Ar vairuotojams reikia elektromobilių įkrovimo stotelės namuose?
Elektromobilių skaičius tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje auga, o terminas, kai atsisakysime vidaus degimo variklių nenumaldomai artėja. Deja, daugeliui vairuotojų nepasitikėjimą kelia elektromobilių įkrovimo stotelės klausimas: žiniasklaida skelbia, kad mieste stotelių stinga, o įsirengti nuosavą brangiai kainuoja. Panagrinėkime šią situaciją detaliau.
Elektromobilių įkrovimo stotelės mieste
Jei kalbėsime apie tokių stotelių kiekį, reikia pripažinti, kad jis nėra itin didelis. Antra vertus ir pačių automobilių dar nėra tiek daug, tad vairuotojai galėtų gana laisvai naudotis tokiomis viešomis stotelėmis. Vis dėlto reikia atkreipti dėmesį į tai, apie kokį miestą kalbame. Daugiausiai įkrovimo stotelių elektromobiliams įrengta didžiuosiuose šalies miestuose, o štai mažesniuose miesteliuose tokių stotelių – vos viena kita arba apskritai nėra.
Taigi, prieš atsakant į klausimą, ar važinėjant elektromobiliu pakaks stotelių mieste, reikėtų įvertinti, kokiame mieste gyvenate. Štai vilniečiai ar kauniečiai vairuotojai gana patogiai naudojasi viešomis stotelėmis. Elektromobilių įkrovimo stotelės yra įrengtos prie prekybos centrų, miesto centre, jas taip pat jau turi ir didesni biurų kompleksai.
Ar reikia turėti nuosavą elektromobilio įkrovimo stotelę?
Gyvenant didmiestyje, problemų dėl automobilio įkrovimo kilti neturėtų net ir neturint nuosavos stotelės. Tačiau jei esate įsikūrę mažesniame mieste arba kiek atokiau, tuomet reikėtų pagalvoti ir apie nuosavos elektromobilių įkrovimo stotelės įrengimą.
Tiesa, turėti savo stotelę visada yra patogiau – nereikia laukti eilėje ar planuoti atvykimo, nes elektromobilį galima krauti tiesiog tada, kai patogu, savo garaže ar stovėjimo vietoje. Vis dėlto daugelis vairuotojų patogumo atsisako taupydami finansinius išteklius, nes stotelės įrengimas gali pareikalauti nemažai lėšų. Antra vertus, stotele galima pasirūpinti ir vėliau: gyvenant didesniame mieste galima naudotis esama stotelių krovimui infrastruktūra, o savo įkrovimo vietą įsirengti vėliau.
Elektromobilių įkrovimo stotelės pirkimas ar nuoma?
Norite patogiai naudotis nuosava stotele? Jei nuspręsite tokią įsigyti, reikės investuoti kelis tūkstančius eurų – kainuoja ir įranga, ir pats įrengimas. Tačiau taip galima ir sutaupyti, nes turint gerą elektros tiekimo planą krovimas namuose kainuos pigiau nei viešose stotelėse.
Visgi daugelis turi ribotą biudžetą, o jau vien pats elektromobilio pirkimas paprastai pareikalauja nemažai investicijų. Puikia alternatyva įkrovimo stotelės pirkimui yra nuoma. Ją pasirinkus reikės sumokėti už įrangos montavimą, tačiau galėsite turėtų savo stotelę be didelių investicijų – reikės tik mokėti gana nedidelį nuomos mokestį. Patogu tai, kad nuomojantis nereikės rūpintis įrangos būkle, nes už tai atsako nuomotojas. Tai gali būti puikia alternatyva vairuotojams, norintiems mėgautis visais elektromobilių teikiamais privalumais ir patogumais.