Ką reikia turėti įsigijus, kad nereikėtų bijoti gaisro?

2023-05-29

Statybose, kai renovuojami daugiaaukščiai pastatai arba griaunami seni statiniai, dažnai kyla gaisro pavojus, todėl šioje srityje yra sugriežtinti priešgaisrinės saugos reikalavimai. O pagrindine gaisro gesinimo priemone yra laikomi gesintuvai. Žinomiausi yra vandens putų, miltelių ir angliarūgštiniai gesintuvai. Visų rūšių priešgaisrinės saugos priemones patogiausia pirkti internetu.

Kokios yra pagrindinės miltelinių gesintuvų savybės?

Milteliniai gesintuvai yra užpildomi trijų rūšių milteliais, kurie sėkmingai gesina visų rūšių gaisrus, išlieka veiksmingi prie 30 laipsnių šalčio ir 60 laipsnių karščio temperatūrų. Gesinant gaisrą uždaroje erdvėje reikia saugotis šios rūšies gesintuvų sukelto nuodingo debesies. Po gesinimo miltelius reikia susiurbti ir pašalinti iš patalpos.

Kaip veikia vandens putų ir angliarūgštės gesintuvai?

Putos vandens gesintuvuose išgaunamos tada, kai vandens ir putokšlio mišinys keliauja per difuzorių. Šios rūšies gesintuvais negalima gesinti veikiančių elektros įrenginių ir jos tinklo. Angliarūgštės gesintuvų sudėtį sudaro suslėgtos dujos, kurios verždamosi pro difuzorių labai išsiplečia ir užšąla.

Kokius gesintuvus, kiek jų ir kokiomis sąlygomis reikia turėti įsigijus priešgaisrinės saugos tikslais?

Gesintuvų rūšis ir skaičius tiesiogiai priklauso nuo galimo gaisro pobūdžio, nuo jų pačių veiksmingumo ir maksimalaus gesinimo ploto. Jei patalpose yra elektros įrenginių, kurie nuolat yra pajungti veikti, tai ne mažiau kaip pusė patalpose esančių gesintuvų turi būti pritaikyti neišjungtiems elektros įrenginiams gesinti. Tam geriausiai tinka angliarūgštiniai ir milteliniai gesintuvai. O vandens putų gesintuvai tinka degančių kietų medžiagų ir degių skysčių gesinimui. Jų pagrindinis trūkumas yra tas, kad jų negalima laikyti minusinėje temperatūroje, jie netinka ir veikiančių elektros įrenginių gesinimui.

Kuo ypač naudingi angliarūgštiniai gesintuvai?

Šios rūšies gesintuvai yra labai veiksmingi, nes gesinamoji medžiaga iš karto sušaldo degimo vietą ir šalina deguonį. Todėl angliarūgštiniais gesintuvais sėkmingai galima užgesinti degius skysčius ir elektros įrenginius, kurių įtampa neviršija tūkstančio voltų. Puiku ir tai, kad gesinamoji šių gesintuvų medžiaga nesugadina gesinamų daiktų ir prietaisų, todėl jie idealiai tinka gesinti gaisrus tose vietose, kur saugomos materialinės kultūrinės ir archyvinės vertybės. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?