Vėl į studento suolą

2022-11-24, Irena ARLAUSKIENĖ

Būtų gana įdomi statistika suskaičiavus, kiek kartų per savo gyvenimą mokeisi kursuose, seminaruose? O kiek visi TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ nariai tokiu būdu mokėsi? Gal suskaičiuoti ir nebūtų sudėtinga: vidutinis vieno nario seminarų ir kursų skaičius a padaugintas iš bendro narių skaičiaus 15, ir viskas.

Ne, prie šio skaičiaus tektų pridėti dar 15, nes lapkričio 8, 9, 10 dienomis „Vėdrynas“ gavo nuostabią ir labai naudingą dovaną – ES projekto seminarą SUAUGUSIŲJŲ BENDRŲJŲ IR PAGRINDINIŲ KOMPETENCIJŲ MOKYMAI SAVIVALDYBĖSE pagal projektą „SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO SISTEMOS PLĖTRA SUTEIKIANT BESIMOKANTIEMS ASMENIMS BENDRĄSIAS IR PAGRINDINES KOMPETENCIJAS“, ES PROJEKTO KODAS NR. 09.4.2-ESFA-V-715-01-0002. 

Dvidešimt keturių valandų seminarą „Suaugusiųjų pilietinis meninis ugdymas, kaip kūrybinio rašymo ir kritinio mąstymo sklaidos galimybė“ vedė rašytojas, poetas, eseistas, filosofijos mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto docentas Liutauras Degėsys. Tikriausiai bandantys eiliuoti, kurti prozinį tekstą, kaip ir mes, iš pradžių manytų, jog buvome mokomi konkrečių meninio teksto kūrimo pratybų. Taip, buvo ir pratybų, ir namų darbų iki išnaktų, nes reikėjo dirbti galva, buvo, bet iš tikrųjų jautėmės tiesiog įmesti į didelės erudicijos, tolerancijos, filosofijos ir psichologijos žinovo, žmogaus, apkeliavusio mažne visą pasaulį, magišką erdvę. Neperdedu – magišką, nes docentas, atrodo, visai paprastai pakreipdavo mūsų mąstymą nauju kampu, ir, atlikdami užduotį, pajusdavome, kad tai darome jau kitaip, kad gimsta naujas požiūris, kitas supratimas, lyg užsidėjus naujus akinius (mėgstama docento metafora).

Požiūrio, minties, raiškos struktūros pokyčio buvo reikalaujama atliekant namų užduotis, ir tai nebuvo lengva. Dėkojame Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro administracijai už suteiktą galimybę mokytis jaukioje aplinkoje.

Gaila, kad seminaras su nedideliais paskaitų intarpais taip greitai baigėsi. Tikriausiai todėl, kad tai nebuvo įprastas, tradicinis mokymas, o pati doriausia ir prasminga invazija į mūsų mąstymą ir kūrybą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!