Šilutės lengvaatlečiai jaunučiai – Lietuvos čempionato prizininkai

2022-07-14
Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionato bronzos medalių laimėtojai (iš kairės): Regimantas Leikus, Augustė Juškaitė ir Kostas Budvytis.
Lietuvos jaunučių (14-15 m.) lengvosios atletikos čempionate Vilniuje dalyviams teko varžytis per alinantį karštį. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai iškovojo keturias trečias vietas, o komanda (rajonų grupė) taip pat liko trečia. Trenerė Lina Leikuvienė pajuokavo: „Vieni trejetai!“ Bet trenerės balse aiškiai skambėjo ne liūdesio, o džiaugsmo gaidelės.

Šalies jaunučių lengvosios atletikos čempionatas surengtas sostinės „Vingio“ stadione birželio 30-ą, liepos 1-ą dienomis. Dalyviai kovojo dėl asmeninių rezultatų ir taškų komandai. Miestų komandų grupė – 10 komandų, rajonų grupė – 25 komandos. Šilutės sporto mokyklos rinktinę (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius, Stasys Oželis) sudarė 13 sportininkų. Visi prisidėjo, kad komanda iškoptų į trečią vietą. Mūsų rinktinės kraitis – 154 taškai. 1-2 vietas užėmė Šiaulių rajono ir Marijampolės komandos – 165 ir 162 tšk. Tarp miestų nugalėjo Kauno pirmoji rinktinė – 416 tšk., aplenkusi Vilniaus ir Šiaulių pirmąsias rinktines – 352 ir 338 tšk.

Jauniesiems rajonų sportininkams varžytis su bendraamžiais iš miestų, kurie turi puikius stadionus ir sporto maniežus, nėra lengva. Vis tik provincijos lengvaatlečiai įrodo, kad jie ne iš kelmo spirti, gali užimti ir prizines vietas. Keturiolikmetis šilutiškis bėgikas Kostas Budvytis, iškovojęs du bronzos medalius, parodė valią ir ištvermę. 3000 metrų jis įveikė per 10:52,87 min., o 1 500 metrų distanciją baigė per 4:46,52 min. Abu kartus finišavo trečias. 3 000 metrų bėgimo čempionu tapo metais vyresnis Aredas Domarkas (Kalvarija, Marijampolė). Jo laikas – 10,41, 53 min. Aredas laimėjo ir 1500 metrų bėgimą – 4:40, 76 min. Jis komandai du kartus pelnė po 18 taškų, o K. Budvytis du kartus užtriūsė po 14 tšk.

Trečią vietą užėmė ir sprinterė Augustė Juškaitė, bėgusi 100 metrų barjerinį bėgimą. Augustės rezultatas – 16,24 sek. Pirma finišavo vilnietė Roberta Čaplikaitė – 15,50 sek. A. Juškaitės ir K. Budvyčio trenerė Lina Leikuvienė patenkinta savo auklėtinių pasirodymu bei pasiektais aukštais asmeniniais rezultatais. Bronzos medalio laimėtoju tapo ir jos sūnus Regimantas Leikus, nušokęs trišuoliu 11,88 m. Pirmą vietą užėmė Karolis Lapinskas (Klaipėda) – 12,27 m., antras liko Salvijus Butkus (Klaipėda) – 12,22 m. Dvi šeštas vietas užėmė šilutiškis Rokas Mačiulaitis, bėgęs 110 ir 300 barjerinius bėgimus. Jo rezultatai – 18,09 sek. ir 47,86 sek. Rokas du kartus uždirbo komandai po 11 tšk. Trylikametė Andrėja Šimkutė nepabūgo vyresnių varžovių ir, bėgdama 800 metrų, liko šešta. Šilutės sporto mokyklos jaunučių komandai taškų dar davė metikai švėkšniškiai Darja Sudžiūtė (3 kg rutulys), Roman Budiukin (1 kg diskas), šuolininkas į aukštį Nojus Žmūrikas (treneris A. Urmulevičius), bėgikė Vytautė Vasiljevaitė (trenerė L. Leikuvienė), bėgusi 1 500 ir 2 000 metrų, bėgikas Darintas Šimašius (treneris S. Oželis), bėgęs 200 ir 400 m., bėgikė Mija Pielikytė (trenerė L. Leikuvienė), bėgusi 1 500 ir 2 000 metrų.