Tarakonai gali apkrėsti salmonelioze, tuberkulioze ir net hepatitu A
Tarakonai keliauja iš namų į namus su mūsų daiktais, batais ar net rankinėmis. Jie išgyvena maitindamiesi netgi klijais ir muilu, o mums atneša žarnyno infekcijų, salmoneliozės bakterijų ir net tuberkuliozės lazdelių.
Taigi, tarakonai nėra labai išrankūs maistui, jie gali valgyti ir nelabai valgomus daiktus, pavyzdžiui, atsiknojusių tapetų ar knygų klijus, muilą. Būtent todėl jie turi pirmenybę prieš kitus vabzdžius ir sugeba išgyventi, juolab kad veisiasi jie labai sparčiai, atsiveda daug palikuonių. Jei nesiimama priemonių, žmonės naktį gali būti prižadinti net lovoje po juos ropinėjančių tarakonų. Mat jie apsigyventa lovų patalynės dėžėse, o naktį išlenda ieškoti maisto.
Europos ekspertai yra paskelbę, kad tarakonai gali pernešti infekcines žarnyno ligas – dizenteriją, vidurių šiltinę, salmoneliozę ir kitas. Pavyzdžiui, salmoneliozės bakterijas tarakonai nešioja savo žarnyne ir sėja jas su savo išmatomis, kurias palikinėja, kur tik jiems patogu. Taigi šie vabzdžiai nesikandžioja, nesiurbia mūsų kraujo, tačiau yra potencialūs ligų nešiotojai. Bakterijų jie prisikaupia ropinėdami po įvairias antisanitarines vietas, o vėliau jas palieka ant mūsų baldų paviršių ir maisto.
Tarakonai, kaip ir musės bei širšės, mechaniškai gali pernešti įvairias ligas, taip pat gali sukelti alergiją.
Pagrindinė prevencija nuo tarakonų – švara. Namuose neturi būti paliekama nakčiai šiukšlių, ant grindų turėtų nesimėtyti maisto trupiniai, o valgomą maistą reikia sudėti į neprieinamus tarakonams indus. Įtarus, kad maistą galėjo apdergti tarakonai, geriau jo nevalgyti.
Svarbu, kad žmogus turėtų pakankamai gerą imunitetą. Visų bakterijų aplinkoje mes negalime išnaikinti, nebent šiek tiek sumažinti. Faktiškai du trečdaliai įvairių ligų sukėlėjų, patekusių į sveiko žmogaus organizmą, sunaikinami. Imuninei sistemai nepavyksta sunaikinti tik trečdalio. O geras imunitetas būna tuomet, kai žmogus normaliai maitinasi, gerai išsimiega, pailsi, vengia stresų ir nesukelia jų kitiems.