Jei abejojate, ar Jus stabdo policijos pareigūnas

2023-02-03, policija.lrv.lt

Retai, bet pasitaiko situacijų, kai asmenys mėgina apsimesti policijos pareigūnais ir nori sustabdyti Jūsų vairuojamą transporto priemonę. Ką reikėtų atsiminti, kad nepatektumėte į bėdą.

Policijos pareigūnas dėvi tarnybinę uniformą (yra uniformuotas) ir stabdo transporto priemonę šiais būdais:

  • duoda signalą lazdele,
  • arba moja skrituliu su raudonu atšvaitu skersai judėjimo krypties,
  • arba per garsiakalbį liepia sustoti.

Reikalavimas sustabdyti transporto priemonę taip pat gali būti išreiškiamas įjungus specialiomis spalvomis nudažyto ir policijos ženklu pažymėto automobilio švieslentę su užrašu „STOP POLICIJA“ arba „STOP“.

Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnas, stabdydamas transporto priemonę, turi vilkėti uniformą su šviesą atspindinčiais elementais (vilkėti specialiąsias liemenes, mūvėti rankogalius ar turėti kitų šviesą atspindinčių elementų). Patrulių ekipažą sudaro ne mažiau kaip 2 policijos pareigūnai su specialiomis spalvomis nudažyta ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėta motorine transporto priemone, kurios mėlynos ir (arba) raudonos spalvos švyturėliai yra įjungti.

DĖMESIO! Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnai (pagal rekomendacijas) transporto priemones stabdo apšviestuose kelio ruožuose. 

Kaip elgtis, jei stabdantis asmuo kelia pagrįstų įtarimų, kad jis nėra policijos pareigūnas:

  • Nesustokite.
  • Nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.
  • Informuokite operatorių dėl kilusio įtarimo, nurodykite savo važiavimo vietą ir kryptį.
  • Klausykite operatoriaus nurodymų.

Pastaba. Skambindami, nepamirškite laikytis Kelių eismo taisyklių. Jei važiuojate ne vienas, geriausia, kad skambintų keleivis.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad:

1. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse (426 straipsnis) numatyta vairuotojo atsakomybė už nepaklusimą uniformuoto policijos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Toks pažeidimas vairuotojams užtraukia baudą nuo 850 iki 1 200 eurų (ir teisės vairuoti atėmimą nuo 3 iki 5 metų). Neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – bauda nuo 1 150 iki 1 450 eurų. Be to, gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

2. Neteisėtas vidaus tarnybos sistemos pareigūno tarnybinės uniformos dėvėjimas užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 521 straipsnis).


Straipsnio komentarai

Pavyzdziui 2023-02-05
Is bylos dingo pareigune ,ivikije buvo 4 , byloje 3 , i alkosteri puciau , sako neputei ir nerode promiliu kiek .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2023-02-04
O kur skelbė tuos ukrainiečius kur apiplėšė irgi buvo ne vienas ir su uniforma policininkų ir su visom reikiamom priemonėm,tai ką daryti jeigu ant tokių papuoli ir pasitiki ,kad policija .Bauda už uniformos nešiojimą žmogui ,kuris neturi teisės labai juokinga ,turėtų būti 1800 ar net sėsti ,tai bet kokių pareigųnų žeminimas,čia ne vidurinio piršto parodymas,nes uniformą nešioti turi turėti teisę pagal įstatymus .Tai kam tada tos uniformos ,taigi jos ie yra skiriamasis ženklas . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2023-02-04
Policija nepaiso rekomendacijų ir tamsoje stabdo visur ir visada. Skambindamas visada užsitrauksi policijos nemalonę, nes dar papildomai gausi baudos už naudojimąsi telefonu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka