Pavargo, bet nugalėjo...

2022-10-26

FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) spalio 15 dieną namuose gavo juodai triūsti, kol išplėšė pergalę prieš Tauragės FK „Tauras“ (treneris Darius Stažys) – 2:0 (1:0).

Rungtynės vėlavo apie 16 minučių, nes laiku neatvažiavo Greitosios pagalbos (GP) medikai. Jau apšilusios komandos trypinėjo aikštėje laukdamos teisėjo Oresto Abramavičiaus (Klaipėda) švilpuko. Tik atvykus GP tarnybai duotas ženklas pradėti rungtynes. Pirmas toks atvejis Šilutėje.

Šalies futbolo II lygos pirmenybių turnyrinėje lentelėje trečioje vietoje po 21 rungtynių įsitaisiusi Šilutės komanda (44 taškai) 2-ojo rato varžybose priėmė devintą vietą užimantį FK „Tauras“ (26 tšk.).

Bet tos vietos sąlyginės ir automatiškai nereiškia, kad viršų būtinai paims aukščiau užkopusi komanda. Kiekvienos rungtynės kitokios. Ne loterija, bet mačo eigoje ar net prieš išnyra įvairiausių veiksnių, atsiliepiančių rezultatui. Tarp II lygos 18 komandų tik Širvintų FK „Transinvest“, užgrobęs pirmą vietą ir jau surinkęs 61 tašką (20 pergalių, 1 lygiosios, įmušta-praleista įvarčių 94:11), yra absoliutus lyderis. Tik šiai ekipai, žaidžiant su kitomis komandomis, iš anksto garantuojama pergalė, nes ji yra aiškiai stipresnė. Kitų klubų rinktinės žaidžia banguotai.

Daug kovos, mažai galvos...

1-ojo rato varžybose balandžio 1 dieną Tauragėje FK „Šilutė“ pranoko aikštės šeimininkus, kurie pralaimėjo rungtynes rezultatu 1:3. Pamariškiai parsivežė 3 taškus. 2-ojo rato 5-ojo turo rungtynės Šilutėje buvo sunkios ir šilutiškiams, ir tauragiškiams. Pirmame kėlinyje žaidimo iniciatyva priklausė mūsiškiams, tačiau ir svečiai bandė kelti vėją. Netrūko šiurkštokų dvikovų dėl kamuolio. Šilutiškių puolėjas Algimantas Bačanskis nukrito ant žolės po smūgio alkūne į paširdžius. Abiejų komandų žaidėjai labai skubėjo, todėl ilgesne kamuolio kontrole negalėjo pasigirti nei vieni, nei antri.

Pirmą geresnę progą šilutiškiai sukūrė ataka kairiuoju aikštės flangu. Mūsų puolėjas, įsiveržęs į baudos aikštelės kraštą, smūgiavo kamuolį pažeme pėdos keltimi į artimiausią vartų kampą, kurį jau saugojo vartininkas Sidas Mačaitis. Jis atmušė kamuolį. Treneris S. Česnulis šūktelėjo saviškiui, jog reikėjo bandyti nukreipti kamuolį vidine pėdos dalimi į tolimąjį vartų kampą. Pastaba lieka pastaba, o rungtynės bėga greitai, epizodas keičia epizodą ir ne visada net profesionalai išnaudoja susikurtas situacijas. Bet suprantamas ir trenerio noras patarti.

Jų mestelėjo saviškiams ir „Tauro“ treneris D. Stažys. Kėliniui artėjant į pabaigą „Tauro“ futbolininkas išpuolio metu virsdamas atbulas ištiestomis kojomis įsirėžė į jau pargriuvusio šilutiškių vartininko Vadim Trefilov (Nr. 1) petį, neleistinai bandydamas išmušti jau sugrėbtą kamuolį. Vartininkui prireikė pagalbos, o grubiai sužaidęs svečias, kurį futbolo „sirgaliai“ reikalavo pašalinti iš vejos, raudonos kortelės prieš savo akis neišvydo. Atrodė, kad pirmoji rungtynių pusė baigsis be įvarčių, bet 41-ą žaidimo minutę „Tauro“ vartininkas neapdairiai išbėgo iš vartų ir Aleksandr Fiodorov (Nr. 23) tiksliu smūgiu iš smailaus kampo įskraidino kamuolį vartų tinklą – 1:0.

Po pertraukos – kūrybiškesnis futbolas

Antrą kėlinį šilutiškiai sužaidė gražiau, sukūrė daugiau progų įvarčiams, bet pilnai išnaudojo tik vieną epizodą 79-ą žaidimo minutę, kai kairiuoju aikštės kraštu vėju prasiveržęs Gvidas Juška (Nr. 17) tiksliai skersavo kamuolį į baudos aikštelę įbėgančiam puolėjui Deividui Lukošiui (Nr. 9). Deivido smūgis iš eigos buvo nesulaikomas – 2:0. Gi tauragiškių atakas sėkmingai stabdė mūsų saugai ir gynėjai. Tiesa, buvo epizodas, kai treneris S. Česnulis „išrašė velnių“ savo sūnui Žilvinui, atlikusiam rizikingą kamuolio perdavimą.

„Tauras“ kietai kovojo iki galo, neleido šilutiškiams atsipūsti iki paskutinės sekundės. Jie užsidirbo 4 geltonas korteles, šilutiškiai – 2. Treneris S. Česnulis komandos žaidimo ritmą palaikė žaidėjų keitimais: 61 minutę Karolis Inta (Nr. 2) pakeitė A. Fiodorovą, taip sustiprindamas gynybą, vietoje pavargusio A. Bačanskio išleido Aivarą Lukošių (Nr. 12), 71 minutę saugas Tadas Vitkauskas (Nr. 10) išbėgo vietoje aktyviai žaidusio gynėjo Arvydo Miklovio (Nr. 4).

FK „Šilutė“ pelnė 14-ą pergalę ir turnyrinėje lentelėje išliko trečia su 47 taškais. Kiti turo rezultatai: FM „Fortūna“ – FK „Sūduva B“ – 1:2, Klaipėdos FM – „Viltis“ – 3:4, FK „Transinvest“ – FK „Saned“ – 6:0, FK „Žalgiris C“ (Vilnius) – FK „Žalgiris B“ (Kaunas) – 0:2.

6-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais namuose spalio 22 dieną, 14 val., su „Žalgiriu B“.