Šilutė keičiasi, bet kritikuoti yra ką

2022-07-18, Kalbėjosi Urtė Goberytė

Jau praėjo 511 metų nuo pirmą kartą paminėto Šilutės vardo, tiesa, tada ji buvo vadinama Šilokarčema. Šilutė nenustojo klestėti, ji keitėsi, gražėjo ir kažkuo nauju vis stebino čia gyvenančius ar į vaikystės namus grįžtančius šilutiškius. Inovacijos čia vyksta, tik ar jos vyksta tinkamai ir ką apie tai mano patys miesto gyventojai? 

Austėja, mokinė:

- Šilutė yra tikrai gražus miestas, nėra didelis, bet mielas. Tik čia labai trūksta veiklos, nes, tarkim, mums, jaunimui, nėra čia ką veikti. Net mama sakė, kad mažai čia pramogų. Galėtų atsakingi žmonės kažką sugalvoti dėl to. Tarkim, daugiau pramogų, švenčių, orientuotų į jaunimą, kažką panašaus į tai, kas Klaipėdoje yra. Ledo arena, ledo ritulio varžybos, kino teatras, boulingas ir panašios veiklos. Gal tada ir Šilutėje pagaliau atsirastų, ką veikti.

Jolanta, miesto gyventoja:

- Nepasigendu nieko niekur, nes kiekvienas miestas turi savo gyvenimo būdą, savo šiuolaikinį tempą, savo žmones, savo charakterį ir savo požiūrį į gyvenimą, todėl prie jo primesti ar kažką atimti tikrai nenoriu. Nenoriu versti pasaulio aukštyn kojom. Ne, nenoriu. Koks jis yra, viskas tvarkoj, nes yra gerų, protingų žmonių, kurie kuria tai, ką reikia sukurti. Šiandien mes turime labai daug ką gražaus ir išpuoselėto Šilutėje, ko ankščiau nebuvo, tad einame į priekį, teisinga kryptis laikoma yra tų, kurie atsakingi už tai. Viskas vyksta po truputėlį, o jeigu kažkam kažkas ir nepatinka, gali ateiti į atsakingą vadovo poziciją ir paimti, padaryti savaip, kaip pagal juos turėtų būti. Nuo savęs reikia pradėt, jei žmogus pirma susitvarkys savo slenkstį, aplink savo namus, tai viskas bus tvarkoj. O šiaip mano nuomonė absoliučiai pozityvi, man tinka ir patinka Šilutė, o kad viskas visur blizgėtų, niekad taip nebus, nėra pas nieką, nes visi miesteliai turi savo veidą. Šilutė unikalus miestas, daugelis žmonių vien iš pilietiškumo atsilieptų gražiai apie savo miestą, bet Šilutė unikali viskuo: savo gyvenimo istorija, savo didele, gražia praeitimi ir šiandiena, nes šiandien daug kas pasikeitė.

Dalia Rudienė, verslininkė šilutiškė:

Pastaruoju metu teko daug keliauti po Jungtines Amerikos Valstijas. Lankiausi ne tik megapoliuose, bet ir mažuose miesteliuose, miestuose, kurie yra panašaus dydžio kaip Šilutė. Tai, ką mačiau ten ir ką radau grįžusi į Šilutę, – du skirtingi dalykai. Mūsų miestas gražėja, bet ne taip, kaip norėtųsi. Jis žalias, bet po rekonstrukcijų tą žalumą užgožia betonas. Pamačius senojo turgaus aikštę, norisi verkti. Čia nyku, ją puošia ne gėlės, o prie vietovės nepriderinti kelio ženklai. Mieste yra vazonų su gėlėmis, bet jie atrodo kaip numesti bet kur, jie neįsilieja į visumą. Apie vaizdus prie konteinerių - net nekalbu. Tai miesto gėda ir tragedija. Mieste norėtųsi ir daugiau suolelių. Ypač jų reikia kelyje į kapines. Gatvės taip pat tvarkytos, bet kvailų sprendimų netrūksta. Pirmą kartą atvykus, yra kur susipainioti. Žmonės vyksta ten, kur gražu, o Šilutėje dar reikia  daug nuveikti, kad  ji taptų iš tikrųjų patraukliu miestu turistui.

Tadas, pareigūnas:

- Miestas koks buvo prieš penkerius metus ir dabar yra labai pasikeitęs. Sutvarkyta aplinka, gamta, Šyšos upės pakrantė. Tai šioje situacijoje bet kokiu atveju gražėja ta mūsų Šilutė. Čia jau neapginčijamas faktas, bet kaip bet kokiu atveju turime kur pasitempti. Mano nuomone, daug to didelio grožio suteiktų renovuoti daugiaaukščiai namai, bet su pastatais, jų renovacija ir atnaujinimu vis stringame. Gatvės sąlyginai jau sutvarkytos bei prekybos centrai atsinaujinę, naujoviški, naujomis spalvomis kaip sakant švyti.

