Austėja Aučiūtė: Paryžiaus ringe – bronzos medalis

2023-06-09
Tarptautinio bokso turnyro Paryžiuje prizininkė Austėja Aučiūtė.
Lietuvos vyrų ir moterų bokso rinktinė, kurios garbę gynė ir šilutiškė Austėja Aučiūtė, gegužės mėnesį dalyvavo tarptautiniuose turnyruose Prancūzijoje ir Lenkijoje. Iš Paryžiaus lietuviai parsivežė 5 medalius, iš Pultusko – 1. Prancūzijoje bronzos medalį iškovojo ir Austėja, o Lenkijoje bronzos medalį pelnė tik kaunietis Jonas Jazevičius.

Turnyras „Les Centures“ surengtas Paryžiuje gegužės 11-13 dienomis. Ringe kovojo Airijos, Alžyro, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Kanados, Norvegijos, Vokietijos sportininkai. Lietuvai sidabro medalius iškovojo Arvydas Dainys (svorio kategorija iki 80 kg), Darius Voišnorovič (iki 92 kg) ir Algirdas Baniulis (+92 kg). Austė Aučiūtė (iki 66 kg) ir Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg) pelnė bronzos medalius. Abi lietuvaitės iškopė į pusfinalį, tačiau į finalą neprasiveržė. A. Aučiūtė pralaimėjo Kipro atstovei Morenai Ivanusai, o G. Stonkutė po itin atkaklios kovos nusileido prancūzei Davinai Michel – 2:3.

Gegužės 20-27 dienomis Lenkijoje, Pultuske vykusiame Felikso Štamo tradiciniame tarptautiniame turnyre dalyvavo 6 Lietuvos rinktinės nariai: 4 vyrai ir 2 moterys. Kaunietis sunkiasvoris Jonas Jazevičius (+92 kg) ketvirfinalyje nugalėjo lenką Wiktorą Barniką – 4:1, tačiau dėl giliai prakirsto antakio negalėjo dalyvauti pusfinalio kovoje prieš Ukrainos atstovą ir tenkinosi bronzos medaliu. Kiti lietuvaičiai savo kovas pralaimėjo anksčiau. Ketvrtfinalio barjero, deja, neperlipo ir A. Aučiūtė (iki 66 kg). Jos varžove buvo  Azerbaidžano atstovė Shahlai Allahverdiyeva. Du teisėjai pergalę skyrė Austėjai, trys – varžovei. Turnyre dalyvavo beveik 200 boksininkų iš 21 šalies. Lietuvos sportininkų delegacijai vadovavo treneris Denisas Naidionovas, jam talkino Lietuvos nusipelnęs treneris šilutiškis Vincas Murauskas.