Šilutės baldų komandoje – aktyvūs ir pozityvūs darbuotojai
Iš kairės į dešinę: gamybos vadovas R. Briliovas, vertybių ambasadorius – vadovaujantis operatorius Saulius Gudaitis, vyr. meistras Dominykas Jakas.
Jau rytoj Rusnės salą sudrebins tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, kuriame dalyvauja ir „Šilutės baldų“ virėjų komanda. Įmonė kviečia darbuotojus ir jų šeimas prisijungti prie jau tradicine tapusio renginio bei tęsia pasakojimų seriją apie įmonės vertybių ambasadorius.
Kviečia ne tik ragauti žuvienę, bet ir paremti beglobius
„Šilutės baldų“ komanda žuvienę verda nebe pirmą kartą - 2019 metais pelnė trečiosios vietos apdovanojimą žuvies sriubos kategorijoje. Įmonės direktorius Eimuntas Jankauskas džiaugiasi įmonės kolektyvo aktyvumu ruošiantis šventei ir pasakoja, kad šiais metais prie įmonės kiemelio atvykusių svečių laukia robotizuota loterija: „Turime stiprią virėjų komandą, kuri ruošiasi šventei. Kadangi mūsų įmonė aktyviai diegia naujas technologijas gamyboje, tai ir šventės svečius pakviesime pačius tiesiogiai prisiliesti prie technologijų“.
Personalo vadovė Jūratė Jokubaitienė atskleidė, kad renginio metu bus galima laimėti ir vertingų prizų – iš viso Šilutės baldai padovanos daugiau nei dvidešimt pietų stalų, netrūks ir saldžių prizų: „Kartu su SBA grupe aktyviai skatiname savanorystę, tad šiais metais loterijos metu paaukotas lėšas paskirsime beglobių gyvūnų paramai. Visus kviečiame ateiti ir sudalyvauti“.
Pasveikinti darbuotojų pirmokai
Kaip ir kasmet, šiais metais įmonė sveikina pirmąją klasę pradedančius lankyti mokinius.
„Turime tradiciją kasmet palinkėti pirmokams gerų mokslo metų. Tad iš šiais metais darbuotojams, kurių vaikai pradeda lankyti pirmąją klasę, skyrėme po 50 eurų mokymosi priemonėms įsigyti. Tikimės, kad tai bent kažkiek sumažins pirmokų tėvams tenkančią finansinę naštą.“ – pasakojo personalo vadovė J. Jokubaitienė.
Padidėjusios pietų kainos darbuotojai nepajus
„Šilutės baldų“ patalpose veikiančioje „Baldinukės“ valgykloje darbuotojams yra siūlomi dienos pietūs už specialią kainą bei suteikiama kompensacija, leidžianti papietauti už mažiau nei 1 euro sumą. Žymiai išaugus elektros kainoms, nuo rugsėjo 1-osios brangsta dienos pietūs įmonės darbuotojams. Vis dėlto, įmonės direktorius E. Jankauskas pažymėjo, kad darbuotojai pabrangimo nepajus: „Esame pasiruošę amortizuoti situaciją. Suprantama, kad dėl elektros kainų kilimo, didėja ir maisto gamybos kaštai. Tačiau kartu su maitinimo paslaugą teikiančia įmone radome būdų kompensuoti brangimą Šilutės baldų darbuotojų naudai“.
Lietuvoje gyvena geriau
Tęsiant pasakojimų seriją apie įmonės vertybių ambasadorius, kuriuos „Šilutės baldų“ darbuotojai išrenka, o įmonė – pasveikina ir apdovanoja, kalbinome vieną iš nugalėtojų - Saulių Gudaitį.
Saulius, būdamas 22 metų, kaip ir daugelis kraštiečių, išvyko geresnio gyvenimo ieškoti į užsienį. Penkerius metus dirbo įvairius darbus Anglijos įmonėse: nuo suvirintojo iki maisto išvežiotojo. „Užsienyje apsimoka dirbti, jei gyveni vienas, nuomojiesi vieną kambarį ir daug neišlaidauji. Be to, kai esi užsienyje, vis tiek traukia į namus“ – gyvenimiška patirtimi dalijasi Saulius. Sukūrus šeimą, padidėjo ir poreikiai - mokėti didesnę nuomą už erdvesnį būstą, automobilio draudimą bei kitus mokesčius jau nebeapsimokėjo, tad šeima priėmė sprendimą sugrįžti į Lietuvą ir kurti ateitį savame krašte.
