Šilutės ir Švėkšnos lengvaatlečių triumfas uostamiestyje

2023-01-26
Iš kairės: Šilutės sporto mokyklos bėgikai, čempionato Klaipėdoje nugalėtojai ir prizininkai Naglis Kuturys, Mykolas Maurius, Nojus Petraitis, Vytautė Vasiljevaitė, Kamilė Stankutė, Gabrielė Urniežiūtė ir Goda Šiaudvytytė.
Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje puikiai startavo Šilutės sporto mokyklos (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) auklėtiniai, susišlavę 25 medalius.  Pamariškiai laimėjo jaunių komandų varžybas, o jaunimo komanda užėmė antrą vietą. Rungčių čempionų vardus pelnė šilutiškė sprinterė Gabrielė Urniežiūtė (60 m.) ir švėkšniškis šuolininkas į aukštį Vilius Liorencas.

Komandinės ir asmeninės varžybos Klaipėdos lengvosios atletikos manieže surengtos sausio 6-7 dienomis. Jaunių (16-17 m.) komandų atvyko 25, jaunimo (18-19 m.) – 20. Jaunių varžybose skaičiuota 15 geriausių rungties rezultatų, jaunimo varžybose – 8. Už 1 vietą buvo skiriama 18 taškų, už 2 v. – 14, už 3 v. – 11, už 4 v. – 9, už 5 v. – 8, už 6 v. – 7, už 7 v. – 6, už 8 v. – 5 , už 9 v. – 4, už 10 v. – 3, už 11 v. – 2, už 12 v. – 1. Kiekvieno komandos nario startas padėjo rinkti taškus bendrai pergalei. Tarp jaunių komandų nugalėjo Šilutės sporto mokyklos rinktinė (ŠSM). Jos taškų kraitis – 162. Antrą vietą užėmė Kelmės bendraamžiai – 139 taškai, trečią vietą užėmė Raseinių komanda – 122 tšk., Biržai – 4 vieta, 99 tšk.

Palyginus pagal savo savivaldybės teritorijos dydį gerai pasirodė Pagėgių komanda, surinkusi 22 taškus ir užėmusi 17 vietą. Pagėgiškiai aplenkė 8 komandas, tame tarpe Plungę. Žemaičiai sugriebė 10 taškų ir užėmė 22 vietą. 25-oje vietoje atsidūrė Trakai – 4 tšk. Tarp jaunimo komandų į priekį išsiveržė Utenos lengvaatlečiai, pelnę 153 tšk. ŠSM rinktinė antra – 129 tšk., į trečią vietą prasibrovė Jonavos komanda – 93 tšk., Pasvalys – 4 vieta, 90 tšk.

Visi už vieną, vienas – už visus...

Šilutės sporto mokyklos jaunių ir jaunimo komandų rinktines sudarė šilutiškiai ir švėkšniškiai. Tai buvo vienas kumštis, parodęs savo jėgą. Tradicinę jėgą - lengvosios atletikos varžybose pamariškiai visada pasiskabo medalių. Vieni lyderiai išeina, kiti ateina, nes lengvosios atletikos treneriai nestokoja kantrybės juos ugdydami, padėdami atsiskleisti įvairiose varžybose ir siekti vis aukštesnių rezultatų. Lietuvos rajonų lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje jaunių varžybose šilutiškė sprinterė Gabrielė Urniežiūtė (trenerė L. Leikuvienė) buvo greičiausia 60 metrų bėgimo take, įveikusi distanciją per 8,24 sek. Ji finišavo pirma ir atnešė komandai 18 taškų, iškovojo čempionės medalį. Gabrielė aplenkė Kelmės ir Šakių atstoves Samantą Liebaitę ir Gintarę Rupeikaitę, užėmusias 2-3 vietas. G. Urniežiūtė kartu su Vytaute Vasiljevaite, Kamile Stankute, Goda Šiaudvytyte  gerai bėgo estafetinį bėgimą 4x200 m. Šilutiškės finišavo antros. Distancija įveikta per 1:58,67 min. Į komandos taupyklę įdėti 28 taškai.

