyniauti per Joninių šventę. Juk žaidėjai norėjo pabūti su savo šeimomis, paatostogauti. Jie nėra futbolo profesionalai, iš to negyvena. Pasak S. Česnulio, praėjusį savaitgalį II lygos klubams vertėjo palikti laisvą. Kita kalba A lyga – profesionalų klubams atostogos ateina su sezono pabaiga. Futbolo pirmenybių organizavime svarbu atsižvelgti, rodos, net į smulkmenas, kad neliktų nepatenkintų.

FK „Šilutė“ ir FK „Sveikata“ rungtynės buvo perkeltos į Vilkaviškį, nes Kybartų kardinaliai pertvarkomi Kybartų stadiono pagalbiniai pastatai. Jų vietoje iškils modernesni, nauja tribūna. Pinigus skiria ES ir miesto valdžia. Kybartų stadionas ne lopomas, o statomas, kad būtų patrauklus, gražus.

Rungtynės vyko per kaitrą. Joms vadovavo teisėjas Kęstutis Bartuškevičius (Kaunas) su asistentais Jokūbu Kupčinsku ir Justu Kamarausku. Pamariškiai neturėjo jiems pretenzijų. Šilutiškių gretose trūko dviejų startinės sudėties futbolininkų: Giedriaus Ratkaus ir Algimanto Bačanskio. Giedrius – gynybos lyderis, Algimantas – puolimo. Tai atsiliepė komandos žaidimui. Dar viena bėda ištiko 18-ą rungtynių minutę, kai čiurnos traumą gavo pamariškių žaidimo derinių kūrėjas, įvarčių mušėjas Gvidas Juška (Nr. 17). Jį pakeitė Žilvinas Česnulis (Nr. 16). Pirmasis kėlinys baigėsi taikiai – 0:0.

Pamariškiams nebuvo lengva Vilkaviškyje. Abi komandas alino karštis. Vis tik svečiai žaidė geriau, organizuočiau, kūrė daugiau progų įvarčiams prie FK „Sveikata“ vartų. 67-ą žaidimo minutę pasižymėjo Aivaras Lukošius (Nr.12), nukreipęs kamuolį galva į aikštės šeimininkų vartų tinklą – 0:1. Įvartis pasiektas po kampinio, kurį pakėlė Donatas Surblys (Nr. 22). Svečiai kiek lengviau atsiduso ir išlaikė šį rezultatą iki rungtynių pabaigos. Tiesa, likus žaisti apie dvi minutes, Nedas Ovsianas (Nr.6), pakeitęs D. Surblį, turėjo šimtaprocentinę progą padvigubinti rezultatą, bet jos neišnaudojo. Po šios pergalės FK „Šilutė“, surinkusi 26 taškus (8 pergalės, 2 lygiosios, 1 pralaimėjimas, įmušta įvarčių 39, praleista įvarčių 13 (+26)), tarp 18 komandų žengia antra. Pirmauja Širvintų FK „Transinvest“ – 33 taškai. Trečią vietą užima Kauno „Žalgiris B“ – 24 tšk. Autsaideris – Telšių FC „Džiugas B“ – 8 tšk.

Kiti 11-ojo turo rezultatai: Vilniaus „Žalgiris C“ – Marijampolės FK „Sūduva B“ – 0:1, Joniškio FK „Saned“ – Tauragės FK „Tauras“ – 2:5, Utenos FK „Utenis“ – FSK „Radviliškis“ – 2:3, Klaipėdos FM – Kauno Fm „Fortūna“ – 1:1, Alytaus DFK „Dainava B“ – „Jonava B“ – 1:4, Vilniaus FM „Ateitis“ – Telšių FC „Džiugas B“ – 3:1, Kauno r. „Hegelmann B“ – Širvintų FK „Transinvest“ – 1:8, Vilniaus „Viltis“ – Kauno „Žalgiris B“ – 2:1.

12- ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais namuose liepos 2 dieną su Alytaus DFK „Dainava B“ (9 taškai, 15 vieta). Rungtynių pradžia – 14 valandą.