Sekminių piemenėlių linksmybės Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“

2023-06-02, Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. GAILIUVIENĖ

Šilutės rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikai ir jų meninio ugdymo mokytojai gegužės 24 dieną rinkosi į Sekminių renginį „Piemenėliai virsta kūlio“, kuris vyko Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“.

Šventė buvo skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos šimtmečio paminėjimui ir subūrė rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinių bei priešmokyklinių grupių vaikus į respublikinį tradicinių šokių konkursą „Visa mokykla šoka“.

Puoselėjantys protėvių tradicijas ir papročius per žaidimą, ratelį, šokį bei muzikavimą atvyko vaikų kolektyvai iš 7 ugdymo įstaigų: Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ XI mišri priešmokyklinė grupė (meninio ugdymo mokytoja  L. Vaičionienė, mokytoja I. Mockienė), Šilutės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ „Spalviukų“ grupės vaikai (meninio ugdymo mokytojas V. Matulis), Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikų kolektyvas „Lendrelė“  (meninio ugdymo mokytoja L. Mieliulytė), Kintų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupė „Boružiukai“ (meninio ugdymo mokytoja L. Bušininkienė), Šilutės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Trepsiukų“ grupės vaikai (meninio ugdymo mokytoja D. Čeliauskienė), Šilutės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikų kolektyvas „Sutariukai“ (meninio ugdymo mokyt. Lina Bendikienė), Šilutės lopšelio-darželio „Pušelė“ folkloro ansamblis „Žuvininkai“ (vadovė I. Žėkienė).  

Šventės dalyvių eiseną lydėjo Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblio „Kuršiukai“ dūdmaišio, smuiko, lūpinės armonikėlės ir būgno garsai.

Šventės šeimininkai – lopšelio-darželio „Pušelė“ folkloro ansamblis „Žuvininkai“ su meninio ugdymo mokytoja Irena Žėkiene, renginio vedėjomis mokytojomis Gražina Mizgeriene ir Dovile Jokšaite visus žiūrovus ir dalyvius pakvietė nusikelti į Sekminių tradicijas ir papročius bei tapti piemenėliais. Vėliau piemenėlių linksmybėse kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansambliu „Kuršiukai“, renginio svečiai, dalyviai ir žiūrovai šoko konkurso „Visa mokykla šoka“ tradicinius Didžiosios ir Mažosios Lietuvos šokius. Visi džiaugėsi puikia švente, patyrė daug įspūdžių, susitiko su senais ir naujais draugais. Graži dalyvių bendrystė įrodė, kad protėvių palikimas ir tautos tradicijos yra svarbios kiekvienam lietuviui.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek suplanavę išleisti vaiko pasiruošimui į mokyklą?