Renovuota turgaus aikštė, manau, buvo geras sprendimas, koks buvo pylimas senojo turgaus aikštėje, ta pati žalia veja... Man asmeniškai gražu kuo daugiau žalumos, bet žiūrint iš kitos pusės, tai puiki vieta miesto šventėms surengti. Prieš tai nebuvo pakankamai dideles aikštės, talpinančios tiek daug žmonių, o šiemet į miesto šventę jų susirinko tikrai nemažas kiekis, tai tikrai šitoj vietoj turgaus aikštės atnaujinimas atrodė įspūdingai. Liečiant Šilutės saugumo klausimą, viešąją erdvę, smurtinius nusikaltimus, tai jie žymiai sumažėję. Sakyti, kad Šilutės miestas nėra saugus ar kad tamsiu paros metu kažkas užpuls einant gatve, tokių atvejų pasitaiko labai mažai. Tai aš manau, kas Šilutės mieste saugumas yra išaugęs. Dėl kitų, dėl turtinių nusikaltimų, vagysčių tas skaičius šiek tiek išaugęs, bet jis nėra toks, kad būtų galima jaustis nesaugiai mūsų mieste. Tie dalykai  bet kokiu atveju vyksta, bet nėra taip, kad visiškai jaustumėmės nesaugiai. Bendrai paėmus Šilutė pasižymi savo nusikaltimais, bet kad gyventojai galėtų jaustis nesaugiai, būtų užpulti gatvėje ar apvogti, nėra taip baisiai, manau pareigūnai atlieka savo darbą tinkamai. 

Žydrūnas, statybos apdailos meistras:

- Šilutė yra mano miestas, kuris mielas širdžiai. Man čia gražu, patinka matyt, kaip Šilutė mažais žingsniais juda į priekį, kaip keičiasi. Trumpai apie senojo turgaus aikštės pokyčius, tai idėja man patinka, gal šiek tiek žalumos trūksta, bet kalbant apie atliktų darbų kokybę, tai ji prasta. Matote, apie tokius dalykus nusimanau, kreipiau dėmesį į tai, kaip visą grindinį jie tiesė ir, manau, buvo galima daryti kitaip, kad būtų išgautas maksimumas. Prie to paties ir Laisvės alėjos taką galėčiau paminėti, labai ilgą laiką ten niekas netvarkyta, nors reikėtų, tikrai reikėtų. Iš kitos pusės negaliu pykti ant Šilutės, taip stipriai pasikeitė, tiek atnaujintos aplinkos. Mažas mietelis ta Šilutė, bet unikalus.

Stefa M., šilutiškė:

- Puošiamas miestas, bet trūksta tvarkos. Kas dedasi pačiam centre? Vien lapai, neprižiūrėta. Lauko gatvėje pažiūrėkit į tuos medžius, reikia paskambinti ir prašyti, kad nupjautų žolę. Kažką norint, kad padarytų, reikia vis iš naujo skambinėti ir prašinėti. Po to apie Kudirkos gatvę, ten skundžiasi, kad nuolat užsikemša kanalizacija, bet kaip neužsikimš, jei nupjauna žolę, ją palieka ir vėjas ją sklaido. O kur sklaido? Tiesiai į kanalizaciją, o po to nori, kad ji nesikimštų... Taip tikrai nebus, nes darbas yra daromas ne iki galo. Esmė tame, kad nors ir pasodina medį ar pastato gėlyną, bet po laiko apie juos pamiršta ir po mažu jie tvarkomi vis rečiau. Tose pačiose kapinėse kiek žolių, viskas prikritę, tie patys kankorėžiai, gali eiti ir rinkti pilnas saujas, vienu žodžiu į tokius dalykus yra nežiūrima. Mažiau važinėtų tie miesto ponai, vaikščiotų pėstute, tai būtų tvarka. Jie nemato. Jie pralekia, pralekia ir viskas. Apie Laisvės alėją, jei koks ponaitis ten gyventų, tai toks vaizdas nebūtų. Takas ten tai baisus, yra aikštelė vaikų, aš su anūku važiuoju „trum trum trum“ ir sako anūkas: močiute, važiuojam pro žolyną. Taigi sakau, ponai vaikščiotų ten, tai taip tikrai nebūtų. Vienu žodžiu, jiems visiems nusispjauti. 

