Ką vadiname natūraliais aromatais ir kuo jie ypatingi?

2023-03-16, Pranešimas spaudai

Nuo pat senų laikų žmonės maudėsi kvapnių eterinių aliejų voniose, tyrinėjo įvairius augalus ir pritaikė juos gydomiesiems tikslams. Šiomis dienomis kvepalų panaudojimas yra dažniau orientuotas į individualumo išraišką ir malonų kūno aromatą. Švaros ir asmeninės higienos priemonių naudojimas tapo kasdiene, daug apmąstymo nereikalaujančia rutina, tačiau ar renkantis kvepalus tikrai žinome apie tam tikrus aromatų tipus? Taip pat, kas yra išties natūralus aromatas ir kokie jo pranašumai?

Aromatų tipai ir jų sudėtis

Pirkdami aromatus dažniausiai vadovaujamės pojūčiu, ieškome kvapo, kuris mūsų neerzina, padrąsina, išskiria iš kitų, suteikia individualumo. Aromato buteliukas saugo daugiau nei tik kvapo natas, jis nurodo kvepalų tipą, kuris indikuoja bent apytikrį kvapiosios esencijos kiekį. Turbūt esate girdėję tokius pavadinimus kaip tualetinis vanduo, odekolonas ir panašiai – būtent šie pavadinimai gali tapti puikiu indikatoriumi norint pažinti aromatą, nes tiksliai nusako kvapo intensyvumą ir jo skleidimosi trukmę. Trumpai prisiminkime aromatų tipus ir jų koncentraciją:

·       Parfum (kvepalai) – 16–30 % koncentracija, išsilaiko ilgiausiai – daugiau nei 6 valandas.

·      Eau de Parfum (kvapusis vanduo) – 8–16 % koncentracija, išsilaiko 4–6 valandas.

·       Eau de Toilette (tualetinis vanduo) – iki 8 % koncentracija, išsilaiko 2–4 valandas.

·       Eau de Cologne (odekolonas) – 3–5 % koncentracija, išsilaiko iki 2 valandų.

·       Eau Fraîch (kūno dulksna) – iki 3 % koncentracija, išsilaiko trumpiausiai – vos valandą.

O kurioje vietoje atsiduria aliejiniai kvepalai? Iš esmės, būtent šio tipo aromatai neturėtų būti lyginami su kitų tipų kvapais, nes stipriai skiriasi tiek tekstūra, tiek savybėmis. Pradėkime nuo to, kad geri aliejiniai aromatai gali pasigirti 100 % kvapo esencija, o įprastuose purškiamuose kvapuose ši koncentracija mažesnė, tad kitą jos dalį sudaro tokios medžiagos kaip alkoholis ir įvairūs chemikalai. Dažnu atveju, aliejiniai kvepalai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, o įprastuose purškiamuosiuose kvapuose esti nemažai sintetikos. Dar vienas svarbus skirtumas – kvapo atsiskleidimas ir išsilaikymas. Aliejiniams kvepalams yra būtinas sąlytis su oda, tad juos tepti reikėtų ant pulsuojančių kūno vietų, o kvapas atsiskleidžia iš karto, tad tik pasitepę galėsite suprasti tikrąjį aromatą. Tokių aromatų išsilaikymas priklauso nuo kiekvieno žmogaus, tad gali varijuoti nuo kelių iki 8 valandų. Štai purškiami aromatai gali būti naudojami tiek ant odos, tiek ant drabužių ir atsiskleidžia palaipsniui.

Natūralių kvepalų savybės ir privalumai

Nors purškiamų sintetinių aromatų ir natūralių aliejinių aromatų intensyvumą ir išsilaikymą sunku lyginti, natūralūs kvapai turi gerokai daugiau privalumų, kurie tampa esminiais, kai kalbame apie mūsų sveikatą ir savijautą. Aliejiniai kvepalai yra pagaminti iš didelės koncentracijos natūralių eterinių aliejų, kurie sudaro nuo 60 % iki 100 % tūrio, tad juose yra tik minimaliai arba išvis nenaudojami parfumeriniai skiedikliai. Visiškai natūralūs aliejiniai kvepalai gali būti naudojami ne tik kvapui išgauti, bet ir sveikatai stiprinti. Turbūt jau žinote, kad tokios žolelės kaip melisa, mėta, pipirmėtė, levanda ar ramunėlės turi raminamųjų savybių, o štai arbatmedis, citrusiniai vaisiai, bergamotė ir kvapioji kananga suteikia energijos ir padidina koncentraciją. Šių žolelių kvapai mums gali stipriai padėti stresinėse ar kitose gyvenimo situacijose, taip pat galime būti tikri, kad nesukels alergijos ar kvėpavimo takų ligų.

Tiek aromatas, tiek jo sudėtis – tik jūsų pasirinkimas, kuriam neišvengiamai įtaką daro finansai ir prioritetai. Vis dėlto, žinoti sintetinio ir natūralaus kvapo skirtumus – pravartu ir naudinga. Taigi, ką renkatės jūs?


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!