Deividas Lukošius į Kauno FM „Fortūna“ vartus įmušė 5 įvarčius

2023-06-27
Sėkmingas D. Lukošiaus prasiveržimas. Sergėjaus Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) birželio 17 dieną savo vejoje 12-ojo turo rungtynėse nepaliko nė šapelio vilties Kauno futbolo mokyklos ekipai „Fortūna“ (treneris Igoris Pankratjevas). Svečiai pralaimėjo triuškinančiu rezultatu – 6:1 (3:1). Net 5 įvarčius įmušė pamariškių puolėjas Deividas Lukošius.

Rungtynės vyko be perstojo lyjant. Bėgiojantiems futbolininkams nebuvo šalta, o reti žiūrovai betoninėje tribūnoje tūnojo po skėčiais ar net be jų. Iškentė iki galo, nors kuris ir pakeiksnojo sau po nosimi. Įvarčių į svečių vartus nereikėjo ilgai laukti. Praėjus 12 minučių „Šilutė“ jau pirmavo 3:0. Pirmas tarp pamariškių pasižymėjo Simonas Juška (Nr. 10), pelnęs įvartį 5-ą žaidimo minutę. 9-ą ir 12-ą žaidimo minutę įvarčius įpliekė Deividas Lukošius (Nr. 9) – 3:0. Kauniečių gynyba buvo sudraskyta į gabalus plačių „Šilutės“ atakų aikštės kraštais. Mūsiškiai, iškart įgiję teritorinę persvarą, keisdami atakų kryptis, kūrė pavojingas situacijas prie „Fortūnos“ vartų prieigų pagal įsisavintą žaidimo schemą, kai į puolimą pajungiamas dešinio krašto gynėjas Aleksandr Fiodorov (Nr. 2). Tai veikė.

O varžovai savo šanso nesėkmingai ieškojo tolimais kamuolio perdavimais. Kamuolius skirstė vidurio saugas, juodaodis Rafiu Babotunde Kazeem (Nr. 4). Pats legionierius į priekį pernelyg nesiveržė, kaip sakoma, nesidraskė. Kauno komanda neblogai paruošta fiziškai, tačiau kamuolio ilgėliau nepalaikė, nors ir bandė. „Fortūnai“ Šilutėje fortūna nepadėjo. O kas padėjo svečiams pirmame kėlinyje sušvelninti rezultatą? Viskas prasidėjo nuo gynėjo Karolio Intos (Nr. 4) netikslaus kamuolio perdavimo. Po to įsiveržusiam į FK „Šilutė“ baudos aikštelę kauniečiui paskubėta pakišti koją. Rungtynių teisėja Jurgita Mačikunytė (Šiauliai) parodė į 11 metrų baudinio žymą. 16žą žaidimo minutę baudinį realizavo Justas Česnavičius (Nr. 7) – 3:1. „Fortūna“ atsigavo, žaidimas išsilygino, nors rezultatas iki pertraukos nepakito.

Antrajame kėlinyje komandos atakavo pakaitomis. Progų įvarčiams turėta, bet ilgai neįmušta. Kauniečiai neatlyžo spurdėti kol 68-ą žaidimo minutę D. Lukošius pasinaudojo tiksliu žaidžiančio trenerio G. Juškos (Nr. 7) kamuolio perdavimu, apėjo dengėją ir neatremiamai smūgiavo – 4:1. „Fortūnos“ žaidimas ėmė bliukšti. 70-ą ir 88-ą žaidimo minutę D. Lukošius pribaigia svečių komandą taikliais šūviais – 6:1. Įmušti 5 įvarčius per vienas rungtynes – asmeninis D. Lukošiaus ir tikriausiai II lygos rekordas! Kauniečiai neįstengė sustabdyti greito, techniško, sumanaus šilutiškių puolėjo. FK „Šilutė“ iškovojo 9-ą pergalę.

Pamariškių kraitis po 12 rungtynių – 27 taškai, 4 vieta. Įmušta įvarčių – 31, praleista – 12 (+19). Pirmauja „Hegelmann B“ (Kauno r.) – 30 tšk. Antrą vietą su tiek pat taškų užima Gargždų „Banga B“. Trečia Mažeikių FK „Atmosfera“ – 28 tšk.

13-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais birželio 24 dieną Alytuje su vietos „Dainava B“.