Chaosas Taryboje ir antausis valdžiai: biudžeto priėmimą diktavo opozicija
Praėjusį ketvirtadienį Pagėgių savivaldybės taryba rinkosi į tikrąja to žodžio prasme „karštą“ posėdį, kuris truko iki pat 20 val. vakaro. Tarp daugybės sprendimų buvo ir bene svarbiausias metų klausimas – biudžeto priėmimas, dėl kurio ir kilo daugiausia chaoso bei diskusijų.
Šiais metais Pagėgių savivaldybės biudžetą sudaro 15 mln. 669,4 tūkst. eurų. Tradiciškai didžiausią šio „pyrago“ dalį atsiriekia švietimas (4 420,3 tūkst. eurų arba 28,2 proc. viso biudžeto), antra pagal dydį sritis – socialinė apsauga (4 107,6 tūkst. eurų arba 26,2 proc. biudžeto asignavimų ), trečioje vietoje – bendrosios valstybės paslaugos (3 852,2 tūkst. eurų arba 24,6 proc. viso biudžeto asignavimų).
Nesiskaitymas su Tarybos nariais atsirūgo
Niekam ne paslaptis - Vaidas Bendaravičius ne kartą viešai išsireiškė, jog dauguma Taryboje jam nereikalinga, o visus klausimus gali priimti net nesitarus su į Tarybą išrinktais nariais. Tačiau iš viso 4 vietas iš 17 Taryboje turintys liberalai praėjusiame posėdyje gavo tikrą antausį. Opozicijoje esantys Lietuvos regionų partijos bei valstiečių atstovai pateikė gausybę biudžetinių pasiūlymų, kuriems priimti nereikėjo valdančiųjų liberalų pagalbos. Papildomi pinigai skirti įvairioms programoms, net oficialiai tam prieštaraujant administracijos direktorei Dalijai Irenai Einikienei.
Lėšų skirta smulkiam verslui, fasadų remontui ir kitoms reikmėms
Daugiausia pasiūlymų biudžetui teikė opozicijoje esančios Lietuvos regionų ir „valstiečių“ partijų komandos, tarp kurių pinigų skirta net iki tol nebuvusioms reikmėms. Viena tokių - fasadų tvarkymo programa, jai skirta 20 tūkstančių eurų. Reikia pastebėti, jog šį pasiūlymą taip pat galime atrasti ir Lietuvos regionų partijos rinkiminėje programoje. Anot projekto autorių, šiuos pinigus gyventojai galės naudoti daugiabučių namų fasadų remonto darbams, tam kad pradėtų keistis miesto vaizdas. Kitas naujas pasiūlymas buvo iš „valstiečių“ pusės - 10 tūkstančių eurų skirta pagalbai kariaujančiai Ukrainai.
Taip pat ne pagal valdančiųjų liberalų planą biudžeto pinigai buvo perskirstyti ir įvairioms kitoms reikmėms. Daugiau nei tris kartus didėja smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondas. Daugiau pinigų gaus ir religinės bendruomenės, kurioms papildomai duota 15 tūkstančių eurų. Papildomos lėšos skirtos ir Trečiojo amžiaus universitetui. 50 tūkstančių paskirta Natkiškių centrinės gatvės šaligatvio remontui. Skirta pinigų nuo gaisro nukentėjusios Stoniškių seniūnijos pirties atstatymui.
Žymiai padidintas nevyriausybinių organizacijų rėmimo fondas. 20 tūkstančių bus investuota ir į gyvenviečių melioracijos įrenginių remontą bei atnaujinimą. Taip pat papildomas finansavimas numatytas ir gatvių apšvietimui.
Arogancija ir klišės liejosi laisvai
Visi aukščiau išvardinti opozicijos pasiūlymai, kuriems galų gale vis tiek buvo pritarta, ne juokais įsiutino valdžios kėdėse sėdinčius liberalus, kurios, panašu, apėmė beviltiška desperacija. Akivaizdi arogancija ir su bet kokia padoria kultūra prasilenkiantys epitetai iš V. Bendaravičiaus bei D. I. Einikienės lūpų liejosi laisvai.
Tarybos nariams klausiant, kodėl nenorima balsuoti dėl atskirų sprendimų, iš V. Bendaravičiaus skriejo tokios frazės kaip „Jūs ką, kurti esat?“, „Tu man neaiškink, ką man reikia aiškinti“ ir panašiai. Kita keista aplinkybe tapo posėdžio vedimo tvarka, pertraukos buvo skelbiamos be jokio Tarybos narių sutikimo, o posėdžiui pirmininkaujantis V. Bendaravičius tiesiog atsistodamas sprukdavo iš Tarybos salės sakydamas: „Reikia praplauti gerkles“. Nuo jo neatsiliko ir kita liberalė, administracijos vadovė D. I. Einikienė, pareiškusi, kad nevykdys Tarybos sprendimų bei reikalavo tučtuojau ją atleisti iš pareigų, tarsi pamiršdama, kad iš darbo gali išeiti pati ir be Tarybos valios, kaip tai daro bet kuris normalus savo darboviete nepatenkintas žmogus. Nepaisant šių intrigų, biudžetas buvo patvirtintas su visais opozicijos siūlytais pakeitimais.
Nemažai diskusijų kilo ir dėl šilumos kainų kėlimo. Ir taip vienas aukščiausių šalyje šildymo kainas buvo planuota pakelti dar daugiau. Visą kadenciją opozicijoje išbuvęs buvęs meras Kęstas Komskis replikavo, kad reikia pirma modernizuoti ir sutvarkyti katilinę bei nustoti kūrenti malkomis, ką jau kuris laikas daro kitos savivaldybės, jas pakeičiant pigesniu kuru, kitu atveju kainų kilimas niekaip nesustos. Panašu, kad tokią nuomonę turėjo ir kiti opozicijoje esantys Tarybos nariai, kurie irgi nepritarė šildymo kainų kėlimui, kol galų gale kaina liko ta pati. Už kainų kėlimą balsavo tik keturi liberalai ir vienas „darbintis“.
Straipsnio komentarai
Pagal kailiukų vartymo teoriją galėtų vadintis pakraštiečiais, patvoriečiais ar dar kuo...
Svarbu ten, kur lovys...lovesnis, loviausias.
fasadų tvarkymui,tai gerai,nes Komskių,,pašiūrė"Birutės alėjoje daug metų vaizdą gadina????????????