Viena prieš dvidešimt du...

2023-06-15, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Turnyro „Pamario taurė–2023“ prizininkai (iš kairės): čempionas Rimas Ubartas, antros vietos laimėtojas Artūras Raicevičius ir turnyro puošmena, trečios vietos laimėtoja Ugnė Kromelytė.
Šilutės lauko teniso klubo „Verdena“ (prezidentė Gitana Mėgelaitienė) surengtame turnyre „Pamario taurė – 2023“ jėgas išbandė 22 vyrai ir jų nepabūgusi Ugnė Kromelytė, sugebėjusi prasimušti į prizininkų gretas: užėmė trečią vietą. Tai buvo didžiausia staigmena. O turnyro nugalėtojo titulą iškovojo Rimas Ubartas (Usėnai), lemiamoje dvikovoje įveikęs šilutiškį Artūrą Raicevičių.

Turnyras, vykęs A. Dikšo ir R. Liatuko kortose, truko 6 dienas. Dalyvių – 23. Vyr. teisėja – G. Mėgelaitienė, sekretorius – V. Bučius. Žaidėjai pasėti turnyrinėje lentelėje pagal turimus reitingus. Pajėgiausieji klubo lauko tenisininkai pirmame rate nežaidė – iškart pateko į aštuntfinalį. Tarp jų buvo ir ketvirtu numeriu skirstyta Ugnė Kromelytė. Žaista vieno minuso sistema išaiškinant visas vietas. Konkuruota aršiai. Pralaimėjusieji pirmame rate toliau tęsė kovą dėl 17-23 vietų, o žaidėjai, pralaimėję antrą partiją, kovojo paguodos turnyre dėl 9-16 vietų. Taigi, buvo ką atrasti, buvo ką prarasti, bet svarbiausia, kad įdomu. Vienų viltys išsipildė, kitų aptrupėjo – kitaip sporte nebūna.

Aštuntfinalyje R. Ubartas įveikė V. Čičirką – 6:0, 6:0, R. Rainys nugalėjo T. Grenovecką – 7:5, 6:1, R. Pužas paėmė viršų prieš S. Miliauską – 6:0, 6:0, U. Kromelytė nepaliko šansų A. Kankaliui – 6:1, 6:2, R. Kožemiakinas įveikė D. Igarį – 6:4, 6:4, D. Kairys po ilgos kovos pergalėjo T. Štaką – 6:4, 2:6, 10:1, A. Raicevičius įrodė pranašumą prieš V. Kiaulakį – 6:0, 6:1. Be kovos į ketvirtfinalį iškopė D. Valauskas, kuris pirmame rate žaidė sunkią partiją su S. Stankevičiumi ir po pratęsimo laimėjo – 7:5, 2:6, 10:4.

Ketvirfinalyje R. Ubartas patiesia R. Rainį – 6:1, 6:3, o U. Kromelytė susikauna su R. Pužu. Puolimas prieš puolimą. Anot turnyro sekretoriaus Viktoro Bučiaus, ir Ugnė, ir Rimvydas demonstruoja atakuojantį, gražų  lauko tenisą. Laimi U. Kromelytė – 6:3, 6:7, 10:4. Ją treniruoja Viktoras Raicevičius.  Įtemptą partiją žaidžia R. Kožemiakinas ir D. Valauskas. Į pusfinalį prasiveržia R. Kožemiakinas – 6:3, 6:4. Rusniškis D. Kairys, beje, gerai žaidžiantis stalo tenisą, priešinasi A. Raicevičiui, tačiau pergalę švenčia pastarasis – 6:1, 6:3.

Pusfinalyje R. Ubartas laidoja U. Kromelytės ambicijas – 6:3, 6:3. Vis tik Ugnė kovėsi pagirtinai ir ji taip pat turės triumfo akimirką. Kita pusfinalio pora: A. Raicevičius – R. Kožemiakinas. Į finalą žengia A. Raicevičius – 6:1, 6:3. Susitikime dėl trečios vietos U. Kromelytė užtikrintai įveikia Roką Kožemiakiną – 6:0, 6:2. Rokas lieka ketvirtas. Penktą vietą užima Rimvydas Pužas, nugalėjęs Rimą Rainį ir Dainių Valauską. 6-7-8 vietas išsidalina D. Valauskas, R. Rainys ir D. Kairys. Kovoje dėl 9 vietos Darius Igaris nugali Vilių Čičirką – 4:6, 6:2, 10:8. Darius – paguodos turnyro nugalėtojas. Turnyro čempiono vardą iškovojo Rimas Ubartas, nugalėjęs Artūrą Raicevičių – 6:4, 6:0.