Netekęs teisių prie vairo įkliuvo dar tris kartus
Šilutiškis T. J. 2021-11-29 teismo baudžiamuoju įsakymu buvo pripažintas kaltu pagal BK 2811 straipsnio 1 dalį ir jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas naudotis specialia teise vairuoti kelių transporto priemones dvejus metus. Š. m. sausio 10-ąją dar kartą buvo supažindintas su baudžiamojo poveikio priemonių vykdymo tvarka ir sąlygomis bei su galimomis teisinėmis pasekmėmis nevykdant paskirtos baudžiamosios poveikio priemonės. Deja, ir to nepakako, kad nepadarytų naujo nusikaltimo...
Minėtu baudžiamuoju įsakymu T. J. buvo skirta 2 000 eurų dydžio bauda ir keturių mėnesių viešųjų darbų bausmė, kuri to paties teismo nutartimi balandžio mėnesį buvo pakeista į 550 eurų baudą. Baudžiamuoju įsakymu jam paskirtos ir baudžiamojo poveikio priemonės: draudimas naudotis specialia teise vairuoti kelių transporto priemones dvejus metus bei keleivinio automobilio konfiskavimas.
Š. m. balandžio 16-osios rytą, 9 val. 40 min., gegužės 30-ąją, 12 val. 23 min., ir liepos 17-osios vakarą, 20 val. 51 min., jis pareigūnų buvo sulaikytas dėl to, kad vairavo transporto priemones nebeturėdamas teisės tai daryti.
Kaltinamasis T. J. prisiminė, kaip baudžiamajam sakymui įsiteisėjus su juo susisiekė probacijos tarnybos darbuotoja ir susitarė dėl atvykimo laiko. Nuvyko į probacijos tarnybą, kur buvo sudarytas bausmės vykdymo planas, buvo pasirašytinai supažindintas su bausmės vykdymo tvarka ir teisinėmis pasekmėmis dėl bausmės nevykdymo. Suprato, kad jam negalima vairuoti transporto priemonės, nes nebeturėjo teisės jos vairuoti.
Tačiau jis vis tiek po to vairavo pats, kadangi neturėjo kitų galimybių kaip nuvažiuoti į reikiamą vietą ir kaip sugrįžti į namus. Pripažino, jog balandžio 16 d. važiavo į darbą, gegužės 30 d. vežė močiutę apsipirkti, liepos 17 d. vairuodamas motorolerį grįžo namo. Pripažino, kad pasielgė blogai vairuodamas transporto priemones ir taip nevykdė teismo paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės bei dėl to gailėjosi.
Teismas konstatavo, kad paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės T. J. nesilaikė piktybiškai ir sistemingai, t. y. jis tyčia vengė ją atlikti. Šio asmens atsakomybę lengvino ta aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, o jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė buvo tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistu. T. J. baudžiamąjį nusižengimą padarė būdamas teistas, neišnykus teistumui, būdamas teistas už analogiškos nusikalstamos veikos padarymą, nedirbantis, baustas administracine tvarka.
Atsižvelgiant į padaryto baudžiamojo nusižengimo pavojingumo laipsnį, kaltės formą, rūšį, motyvus ir tikslus, kaltinamojo asmenybę, tai, kad jis nedirbantis, teistas, į jo atsakomybę lengvinančią bei sunkinančią aplinkybes, jų kiekį ir reikšmingumą, prokuroro prašymą, vadovaujantis teisingumo ir protingumo principais, teismas manė, kad T. J. bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus jam už nusikalstamą veiką arešto bausmę. Kadangi T. J. visiškai prisipažino kaltu ir baudžiamoji byla baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, todėl jam skiriama bausmė sumažintina vienu trečdaliu.
Teisėja Dalia Zimantienė nusprendė T. J. pripažinti kaltu ir paskyrė jam 42 parų arešto bausmę. Bet ji sumažinta vienu trečdaliu ir nustatyta 28 parų arešto bausmė. O prie paskirtos ir dar neatliktos bausmės pridėjus dalį 2022-05-03 baudžiamuoju įsakymu paskirtos neatliktos arešto bausmės, nustatyta galutinė bausmė - 31 para arešto.
Bausmės pradžia skaičiuojama nuo šio baudžiamojo įsakymo priėmimo dienos – rugpjūčio 26-osios. Kaltinamajam T. J. baudžiamojo įsakymo priėmimo dieną paskirta kardomoji priemonė - suėmimas iki bausmės atlikimo.