Paklaustas apie naują pradžią Lietuvoje, Saulius pasakoja, kad grįžęs padėjo tėvams dirbti ūkio darbus, po truputį ieškojo ir naujos darbovietės. Šilutės balduose dirbantis giminaitis Marius pasiūlė įsidarbinti, tad prieš aštuonerius metus Saulius „Šilutės balduose“ karjerą pradėjo nuo staliaus – staklininko pareigų. Šiandien vadovaujančio operatoriaus pareigas užimantis Saulius sako: „Naujokai dažnai nori visko iš karto. O iš tiesų pirmiausia reikia įgyti patirties, parodyti ką sugebi“.
Jau ne pirmą kartą įmonėje vykstančiuose įmonės vertybių ambasadoriaus rinkimuose kolegos išrenka Saulių „Aistros laimėti“ kategorijoje. Aistra laimėti, tai komandos pripažinimas ir rezultatas, iniciatyva veikti ir pirmauti, naujų galimybių paieškos. Paprašytas atskleisti savo sėkmės paslaptį, Saulius kuklinosi: „Nežinau, kodėl už mane balsuoja, siūliau kolegoms balsuoti už kitus bendradarbius, kažko ypatingo nedarau, neagituoju. Tiesiog su visais stengiuosi gerai sutarti, nesipykstu, padedu jei yra laiko“.
Galimybes išvykti uždarbiauti svetur Saulius vertina skeptiškai, nes dirbti ir užsidirbti galimybių yra ir šalia namų: „Dabar turiu aukščiausią operatoriaus kategoriją, o darbas su daugiau atsakomybės man patinka. Išbandžiau emigranto gyvenimą, turiu ką palyginti. Lietuvoje gyvenu geriau“.
Planavo dirbti laikinai, o liko ilgam
„Atradimų lyderystės“ nominacijai kolegų išrinktas Justas Jonelis pasakoja, kad niekada neplanavo „Šilutės balduose“ ilgiau užtrukti, ketino padirbėti iki baigs elektriko mokslus, o tada ieškoti darbo kitur. Likimas susiklostė kitaip.
„Neturėjau elektriko diplomo, tad negalėjau dirbti elektriku. Nusprendžiau laikinai padirbėti „Šilutės balduose“, kol baigsiu mokslus. Pradėjau nuo paprasto darbo, apie pusantro mėnesio dirbau pagalbinius darbus, užkraudavau detales į įrengimą. Jau galvojau ieškoti darbo kitur, bet man pasiūlė išbandyti jėgas prie sudėtingesnio įrengimo, pradėjo mokyti operatoriaus profesijos. Po poros mėnesių jau dirbau savarankiškai. Reguliavau stakles, darbas buvo įdomus.“ – prisimena Justas.
Gabus vaikinas neliko nepastebėtas, įgijus patirties jam vėl buvo siūloma mokytis, įgyti naujų įgūdžių dirbant su dar sudėtingesniu įrengimu. Pasak Justo, svarbu yra noras mokytis: „Draugiški kolegos parodė kaip dirbti, pamokino. Reikia kantrybės, kartu su žiniom ir patirtim užsidirbi ir atlyginimą. Dabar mano darbas įvairiapusis, reikalauja atsakingumo“.
Prie technikos linkusiam Justui tenka apmokyti ir naujus kolegas. Justas prisipažįsta, kad darbas su žmonėmis yra tikras iššūkis, reikalaujantis nemažai kantrybės tiek iš mokytojo, tiek iš naujoko: „Mokinti naują darbuotoją nėra paprasta, norisi išmokyti kuo geriau, o ir mano mokiniai būna skirtingi. Ieškau būdų, kaip tai padaryti kuo efektyviau“.