Pacientai dažnai nesuvokia stuburo sąsajų su raumenimis

2022-09-06
Pasak D. Kairio, raumenų veikla dažniausiai sutrinka, kai ilgai nekeičiame kūno padėties.
Pasak D. Kairio, raumenų veikla dažniausiai sutrinka, kai ilgai nekeičiame kūno padėties.
Kineziterapeutas Domantas Kairys primena, kad stuburo judrumas ir gyvumas labiausiai priklauso nuo stiprių ir lanksčių raumenų, nes jie išvien juda, kruta, nenustygsta. Jie tarsi įkinko stuburą į judesį. Todėl jis nuolat lankstosi per sąnarines jungtis, keisdamas formą. Jo judesių amplitudė priklauso nuo raumenų fizinių ypatybių ir nuo sąnarių judrumo.

Pasak specialisto, pacientai dažnai nesuvokia stuburo sąsajų su raumenimis, todėl sutrinka sužinoję, kad jų stubure aptikti pakitimai tėra tik netvarkingos raumenų sistemos veiklos padariniai.

„Raumenų veikla dažniausiai sutrinka, kai ilgai nekeičiame kūno padėties. Pavyzdžiui, ilgai sėdime ar stovime darbe, darbe ar buityje atliekame vienodus, monotoniškus judesius, daug ir netaisyklingai sportuojame arba apskritai vengiame fizinių pratimų, nekreipiame dėmesio į antsvorį. Pasitaiko atvejų, kad tai nutinka dėl stiprių psichinių ar emocinių išgyvenimų. Tai verčia ilgą laiką būti įsitempusias kai kurių raumenų grupes, dažniausiai tiesiamuosius kūno raumenis. Kaip tik jie yra linkę trumpėti, prarasti elastingumą, o tai yra raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų užuomazga“, - sako pašnekovas.

Anot jo, netvarkingai funkcionuojanti raumenų ir kaulų sistema paveikia ir deformuoja stuburą, o visa tai sutrigdo stuburo judesius, jie tampa netaisyklingi. Tai gali paskatinti susiaurėjusį stuburo kanalą, pro kurį išeina nervinės šaknelės.

„Tarpslankstelinio disko skaidulinis žiedas ima greičiau sausėti ir aižėti iš pradžių nekeldamas jokių skundu. Galop skaidulinis žiedas plyšta ir iš jo centro išsiveržęs minkštimas suformuoja išvaržą. Ji užspaudžia stuburo kanale esančias nervų šakneles ir sukelia stiprius nugaros bei kojų skausmus ir tirpimą. Jei būsime budrūs ir laiku įsiklausysime į kūno siunčiamus signalus, suspėsime laiku ištaisyti netaisyklingai veikiančius raumenų disbalanso pokyčius ir laiku ištaisysime stuburo sverto problemas, taip nepatirdami artrozės ir disko išvaržos“, - teigė D. Kairys.

Jis pataria, pajutus pirmuosius maudimo ar skausmo požymius nugaroje, neignoruoti jų ir neslopinti krūvomis vaistų ar tepalų, nes pasekmės laukia itin skaudžios. Geriau palepinti kūną tinkamomis mankštomis, sportu, masažu ir tada neteks skųstis varginančiais nugaros skausmais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!