Rūta, studentė:

- Šilutė yra gimtasis miestas, taigi visada smagu čia sugrįžti, ypač kai gyveni ar studijuoji kitame mieste. Gražu žiūrėti kaip ji keičiasi, tvarkosi ir atsiranda vis daugiau gražių vietų, takų, kur gali pasivaikščioti, dviračiu pasivažinėti. Labai smagu, kad yra sutvarkytas miškas prie stadiono, seniai to reikėjo. Turgaus aikštėje pakrantė gražiai sutvarkyta, yra kur pasėdėti, scena kitoj pusėj amfiteatro, reginiams atsirado didesnės galimybės, bet tos žalumos galbūt trūksta, aišku, pastebėjau - medžiai yra pasodinti, bet jiems suaugti daug laiko prireiks. Galbūt vienintelis minusas čia grįžus – veiklų trūkumas jaunimui. Šeimos su vaikais turi šeimų skverą, kuriame vyksta nemažai renginių, vasaromis pastatomi batutai vaikams, tai jiems veiklų tikrai netrūksta. Tačiau žiūrint į šiek tiek vyresnį jaunimą, paauglius ar jaunus dvidešimtmečius, tai jiems trūksta kažkokių veiklų ar užsiėmimų. Pavyzdžiui, boulingas, kurį  turėdavo Šilutė, kurio dabar jau nebėra, tikrai būdavo vieta jaunimui nueiti, pasėdėti, laiką gerai praleisti. Pinigus, kuriuos valdžia investuoja dar vienam prekybos centrui, jei neklystu, jau bus devintas didesnis prekybos centras, galėtų investuoti kitur, jaunų žmonių veiklų kampeliui.


Straipsnio komentarai

Zoòri2022-10-07
Silute kaip miestas gal ir keiciasi,bet apie seimos kai kuriuos gydytojus to pasakyti negali,nes jie neatlieka savo pareigu gydant pacientus,ypac uzmirsti rajono gyventojai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to šilutiškė2022-07-19
Tamsta teisi ir senai jau Šilutėje nėra nei meno, nei kultūros. Klesti chaltūra ir kultūros genocidas, inicijuojamas Kultūros padalinio prie Švietimo sk. vedėjos Vilmos Griškevičienės. Gauna biudžetininkai algas ir jokių renginių liaudžiai ar ataskaitų darbdaviui - Savivaldybės Administracijos Direktoriui. O kodėl politikui A. Gečui nepasidomėjus, kokią naudą miesto visuomenei duoda kultūros darbuotojų veikla? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Užuojauta2022-07-19
užjaučiu komentatorius, turinčius iliuzijų kad juos čia kas išgirs. Rajono valdžiai tie dalykai " iki lemputės" ir kaip Šv. Rašte parašyta - skęstančiųjų gelbėjimas, pačiu skęstančiųjų reikalas!. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Izabele2022-07-19
Silute gali ir grazeja, taciau LAISVES aleja, kuri yra miesto centre,atrodo kaip po karo! Prie namu saligatviu nera, vien duobes, po lietaus skesta visi parkavimosi keliukai, jei juos dar galima taip vadinti, visur duobes pilnos vandens. Jei kiti kvartalai jau aptvarkyti, tai miesto centre esantis, REIKALAUJA PERTVARKOS. Kiek teko girdeti, kvartala atsisakyta renovuoti vien todel, kad gyventojai sukilo ir neleido miegamajame kvartale padaryti pravaziuojamos gatves. Gal kas is valdzios atstovu galetu pakomentuoti ar tiesiog pasidalintu su Laisves al gyventojais planais del renovacijos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
atsakymas dėl mokslo2022-07-19
Atsakymas labai paprastas,kodėl prastėja mokykinių mokslo rezultati,todėl ,kad anais laikais mokytojas buvo gerbiamas už jo mokamo dalyko išmokymą ,nereikėjo repititorių (po pamaokų tik už pinigus pas tą patį mokytoją papildomai mokytis). Ir yra begalė garsių ir labai gerų specialistų su aukštuoju mokslu,kurie baigė vidurines be "repetitorių" ,o dabar .... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2022-07-19
Klausimas besimokantiems - mokymasis ne pramoga , kodėl kasmet prastėja mokyklinių ir stojamųjų egzaminų rezultatai ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2022-07-19
Rašo ,kad jaunimui nėra ką veikti ,bet ,kad nėra ką veikti ir vyresniems kaip pradinių klasių vaikams,nes mažiukai dar gali eiti į šeimos parką ,nėra ką veikti ir kur nueiti ir vyresniems .Pažiūrėkite šios vasaros renginių kalendorių,jis beveik tuščias. .Nesuprantu ką veikia žmonės,kurie atsakingi už kultūros poselėjimą Šilutėje ,nors pasižiūrėjau metinis biudžetas 1.6milijonų eurų skirta.Tai gal tik atlyginimus išsimoka ir nieko organizuoti nereikia. Internetiniai puslapiai seni,paskambinus nurodytu telefono numeriu ,gauni atsakymą ,kad numeris nebenaudojamas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O man 2022-07-18
Šilutėje mieliausias Jaunimų kvartalas. Čia valdžia nevaržo "reikalų", todėl šikinti šunis daug kam malonumas. Gaila man tik tų, kurie klampoja mėšlą... Komentaras patinka Komentaras nepatinka