Gyvūnų globa Šilutėje – nauja ir labai reikalinga
Tikriausiai daugelis sutiksite, jog geriausi žmogaus draugai – gyvūnai. Daugelis užaugome laikydami šunį, katę ar kitokį padarėlį. Jie neišduoda, nepalieka ir ištikimai žmogui tarnauja visą savo gyvenimą. Deja, ne visuomet iš savo šeimininkų sulaukia to paties. Vis dažniau išgirstame apie nuskriaustus, paliktus vienišus beklaidžiojančius kadaise mylėtus augintinius. Kur jiems dėtis? Ignė ir Loreta, dvi šilutiškės, neliko abejingos šiai problemai. Šilutėje kuriama gyvūnų prieglauda.
Pati idėja – įkurti gyvūnų prieglaudą Šilutėje – dar tik ką subrandinta. Jos iniciatorės – Ignė Zarambaitė ir Loreta Kleinienė. Dvi visiškai nepažįstamos moterys susivienijo bendram tikslui – padėti nuskriaustiems gyvūnams. Matyt, likimo joms taip buvo lemta. ,,Prieš kelias savaites internete ieškodama būtų nuomos skelbimų pamačiau Loretos viešą kreipimąsi dėl pagalbos gyvūnams. Ji ieškojo bendraminčių. Neatrašyti tikrai negalėjau. Pradėjome susirašinėti, mąstėme nuo ko viską reikėtų pradėti“, - apie pačią pradžią pasakojo Ignė.
Vienos pažįstamos nukreiptos, jos apsilankė Tauragės gyvūnų prieglaudoje, tam, kad sužinotų nuo ko reikia pradėti norint kažką panašaus padaryti ir Šilutėje. ,,Mes turėjome tik pačią idėją, o koks turi būti viso to pagrindas neįsivaizdavome“, - teigė Ignė.
Dar studijuodama Vilniuje mergina lankydavosi ten esančiose gyvūnų prieglaudose, jas paremdavo. ,,Mačiau kaip ten vyksta darbas, bet visai kas kita, kai tu pats nori visa tai sukurti, - sakė Ignė. – Nuo mažens gyvūnai yra mano geriausi draugai, ir jei tu esi neabejingas aplinkai, jauti meilę gyvūnams, tai tikrai kažką darysi, kad jiems padėtum. Mes juk mokame kalbėti, galime kitų pagalbos paprašyti. O gyvūnai visiškai priklausomi nuo mūsų. Ypač tie, kurie šeimininkų išmetami į gatvę. Žinoma, būtų geriausia, jei žmonės suprastų, kad išmesti jų kaip kokio daikto negalima, tačiau, jei jau taip atsitiko, mes padėsime jiems susirasti naujus, gerus šeimininkus“. Įkurti gyvūnų prieglaudą buvo Ignės vaikystės svajonė, kurią pradėjo įgyvendinti tik sugrįžusi po studijų į gimtąją Šilutę.
Nors abi pašnekovės neslėpė, jog susiduria ir su negatyvia žmonių reakcija, atkalbinėjimu, tačiau tvirtai laikosi savo minties.
Loreta jau seniai rūpinasi beglobiais gyvūnais. ,,Ne vienam kačiukui esu suradusi namus. Yra tekę ir mūsų daugiabučio namo kieme augančius katinus vežti pas veterinarą sterilizuoti, kad jie daugiau nesidaugintų. Gyvūnus labai myliu, todėl noriu jiems kaip nors padėti“, - sakė moteris.
Pirmąjį žingsnį šilutiškės jau žengė. Jos socialiniame tinkle Facebook sukūrė paskyrą ,,Gyvūnų globa Šilutėje“. ,,Norėjome pažiūrėti, kaip žmonės į šią idėją sureaguos, ar sulauksime dėmesio, ar atsiras norinčiųjų prisijungti prie mūsų“, - pasakojo Ignė. ,,Juk jei niekas neparodys iniciatyvos, tuomet mes liekama dviese, o dviem žmonėms susitvarkyti su visomis pareigomis neįmanoma. Bet panašu, kad yra tikrai nemažai norinčiųjų jungtis prie mūsų. Žmonės mums rašo vis aktyviau. Šiuo metu renkame savanorius“, - sakė Loreta. Ignė kol kas kuria lentelę ir skirsto pareigas, kas gyvūnus vedžios, kas transportuos, kas valys patalpas, kas sutiks būti laikinais globėjais ir t. t. ,,Mes norime gyvūnais rūpintis atsakingai, jei daryti, tai daryti tik gerai. Tikimės, kad ir moksleiviai laisvu metu norės prisijungti. Juk tai ir turiningas laiko praleidimas. Dabar jaunimas skundžiasi, kad Šilutėje nėra ką veikti, tai būtų puikus užsiėmimas“, - entuziastingai kalbėjo Ignė.
