Tarp favoritų

2023-06-09

Lietuvos jaunių iki 17 metų sunkiosios atletikos čempionato finale Panevėžyje gegužės 27 dieną Šilutės sporto mokyklos garbę gynė net septyni trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai. Tarp sunkiasvorių čempiono titulą pelnė Rimgaudas Augylius, o bronzos medalius iškovojo Mantas Li Čin Chai, Erikas Jančenkovas ir Naglis Ramanauskas. Šilutiškiai įrodė, kad jie ne be reikalo laikyti vienais iš favoritų.

Panevėžyje kovojo būsimoji Lietuvos sunkiosios atletikos perspektyviausioji pamaina. Taškus rinko 14 komandų atstovai. Įvyko daug įdomių asmeninių dvikovų, kai nugalėtoją lėmė ir taktiniai trenerių ar pačių sportininkų sprendimai, užsisakant keliamą svorį. Šilutės sunkiosios atletikos klubo „Lokys“ vaikinai šiose dvikovose pasirodė ne iš kelmo spirti. Kad daugelis „lokiukų“ ateityje virs „lokiais“, abejojančių nėra. Varžybos Aukštaitijos sostinėje tai tik patvirtino.

Tarp sunkiausių atletų, sveriančių iki 102 kg, sunkiausias štangas gražiausiu stiliumi kėlė šilutiškis Rimgaudas Augylius, nors jo varžovai buvo už jį kiek sunkesni. Antrą vietą užėmęs panevėžietis Laurynas Aleliūnas svėrė 99 kg, o telšiškio Tito Girdvainio svoris – 101,20 kg. R. Augyliaus svoris – 98,60 kg. Šie vaikinai kibo karštai kovoti dėl medalių. Žinoma, kiekvienas taikėsi laimėti aukščiausios prabos apdovanojimą. Bet nei Laurynas, nei Titas neprilygo Rimgaudui. Šilutiškis buvo stipresnis tiek raunant svorį, tiek stumiant. R. Augyliaus rovimo serija: 85, 90, 96 kg. Štangos stūmimo serija: 105, 110 kg. Bandė iškelti ir 120 kg, bet nepavyko. Ant krūtinės štangą užsimetė, tačiau neatsistojo. R. Augyliaus dvikovės suma – 208 kg. Jis – Lietuvos septyniolikmečių čempionas. Sidabro medalis teko L. Aleliūnui. Pastarojo dvikovės suma – 157 kg (70+87). Bronzos medaliu pasipuošė T. Girdvainis – 120 kg (55+65).

Labai atkakli kova dėl prizinių vietų vyko tarp vaikinų sveriančių iki 96 kg. Favoritų buvo net ketvertas: Ąžuolas Šiurkus (Telšiai), Tomas Gasiūnas (Panevėžys), Naglis Ramanauskas (Šilutė) ir Deividas Malvicas (Klaipėda). Jauniausi Naglis ir Deividas – 14-mečiai. Ąžuolas ir Tomas – 16-mečiai. Poros metų persvara beveik automatiškai reiškia didesnę varžybų patirtį. N. Ramanauskas, beje, naumiestiškis, bet treniruočių nepraleidžia. Jis drąsiai kovojo su vyresniais varžovais ir iš prizininkų trejeto išstūmė D. Malvicą. N. Ramanauskas dviem veiksmais iškėlė 182 kg. Rovimo veiksmu įveikė 80 kg, stūmimo veiksmu – 102 kg. Čempionu tapo A. Šiurkus – 188 kg (79+109), antrą vietą užėmė T. Gasiūnas – 187 kg (84+103). D. Malvico rezultatas ketvirtas – 180 kg (80+100). Penktas liko šilutiškis Mantas Kaveckas. Jo dvikovės suma – 155 kg (70+85). Jis komandai pelnė 21 tašką. Pirmos ketveriukės rezultatai apylygiai. Už pirmą vietą buvo skiriami 28 taškai, už antrą – 25, už trečią – 23, už ketvirtą – 22 ir t.t. Šių bernužėlių ginčas sunkiosios atletikos pakyloje dar nesibaigė, dar tęsis. Ateitis parodys, kuris kurį pamins...

Po traumos startavęs 16-metis Erikas Jančenkovas (svorio kategorija iki 89 kg) parodė valią ir iškovojo bronzos medalį. Rovimo veiksmu įveikė 82 kg, stūmimo veiksmu – 103 kg. Dvikovės suma – 185 kg. Vilniečio, čempiono Laimono Ustinovo rezultatas – 219 kg (104+115), antras liko Gytis Lydis (Telšiai) -218 kg.

Mantas Li Čin Chai (iki 81 kg) kovoje dėl bronzos medalio aplenkė Igną Narmontą (Klaipėda). Jų dvikova turėjo savų niuansų. Pergalę šventė Mantas, iškėlęs dviem veiksmais 171 kg (76+95). I. Narmonto rezultatas – 166 kg (74+92). Čempiono vardas atiteko Laurynui Ustinovui (Vilnius) – 212 kg (94+118). Taškų Šilutės komandai dar atnešė Matas Gricius (iki 67 kg) ir Edgaras Juknius (iki 55 kg). Mato rezultatas – 147 kg (67+80), penkta vieta. Treneriai patenkinti ir E. Jukniaus pasirodymu. Edgaras treniruojasi pirmi metai, varžybų patirties trūksta, reikia gerinti ir štangos kėlimo techniką, tačiau kovotojo savybės įkvepia žengti toliau ir planuoti daugiau. E. Jukniaus rezultatas – 100 kg (37+63).

Komandų ginčą laimėjo Marijampolės rinktinė – 242 taškai. 2-3 vietas užėmė Vilnius ir Panevėžys – 231 ir 226 tšk. Tolimesnė komandų rikiuotė: 4 vieta Telšiai – 225 tšk., 5 v. Klaipėda – 203 tšk., 6 v. Šilutė – 201 tšk., 7 v. Kretinga – 159 tšk., 8 v. Anykščiai – 158 tšk., 9 v. Jurbarkas – 116 tšk., 10 v. Plungė – 108 tšk., 11 v. Rokiškis – 87 tšk., 12 v. Alytus – 60 tšk., 13 v. Šilalė – 53 tšk., 14 v. Gargždai – 25 tšk.