Šilutės rajono seniūnijos šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį
Šiemet Kovo 11-osios šventė buvo išskirtinė. O išskirtinė, nes jubiliejinė. Tad kaip Šilutės rajono seniūnijose buvo švenčiamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų jubiliejus?
Katyčiuose
Kovo 11d. Katyčių bendruomenės salėje vyko renginys „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“, skirtas ne tik Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui, bet ir Justino Marcinkevičiaus 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginį organizavo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro bei Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filialo darbuotojos.
Nuoširdžią ir gražią J. Marcinkevičiaus poezijos, prozos bei įvairių autorių dainų pynę šiai iškiliai datai supynė Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojos: Rasa Jonaitienė, Virginija Gečaitė, Dalia Kriščiūnienė. Tylia savo rankų daina ir poezija salę papuošė mokytojos Brigitos Vitkauskienės vadovaujamų moksleivių rankdarbių paroda. Renginį vedė moksleiviai Karolina Pociūtė ir Rapolas Snitkus. Svarų ir gražų jaunųjų katytiškių indėlį į šių datų paminėjimą papildė Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“( vad. L. Mieliulytė), Juknaičių šokių kolektyvas „Juknaičiai“(vad. L. M. Černeckienė), kantri muzikos kolektyvas „Karčema“ (vad. V. Stoškus). Dalyvaudamas daugelyje šios dienos renginių, katytiškių neaplenkė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis palinkėjo renginio dalyviams ir lankytojams būti vertais iškovotos laisvės ir nepriklausomybės, gražiais darbais puošti savo Tėvynę.
Iš įvairių Šilutės rajono kampelių sunešę po šokį, po dainą ar posmą į bendruomenės salę, moksleiviai ir saviveikliniai meno kolektyvai padovanojo katytiškiams gražų renginį. Bendruomenės pirmininkas Viktoras Vaitiekovas atsidėkodamas kolektyvams įteikė po šakotį. Su šypsenomis veiduose ir gera nuotaika ne tik žiūrovai, bet ir dalyviai, skirstėsi ir nešėsi pavasarį į namus.
Vainute
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejus iškilmingai paminėtas ir Vainute. Į bendruomenės namus kartu pažymėti šią visai Lietuvai ir kiekvienam lietuviui svarbią šventę susirinko išties gausus būrys žmonių.
„Šiandien ne tik švęsime mūsų Tėvynei svarbią datą, bet ir pabūsime kartu su lietuvių klasiku, laisvės dainiumi Justinu Marcinkevičiumi ir paminėsime 85-ąsias autoriaus gimimo metines”, - kalbėjo renginio vedėja Audrė Bagdonaitė.
Sveikinimo žodžius susirinkusiesiems sakė ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus bei Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.
O šventinėje scenoje pasirodė ir jaunieji Lietuvos piliečiai, kurie dainomis, šokiais, žodžiais pagerbė mylimą savo Tėvynę. Pasirodymus vainutiškiams demonstravo Vainuto gimnazijos priešmokyklinės ir ketvirtos klasės mokiniai, kuriuos paruošė mokytojos Aldona Juknienė, Danguolė Jonelienė. Šokius dovanojo merginų šokių kolektyvas „Uta” ir Vainuto gimnazijos 11 klasės mokinių šokių kolektyvas „Subatėlė” (vad. Lina Šaulytė). Dainomis Lietuvą sveikino mokytojos Loretos Mieliulytės paruošti mokiniai Ingrida Tribičiūtė, Gintarė Muraulaitė bei penktokų ansamblis.
O štai J. Marcinkevičiaus skaitinius skaitė 8 klasės mokinės.
Žemaičių Naumiestyje
Naumiestiškiai taip pat paminėjo visai Lietuvai svarbią datą. Šventiniame koncerte, kurį vedė Lina Balčiauskienė, savo dainas Tėvynei ir susirinkusiesiems dovanojo Žemaičių Naumiesčio moterų vokalinis ansamblis „Raskila” (vad. V. Krutikovas), Degučių kaimo folkloro kolektyvas „Pilutė” (vad. A. Baltutienė), taip pat vyko grafinio piešimo kryžių paroda, kurią pristatė Eugenijus Šuldiakovas. Savo šokius padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos šokių būrelis (vad. V. Šiaudvytienė). Renginio pabaigoje buvo rodomas filmas „Lietuvos trajektorijos“, o tuomet visi išėjo į lauką, kur į dangų pakilo Lietuvos trispalvę simbolizuojantys balionai su naumiestiškių palinkėjimais.
Gardame
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų sukaktį šventiškai paminėjo Gardamo seniūnijos gyventojai. Renginio vedėja Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Lina Balčiauskienė vieną po kito į sceną kvietė minėjimo dalyvius, kurių šiemet susirinko išties nemažai. Savo dainas gardamiškiams atliko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokinukai, kuriuos paruošė mokytojos Virginija Saveljevienė, Aldona Jonikaitienė, Virgutė Šiaudvytienė, taip pat Degučių kaimo folkloro kolektyvas „Pilutė" (vad. A. Baltutienė), Žemaičių Naumiesčio moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ (vad. V. Krutikovas). Renginio pabaigoje į dangų pažiro geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionai, nunešdami ir linkėjimus savo Tėvynei.
Gardamo pagrindinė mokykla savo meilę Lietuvai parodė išties išskirtinai – pagamino rekordinio dydžio trispalvę. Prie Lietuvos vėliavos gamybos prisidėjo visi mokyklos auklėtiniai, kuriems padėjo jų klasės auklėtojai. Pagamintos vėliavos ilgis – 3 metai, plotis – 1,2 metro. Anot mokyklos direktorės Reginos Tamašauskienės, gamybai sunaudota net 300 A4 formato lapų. Pasidomėjome, kiek laiko užtruko viskam padaryti. Pasirodo, vėliava suklijuota per pusvalandį, tačiau mokiniai iš anksto tam ruošėsi – klasės valandėlių metu jie karpė ir piešė ruošinius.