Kitas itin svarbus žingsnis – bendradarbiavimas su veterinarais. Tai be galo svarbu, juk gyvūnus reikės ir vakcinuoti, ir nukirminuoti ir sterilizuoti, ir gydyti. Šilutiškės tikisi, kad pavyks susitarti su kuria nors veterinarijos gydykla ir dėl nuolaidų.
Norėtų vykdyti ir švietėjišką veiklą
Tiek Loreta, tiek Ignė labai rimtai žiūri į šį sumanymą ir jau turi daugybę planų ateičiai. Vienas jų – vykdyti švietėjišką veiklą darželinukams, mokyklinio amžiaus vaikams. Ne paslaptis, kad šiuo metu per televiziją ar spaudoje išgirstame vis daugiau žinių apie tai, jog vaikai kankina gyvūnus, juos išmeta, palieka. ,,Vaikus reikia supažindinti ir su kitu gyvūnų gyvenimu, koks jis, kai jie netenka šeimininkų. Galbūt atsirastų galimybė vesti jiems pamokėles ir taip ugdyti jų atsakomybės jausmą“, - mintimis dalijosi Ignė ir Loreta.
Pasak šilutiškių, aplinkiniai, sužinoję apie jų sumanymą, reaguoja įvairiai. Vienas pagrindinių klausimų: nejau pasiimsite visus šunis ir kates iš gatvės? ,,Tikslas yra visai ne tas. Mūsų idėja – humaniškais būdais sumažinti beglobių gyvūnų skaičių Šilutėje. Juk yra tokių, daugiausia kačių, kurie yra gimę ir užaugę gatvėje, todėl tokius gyvūnus norime sterilizuoti, kad jie daugiau nesiveistų, - sakė Ignė. – Mes priglausime išmestus iš namų ar pasiklydusius gyvūnus, kurie turi galimybę surasti naujus šeimininkus“.
Ieško patalpų
Pagrindinis dalykas, kurio šiuo metu reikia – patalpos. Surasti tinkamas gyvūnams, ir kad netrukdytų gyventojams, išties sudėtinga. ,,Aišku, būtų labai gerai, jei būtų vanduo ir šildymas. Tuomet žymiai paprasčiau. Be to, mes ir lėšų kol kas neturime jų išlaikymui“, - teigė Loreta.
Dar viena dilema, kurią turėtų išspręsti Ignė ir Loreta, kaip įteisinti šią veiklą. ,,Mes puikiai suprantame, kad norint gauti lėšų, kad žmonės aukotų, reikia juridinio pagrindo. Todėl kai tik gausime patalpas mums reikės apsispręsti, ar mes veikiame kaip ne pelno organizacija, ar kuriame filialą“, - teigė Ignė.
Šiuos klausimus turėtų išspręsti kuo skubiau, nes jau dabar abi sulaukia skambučių dėl norimų atiduoti šunų ar kačių. ,,Kol kas mes galime tik patalpinti jų nuotraukas Facebook paskyroje, o priglausti gyvūnų neturime kur“, - teigė Loreta.
Ignės ir Loretos pradėti darbai – tai vienas nedaugelio pavyzdžių, kai žmogus nori suteikti pagalbą be jokio atlygio. ,,Juk gyveni ne tik dėl savęs. Jei per savo gyvenimą tu ką nors pasiimi iš gamtos, tai turi ir kažką grąžinti. Šiuo atveju mes grąžinsime pagalba gyvūnams“, - savo apsisprendimą įkurti gyvūnų prieglaudą Šilutėje aiškino Ignė ir Loreta.
Daugiau sužinoti apie gyvūnų globą Šilutėje, pamatyti ieškančių namų gyvūnų nuotraukas ar prisijungti prie komandos galite socialiniame tinkle Facebook, arba telefonais: 8 669 91 401, 8 671 33 175.
Taip pat nuo šiol kiekviename ,,Šilokarčemos“ laikraščio numeryje galėsite rasti beglobio gyvūno, ieškančio naujų šeimininkų, nuotrauką. Nelikite abejingi ir prisidėkite prie šio kilnaus tikslo.
Straipsnio komentarai
Pagarbiai,
Loreta