Pagėgiuose ne visose mokyklose nuskambėjo skambutis
Daugelyje Lietuvos regionų uždaromos mokyklos ir jaučiamas mokytojų stygius. Ši situacija neaplenkė ir Pagėgių krašto. Prieš keletą metų uždarius miesto pradinę mokyklą, šiemet dar buvo panaikintos ir Natkiškių bei Stoniškių kaimų pagrindinės mokyklos.
„Šilokarčemai“ pasidomėjus, kodėl buvo uždarytos mokyklos ir kur rugsėjo 1-ąją sutiks mokiniai bei mokytojai, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius sakė, jog Natkiškių ir Stoniškių vaikams bei jų pedagogams naujais namais tapo Pagėgių gimnazija.
„Deja, dėl mažo vaikų skaičiaus teko uždaryti jūsų minėtų kaimų mokyklas. Didžioji dauguma mokinių ir mokytojų pasirinko Pagėgių mokyklą, pedagogams, nepanorusiems dirbti pastarojoje, buvo išmokėtos išeitinės kompensacijos“, - teigė meras.
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas džiaugėsi dėl padidėjusio mokinių ir mokytojų skaičiaus jo vadovaujamoje įstaigoje: „Šiais metais mūsų mokykloje net 504 vaikai. Tai didžiausias vaikų skaičius per pastaruosius metus. Beveik visi mokiniai pasirinko mūsų gimnaziją savo naująja mokykla, bet buvo keli mokiniai, kurie nuėjo į Usėnų ir Katyčių mokyklas. Visai Lietuvai kenčiant dėl mokytojų stygiaus, mes džiaugiamės, jog prie mūsų prisijungė keli nauji specialistai“.
Paklaustas, kokiu transportu naująją savo mokyklą pasieks uždarytų mokymo įstaigų vaikai, direktorius atsakė, jog yra numatyti keli variantai: „Naujuosius mokslo metus pradėjome turėdami net penkis geltonus autobusiukus, kuriais nemokamai vešime vaikus iš aplinkinių gyvenviečių. Taip pat Savivaldybė samdo privatų vežėją. Dar viena išeitis – kiekvieną mėnesį vaikai, važiuojantys į mokyklą tarpmiestiniais autobusais, galės atnešti surinktus bilietus ir mes kompensuosime jiems išlaidas“.
Priminsime, jau paskelbtas Švietimo paslaugų rodiklis 2020 m. tarp visų šalies savivaldybių. Žemiausias pozicijas pagal GKI švietimo paslaugų sub-indeksą 2020 m. užėmė Pagėgių, Kalvarijos, Šiaulių r., Šalčininkų r. ir Ignalinos r. savivaldybės. Visos šios savivaldybės, išskyrus Šalčininkų r., priskiriamos kaimiškosioms savivaldybėms.
Mažiausia vaikų, dalyvaujančių ikimokykliniame ugdyme, dalis tarp 1–6 metų amžiaus gyventojų 2020 m. fiksuota Alytaus r. (0,26), Neringos (0,41) ir Pagėgių (0,48) savivaldybėse.
Mažiausia vaikų, dalyvaujančių ikimokykliniame ugdyme, dalis tarp 1–6 metų amžiaus gyventojų 2020 m. fiksuota Alytaus r. (0,26), Neringos (0,41) ir Pagėgių (0,48) savivaldybėse. Analizuojant šio rodiklio pokytį nuo 2013 m. iki 2020 m. matyti, kad lyderiavo Kauno r. (58 proc., t.y. nuo 0,45 iki 0,71), Pagėgių (50 proc., t.y. nuo 0,32 iki 0,48) bei Vilniaus r. (44 proc., t.y. nuo 0,48 iki 0,7) savivaldybės.
Nuo 2013 iki 2020 m. Kaišiadorių r., Šiaulių r., Vilniaus m., Pagėgių ir Kalvarijos savivaldybėse fiksuojama švietimo paslaugų rodiklio mažėjimo tendencija.
Tokius duomenis atskleidžia naujausias savivaldybių gyvenimo kokybės indeksas (GKI), pateikiamas Finansų ministerijos valdomoje svetainėje Lietuvosfinansai.lt.