Svarstote dėl lazerinės terapijos? Ar verta ją pasirinkti?
Kiekvienas žmogus nori būti sveikas ir gražus. Tam į pagalbą pasitelkiama medicina, o vienas iš jos įrankių yra lazeris. Lazeris yra stiprus įrankis, kuris gali pakeisti žmogaus gyvenimą. Lazerio terapija yra medicininis gydymas, kurio metu naudojama fokusuota šviesa. Skirtingai nuo daugelio šviesos šaltinių, lazerio šviesa (kuris reiškia šviesos stiprinimą skatinant spinduliuotę) yra sureguliuojama pagal tam tikrus bangos ilgius. Tai leidžia jį sufokusuoti į galingus spindulius. Lazerio šviesa yra tokia intensyvi, kad ją galima naudoti deimantams formuoti arba plienui pjauti. Medicinoje lazeriai leidžia chirurgams dirbti labai tiksliai, sutelkiant dėmesį į nedidelį plotą, mažiau pažeidžiant aplinkinius audinius. Jei pasirinksite lazerio terapiją, galite patirti mažiau skausmo, patinimo ir randų nei taikant tradicinę chirurgiją. Lazerinę terapiją galite rasti posiunoklinika.lt.
Kuomet lazerinė terapija negali būti atliekama?
Kai kurios lazerinės operacijos, pavyzdžiui, kosmetinės odos ir akių operacijos, yra laikomos pasirenkamomis operacijomis. Kai kurie žmonės nusprendžia, kad galima rizika gali būti didesnė už šių operacijų naudą. Pavyzdžiui, kai kurias sveikatos ar odos ligas gali pabloginti lazerio operacijos. Kaip ir atliekant įprastą operaciją, prasta bendra sveikata taip pat padidina komplikacijų riziką. Pasitarkite su savo gydytoju prieš nuspręsdami atlikti bet kokios rūšies operaciją lazeriu. Atsižvelgdamas į jūsų amžių, bendrą sveikatos būklę, sveikatos priežiūros planą ir lazerinės operacijos kainą, gydytojas gali rekomenduoti pasirinkti tradicinius chirurginius metodus. Pavyzdžiui, jei esate jaunesnis nei 18 metų, neturėtumėte daryti akių operacijos. Tačiau visais kitais atvejais lazerinės procedūros yra tinkamos ir su jomis pasiekiami geriausi rezultatai.
Kokia nauda, kuomet pasirenkamos lazerinės operacijos?
Lazeriai yra tikslesni nei tradiciniai chirurginiai instrumentai, o pjūviai gali būti trumpesni ir seklesni. Tai sukelia mažiau žalos audiniams. Lazerinės operacijos dažnai gali būti atliekamos ambulatoriškai. Taip pat nereikia užsibūti ligoninėje. Jei reikalinga bendroji anestezija, ji paprastai naudojama trumpiau. Žmonės taip pat linkę greičiau išgyti po operacijos lazeriu. Jums gali būti mažiau skausmo, patinimo ir randų nei atliekant tradicines operacijas. Pagrindinis lazerio terapijos tikslas yra paskatinti ląstelę atlikti savo natūralias funkcijas, bet sparčiau. Didelės galios diodinis lazeris, nukreiptas į hemoglobiną ir citochromo oksidazę, gali padėti kvėpuoti, o tada sukurti gerą terapiją. Skirtingai nuo daugelio farmakologinių gydymo būdų, kurie maskuoja skausmą arba mažina tik ligos simptomus, lazerio terapija gydo pagrindinę būklę arba patologiją, kad paskatintų gijimą. Tai reiškia, kad gydymas yra efektyvus, o lazerio terapijos nauda išlieka ilgalaikė. Lazerio terapija naudojama skausmui malšinti, gijimui pagreitinti ir uždegimui mažinti. Kai šviesos šaltinis yra prie odos, fotonai prasiskverbia per kelis centimetrus ir juos sugeria mitochondrijos, energiją gaminanti ląstelės dalis. Ši energija skatina daug teigiamų fiziologinių reakcijų, dėl kurių atkuriama normali ląstelių funkcija.
Kas vyksta po lazerinės operacijos?
Atsigavimas po lazerinių operacijų yra panašus į įprastinės operacijos. Pirmąsias kelias dienas po operacijos jums gali tekti pailsėti ir vartoti nereceptinius vaistus nuo skausmo, kol diskomfortas ir patinimas sumažės. Atsigavimas po lazerio terapijos skiriasi priklausomai nuo terapijos tipo ir tai, kiek jūsų kūno dalis paveikė terapija. Turėtumėte labai griežtai laikytis visų gydytojo nurodymų. Pavyzdžiui, jei jums buvo atlikta prostatos operacija lazeriu, jums gali tekti dėvėti šlapimo kateterį. Tai gali padėti šlapintis iškart po operacijos. Jei gydėte odą, galite patirti patinimą, niežėjimą aplink gydomą vietą. Jūsų gydytojas gali naudoti tepalą ir sutvarstyti reikiamą vietą taip, kad ji būtų sandari ir nepralaidi vandeniui.