Naumiestiškiai susitiko su meniškos sielos kūrėja
Spalio 11 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko susitikimas ir kūrybinio rašymo dirbtuvės su žinoma vaikų ir jaunimo knygų autore, menininke Igne Zarambaite.
Meniškos sielos kūrėja susirinkusiems papasakojo apie save, kūrybos pradžią ir nuo pirmos susitikimo minutės sužavėjo vaikus savo asmenybe, maloniu bendravimu. Paaiškėjo, kad ji ne tik rašo knygas, bet ir tapo, gamina lėles, kuria interjero detales, baldus, mėgsta fotografuoti, laisvalaikiu žaidžia futbolą, avėdama ypatingus futbolo batelius, kuriuos jai padovanojo tėtis, veda įvairiausius edukacinius užsiėmimus vaikams. Kūrėja pasakojo, kad ir pati labai mėgsta išmokti ką nors naujo, tai daro žiūrėdama programoje „YouTube“ vaizdo įrašus.
Viešnia pasidalijo istorijomis iš savo gyvenimo, papasakojo apie savo augintinius, kas įkvėpė parašyti knygas. Pasirodo, kad senasis Šilutės paštas davė pradžią pirmajai knygai. 2015 m. I. Zarambaitė debiutavo su knyga „Emilio laiškas“ ir laimėjo Geriausio metų debiuto nominaciją. 2016 m. pasirodė antroji autorės knyga „Skudurinukė“, o 2017 m. – „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“. Ketvirtoji knyga „Stebuklingi senelio batai“ išleista 2019 m. ir tapo Metų knygos rinkimų nugalėtoja. 2020 m. pasirodė jos naujausia knyga paaugliams „Juodavandeniai“, kuri laimėjo Metų knygos rinkimus paauglių kategorijoje ir sulaukė ypatingo skaitytojų dėmesio. Autorė prisipažino, kad rašyti paaugliams jai sekėsi lengviau, negu vaikams, nes, jos manymu, nėra tokių temų, kuriomis negalima kalbėtis su paaugliais.
Ignė nesijaučia labai atitolusi nuo to amžiaus tarpsnio, todėl knygoje labai įtaigiai pasakojama paslaptinga ir įtraukianti istorija apie šešiolikmetės Anos ir jos draugų gyvenimo pokyčius. Paklausta, kodėl toks knygos pavadinimas, rašytoja sakė, kad pavadinimas atspindi pagrindinę šio kūrinio mintį. O ji tokia: „Visi esame kaip juodavandeniai – kartu ir šviesos, ir tamsos padarai. Kartais geidžiame, kartais neapkenčiame, kartais būname kilniais ir padedame kam nors, o kartais teisiame. Visi turime paslapčių, tamsių ir dar tamsesnių. Kiekvieno vanduo savaip drumstas“.
Kūrybinio rašymo dirbtuvėse knygų autorė papasakojo daug subtilybių, kaip vyksta jos rašymo procesas. Mokiniams patarė rašyti apie tai, ką matę, pajautę, išgyvenę. Kvietė užsirašyti savo svajones dienoraštyje arba laiške sau. Rašymo dirbtuvėse paaugliai kūrė dialogą pasinaudodami rašytojos patarimais. Ignė pasidžiaugė moksleivių kurtais dialogais, kuriuos vertino pagal tris kriterijus – idėja, jos realizavimas ir tai, kas atitiko pačią užduotį. Labiausiai pasisekusio dialogo autorei Martynai Daukšaitei rašytoja padovanos savo knygą „Juodavandeniai“.
Renginys organizuotas įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Tiltai tarp meno ir saviraiškos“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.