Kam reikalingas galvos odos šveitiklis?

2022-08-25, Pranešimas spaudai

Nors mūsų kūnai patys geba, tiesiog natūraliai pakeisti negyvas odos ląsteles naujomis, visada padės ir pagalba iš šalies – tai šveitimas. Tas pats pasakytina ir apie galvos odą. Galvos odos šveitimas – tai fizinių arba cheminių šveitiklių naudojimas, siekiant pašalinti negyvos odos ląstelių perteklių, riebalus bei pleiskanas. Tam naudojami specialūs galvos odos šveitikliai.

Daugelis plaukų stilistų pritaria, jog reguliariai naudojamas galvos odos šveitiklis – tai raktas į sveikus ir žvilgančius plaukus nuo plaukų šaknų iki pat galiukų.

Kokius privalumus suteikia galvos odos šveitiklis?

Galvos odos šveitimas – tai procesas, kuris ne tik pašalina negyvas odos ląsteles, pagyvina pačia odą, bet ir veikia, kaip stresą mažinantis bei atpalaiduojantis metodas. Galvos odos šveitimas tinkamas kiekvienam žmogui, bet ypač naudingas tiems, kurie turi:

  • pleiskanų;
  • sausą galvos odą ir plaukus;
  • riebaluotis linkusius plaukus.

Patys žmogaus plaukai yra sudaryti iš negyvų odos ląstelių, būtent todėl mes nejaučiame jokio skausmo, kerpant plaukus. O štai galvos oda yra gyva dalis, todėl jai reikia skirti ne ką mažesnį dėmesį bei priežiūrą, nei skiriame savo visam kūnui.

Galvos odos šveitimas iš vienos pusės gali būti ir galvos masažo dalis ir odos gydymo procedūra. Bet, nors ir saugu kasdien masažuoti savo galvos odą, to negalima pasakyti apie šveitimą. Galvos odos šveitiklis turėtų būti naudojamas tik 1 arba 2 kartus per savaitę.

Šveitimas pašalina nuo galvos perteklinius riebalus, bet, jeigu šveisite per dažnai, atsitiks priešingai – galvos oda „supanikuos“ ir kaip tik ims gaminti dar daugiau riebalų, siekiant apsaugoti save.

Galvos odos šveitimas paprastai atliekamas namų sąlygomis, ant dar drėgnų, ką tik šampūnų išplautų plaukų. Tereikia gerai iššukuoti plaukus, atskirti juos ir tepti priemonę pirštų galiukais. Taip pat galima naudoti ir specialų šveitimų skirtą šepetėlį bei pirštines. Kai kuriais atvejais po galvos odos šveitimo procedūros, galite justi, kad oda tapo jautresnė, Tačiau pergyventi tikrai nereikia, pakaks panaudoti apsauginį purškiklį plaukams nuo saulės ir taip jautrumas sumažės. Dažniausiai tai nutinka, šveičiant galvos odą pirmus kartus.

Ar galima galvos odos šveitiklį pasigaminti namuose?

Jeigu neturite galimybės įsigyti jau pagamintų kokybiškų galvos odos šveitiklių arba tiesiog norite paeksperimentuoti, pamėginkite namuose pasigamini natūralius šveitiklius patys.

Pavyzdžiui, rudojo cukraus ir avižinių dribsnių šveitiklis. Tereikia sumaišyti 2 šaukštus rudojo cukraus ir 2 šaukštus smulkiai maltų avižinių dribsnių. Taip pat įdėkite ir 2 šaukštus savo naudojamo plaukų kondicionieriaus. Šių ingredientų derinys – puikus galvos odos šveitiklis, kuris pašalins negyvas odos ląsteles.

Ištrinkite galvą šampūnu, tada ištepkite šveitiklį, švelniai įmasažuodami jį į galvos odą. Baigę viską kruopščiai išplaukite bei džiaukitės savo naujais bei sveikais plaukais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!