Kuršių nerijos nacionaliniame parke pastebėti meškėnai

2022-11-09
Paprastasis meškėnas natūraliai paplitęs Centrinės ir Šiaurės Amerikos paupiuose bei miškuose, netoli gyvenamųjų vietovių.
Paprastasis meškėnas natūraliai paplitęs Centrinės ir Šiaurės Amerikos paupiuose bei miškuose, netoli gyvenamųjų vietovių.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija renka informaciją apie paprastuosius meškėnus (Procyon lotor). Šiais metais surinkta 10 šios rūšies stebėjimų, kurių dauguma – iš Juodkrantės ir jos apylinkių. Meškėnas visoje Europos Sąjungoje įtrauktas į invazinių rūšių sąrašus.

Paprastojo meškėno uodega dryžuota, jos ilgis apie 20-25 cm. Meškėno svoris 5-16 kg, gerai laipioja medžiais. 

Paprastasis meškėnas natūraliai paplitęs Centrinės ir Šiaurės Amerikos paupiuose ir miškuose, netoli gyvenamųjų vietovių. Dėl savo greito prisitaikymo prie aplinkos ir gebėjimo laipioti medžiais, sunaikina įvairių perinčių paukščių rūšių dėtis ne tik ant žemės, bet ir medžiuose.

Šią invazinę rūšį laikyti, veisti, auginti, dauginti, naudoti arba mainyti, vežti arba paleisti į aplinką griežtai draudžiama.

Prašoma Kuršių nerijos nacionalinio parko gyventojų ir poilsiautojų atkreipti dėmesį į tokios išvaizdos laukinius gyvūnus, tačiau būti atidiems ir nesupainioti su usūriniu šunimi.

Pastebėjus meškėną, prašoma pateikti informaciją apie stebėjimo vietą, datą, laiką, kitas pastabas, nuotraukas, vaizdo medžiagą el. paštu: modestas.bruzas@nerija.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!