Estafetinį bėgimą laimėjo Utenos mergaitės. Jų laikas – 1:57,85 min., pelnė 36 tšk. Trečią vietą užėmė Šakių bendraamžės – 1:59,56 min., 22 tšk. Bėgikų varžybose vieną sidabro ir du bronzos medalius iškovojo Nojus Petraitis. 60 metrų barjerinio bėgimo take jis finišavo antras – 8,57 sek., o bėgdamas 300 metrų ir estafetę 4 po 200 metrų (4x200) užėmė trečias vietas. Kiti estafetės dalyviai: Naglis Kuturys, Mykolas Maurius (Šilutė) ir Raman Budiukin (Švėkšna). Mūsų vaikinų laikas – 1:44,99 min. Estafetės bėgikai pridūrė komandai 22 taškus, o bėgimą laimėjo uteniškiai – 1:42,98 min., antri atbėgo Biržų vaikinai – 1:43,72 min. N. Petraitis, dalyvavęs trijų rungčių varžybose, komandai pelnė 36 tšk.

Jaunių varžybose tris bronzos medalius iškovojo Mykolas Maurius, bėgęs 60 metrų barjerinį bėgimą, estafetę 4x20 ir 600 metrų. Po tiek pat medalių susisėmė Goda Šiaudvytytė (600 m – 3 vieta, 1500 m kliūtinis bėgimas – 3 v., estafetė 4x200 m – 2 v.) ir Vytautė Vasiljevaitė (3000 m – 2 vieta, estafetė 4x200 m – 2 v., 1000 m – 3 v.). Trišuolio varžybose R. Budiukin nušoko 11,05 m – 2 vieta, Deimantė Agintaitė nušoko 8,13 m – 3 vieta, o rutulio (3 kg) stūmimo varžybose ji liko devinta. Nojaus Žmūriko rezultatas trišuolyje – 10,20 m – 6 vieta, šuolyje į aukštį – 5 vieta. Šuolio į tolį rungtyje R. Budiukin užėmė septintą vietą – 5,17 m. Visi jie švėkšniškiai, trenerio A. Urmulevičiaus auklėtiniai. Pagėgiškė Eva Merkelytė (trenerė A. Jankantienė) šuolio į aukštį varžybose užėmė antrą vietą – 1,40 m.

Aukščiau, dar aukščiau

Jaunimo komandų konkurencijoje šuolio į aukštį varžybose neturėjo sau lygių švėkšniškiai Vilius Liorencas ir Ednaras Serapinas, užėmę 1-2 vietas. Per šešis bandymus teisėjui teko vis aukščiau ir aukščiau kelti kartelę nuo 1,65 metro iki 1,85 m. Pastarąjį aukštį sėkmingai šturmavo V. Liorencas, tapęs čempionu. E. Serapino rezultatas – 1,80 m – 2 vieta. Rutulio stūmimo sektoriuje švėkšniškis Domantas Vaidila 6 kg įrankį nustūmė 11,57 m – 3 vieta. Vilių, Ednarą, Domantą treniruoja A. Urmulevičius. Šilutiškė Kamilė Stankutė, bėgusi 600 metrų, užėmė trečią vietą – 2:00,36 min. Trečias finišavo ir tą pačią distanciją bėgęs Naglis Kuturys – 1:27, 92 min. 60 metrų barjerinio bėgimo lenktynėse K. Stankutė finišavo antra – 10,31 sek.

Šokant trišuolį nugalėjo Utenos atstovas Laurynas Maigys – 12,82 m. Švėkšniškis Aivaras Mikužis pasiekė ketvirtą rezultatą – 10,72 m. Komandų įskaitoje Šilutės ir Švėkšnos jaunuoliai ir jaunuolės nusileido tik uteniškiams – 1 vieta, 153 tšk., pamariškiai pelnė 129 tšk., 2 vieta. Jonavos komanda su 93 tšk. liko trečia. Šilutės sporto mokyklos jaunių ir jaunimo koman Mūsiškių lengvaatlečių burės išskleistos ir 2023 metais iškart pasigavo palankų vėją.