Šilutės lauko tenisas: sezoną atidarė mišrios poros

2023-05-31
Iš kairės: antros vietos laimėtojai Tomas Nausėda ir Olga Daukšienė, turnyro nugalėtojai Gitana Mėgelaitienė ir Saulius Stankevičius.  Viktoro Bučiaus nuotr.
Iš kairės: antros vietos laimėtojai Tomas Nausėda ir Olga Daukšienė, turnyro nugalėtojai Gitana Mėgelaitienė ir Saulius Stankevičius. Viktoro Bučiaus nuotr.
Šilutės lauko teniso klubo „Verdena“ mišrių porų sezono atidarymo turnyrą Arūno Dikšo kortuose Mažiuose laimėjo Gitana Mėgelaitienė ir Saulius Stankevičius, finale įveikę Olgą Daukšienę ir Tomą Nausėdą - 6:2, 7:6 (7:5). Tą dieną lauko teniso trenerei Gitanai pabiro ir daugiau sveikinimų: išrinkta klubo prezidente. Po trijų metų bitininko Žilvino Petrošiaus kadencijos vadybos klubo vadžios antrą kartą patikėtos Gitanai Mėgelaitienei.

LTK „Verdena“ ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime nubalsuota kas dvejus metus rotuoti klubo prezidentus. Neužsisėdės, o naujos galvos kaskart įneš naujų idėjų. G. Mėgelaitienei talkins klubo taryba (5 nariai). Į klubą priimta naujų šios sporto šakos mėgėjų. „Verdenos“ gretos – 56 nariai (36 vyrai, 20 moterų). Solidi gildija. Vedami įvairūs turnyrai, skaičiuojami žaidėjų reitingai. Klubo nariai turi kur pasireikšti. Žada būti įdomus ir naujasis sezonas, atidarytas balandžio 29 dieną Mažiuose. Mažiai – klubo registracijos vieta. Šiemet klubo planuose numatyta 12 įvairių renginių.

Burtus traukė vyrai

Mišrių porų turnyras sulaukė 26 dalyvių: 13 vyrų, 13 moterų. Varžybų sekretorius Viktoras Bučius sudarė lentelę šešiolikai žaidėjų. Burtus traukė vyrai. Ponios ir panelės neprieštaravo. Kai poros paaiškėjo, nuspręsta preliminariniame etape greitinti kovas: partijos trukmė – 40 minučių, iš kurių 5 minutės skiriamos apšilimui. Poros reitinguotos, kad būtų išvengta pajėgiausiųjų žaidėjų susitikimų pirmame rate ir nepadėta atsitiktinumui, tai yra kopti aukštyn silpnesniems. Taip viskas ir vyko.

Iškart į ketvirtfinalį be kovos perkeltos 3 poros: Gitana Mėgelaitienė (4 reitingas) ir Saulius Stankevičius (23 reitingas), Greta Poškutė (2 r.) ir Robertas Krapavickas (7 r.), taip pat Ilona Žasinienė (14 r.) ir Žilvinas Petrošius (20 r.). Kitiems teko įrodinėti, kurie vertesni kilti turnyrinėje lentelėje, kuriems prisieis tenkintis žemesnėmis vietomis. Buvo visko. Eglė Budrikienė ir Darius Igaris aštuntfinalyje įveikė Pauliną Balsienę ir Saulių Miliauską – 8:4, Giedrė Budrikienė ir Česlovas Normantas nugalėjo Ievą Šišovą ir Raimondą Paulauską – 8:2,  Laura Valauskienė ir Dainius Valauskas nepasigailėjo Dovilės Šeškauskienės ir Andriaus Šeškausko – 12:1, Saulė Liatukaitė ir Povilas Paulauskas pergalėjo Dianą Igarę ir Tadą Dromantą – 6:3, Olga Daukšienė ir Tomas Nausėda prasiskynė kelią pro Jurgitą Paičienę ir Vilių Čičirką – 11:4.

Ketvirtfinalyje pergales šventė G. Mėgelaitienė ir S. Stankevičius, nugalėję E. Budrikienę ir D. Igarį – 6:2, Laura ir Dainius Valauskai, vargais ne galais įveikę G. Budrikienę ir Č. Normantą – 6:5, G. Poškutė ir R. Krapavickas, paėmę viršų prieš S. Liatukaitę ir P. Paulauską – 7:2, O. Daukšienė ir T. Nausėda aplošė I. Žasininienę ir Ž. Petrošių – 7:4. Pusfinalyje G. Mėgelaitienė ir S. Stankevičius įveikė Valauskų porą – 7:2, gi O. Daukšienė ir T. Nausėda stumtelėjo žemyn G. Poškutę ir R. Krapavicką – 7:2.

Turnyro nugalėtojai

Finalinė dvikova tarp G. Mėgelaitienės, S. Stankevičiaus bei O. Daukšienės ir T. Nausėdos duetų buvo labai įtempta. Žaisti du setai. Pergalę iškovojo Gitana ir Saulius – 6:2, 7:6 (7:5). Olga ir Tomas užėmė antrą vietą, trečią vietą iškovojo G. Poškutė ir R. Krapavickas, aplenkę Laurą ir Dainių Valauskus, penktą vietą užėmė E. Budrikienė ir D. Igaris, šešti liko S. Liatukaitė ir P. Paulauskas. Turnyro prizininkams įteiktos taurės.