Dantų šaknų kanalų gydymas, ką reikia žinoti?

2023-06-27, Pranešimas spaudai

Dantys ir jų išvaizda gali daug pasakyti apie žmogų ir jo higienos įpročius, dėl to kiekvienas turime rūpintis savo burnos būkle. Viena iš gerai žinomų odontologijos sričių endodontija daugiausia dėmesio atkreipia į minkštųjų audinių, šaknų ir viršūninių kaulų būklę. Šis gydymas būtinas, kai atsiranda ypač stiprus ir ūmus skausmas dėl danties nervo (pulpos) ar aplinkinių audinių uždegimo. Kai infekcija pažeidžia minkštąjį danties audinį, rekomenduojama neatidėlioti konsultacijos pas gydytoją.. Uždegimo priežastys gali būti įvairios – negydomas kariesas (puvinys), trauma, pakartotinis to paties danties gydymas ir kt. Endodontija šiuolaikinėje odontologijoje geriau žinoma kaip šaknų kanalų gydymas, o jis atliekamas chemiškai ir mechaniškai išvalant šaknų kanalus ir juos plombuojant. Šaknies kanalas turi būti kruopščiai išvalytas. Jei šaknies kanalas negydomas, uždegimas gali plisti į netoliese esančius audinius, todėl procesas tampa sudėtingesnis ir brangesnis.

Ko verta išvengti, kuomet dantys genda?

Dantys nuolat genda, tačiau dažnai gedimų galima ir išvengti, jei bus atliekama tinkama burnos higiena. Vienas iš procesų, kurio metu susitraukia arba visiškai išnyksta danties šaknies kanalo ertmė yra kalcifikacija. Veiksniai, kurie gali turėti įtakos šios dantų problemos atsiradimams: dantų ėduonis (dantų kariesas), vyresni pacientai, ortodontinis gydymas ir kt. Įvykus kalcifikacijos procesui, paciento dantų jautrumas gali sumažėti. Kalcifikacija yra gana dažna problema.

Šaknų kanalų gydymas. Kas tai?

Praktikoje pasitaiko situacijų, kai reikia kartoti endodontinį gydymą. Taip gali nutikti dėl nekokybiškai atliekamo endodontologų darbo. Tada šaknų kanalus reikia pakartotinai valyti ir sandarinti. Jei dėl įvairių priežasčių atidėliosite vizitą, viršūninis periodonto audinys ilgainiui nesugis. Kaulas gali pradėti tirpti ir galiausiai gali tekti pašalinti vieną ar kelis dantis. Pasireiškus ligos formai, gali prireikti rentgeno pagalbos, tačiau ši procedūra nėra skausminga. Kai kuriais atvejais pacientas nejaučia jokių simptomų, o aukščiau pateikti tyrimai gali padėti diagnozuoti problemą. Gydytojas endodontas savo praktikoje naudoja dantų mikroskopą. Tai darbinis įrankis, kurio pagalba galima pamatyti dalykus, kurių odontologai plika akimi nemato – labai siaurus ar užkalkėjusius kanalus, įtrūkimus dantų šaknyse ir kt. Šiuolaikinėje endodontijoje mikroskopas yra nepamainomas įrankis, nes vaizdas padidinamas daug kartų, o specialistas savo darbą gali atlikti preciziškai. Po endodontinio gydymo dantis reikia prižiūrėti kaip įprasta – du kartus per dieną valytis dantis ir valyti juos siūlu. Dantų higienistas gali rekomenduoti burnos higieną atlikti bent 1-2 kartus per metus.

Kodėl negalima atidėlioti dantų gydymo?

Dantis reikia gydyti tam, kad neatsirastų daugiau pažeidimų, nes negydomas dantis šalia esantį taip pat gadina, gali atsirasti net ir gretimo danties uždegimas, atsirasti periodontitas. Lėtinės periodontito fazės metu žmogus gali nieko nejausti, tačiau paūmėjimą lydi skausmas ir galimas patinimas. Jei procesas užsitęsęs, kartais dantį reikia ištraukti. Net ir tobulas šaknies kanalų gydymas negali garantuoti, kad mikroorganizmai šaknies kanale nesidaugins ir nesukels neigiamų simptomų. Dantų kanalų pergydymo metu atliekamas pakartotinis šaknies kanalo paruošimas, pašalinant seną šaknies kanalo plombą. Nors technologijos sparčiai tobulėja, leidžiančios gydytojams atlikti itin sudėtingas procedūras, reikia atminti, kad vis dar išlieka nesėkmingo gydymo rizika, dėl to savo dantis patikėkite tik profesionalams. Dantų šaknų kanalų gydymą ir kitas odontologines procedūras Kaune rasite čia - https://www.sypsenosmagija.lt/


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek suplanavę išleisti vaiko pasiruošimui į mokyklą?