Šilutiškiai barjerų nekliudė – skuodė į prizininkus

2023-06-28
Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionato nugalėtojas ir prizininkas Nojus Petraitis (kairėje), trenerė Lina Leikuvienė ir bronzos medalio laimėtojas Mykolas Maurius.
Birželio 15-16 dienomis Klaipėdos centriniame stadione vykusiame Lietuvos jaunių (16-17 m.) lengvosios atletikos čempionate itin solidžiai startavo Šilutės sporto mokyklos (ŠSM) sportininkai (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius), iškovoję prizininkų titulus barjerinio bėgimo ir ieties metimo rungtyse bei užėmę pirmą vietą tarp 26 rajonų komandų.

Šalies jaunių lengvosios atletikos čempionatas – svarbiausios metų varžybos. Šilutiškiai kartu su švėkšniškiais pasirodė šauniai ir asmeniškai, ir kaip vieninga komanda. Tarp 26 rajonų komandų pamariškiai buvo aiškiais lyderiais. ŠSM kraitis – 185 taškai. Antri – Rokiškio lengvaatlečiai, surinkę 141 tšk., trečią vietą užėmė Marijampolės komanda – 125 tšk. Į šešetuką dar pateko Raseiniai – 123 tšk., Biržai – 115 tšk. ir Šiaulių r. – 103 tšk. Mūsų kaimynai tauragiškiai tenkinosi 21 vieta – 33 tšk., šilališkiai – 25 vieta, 12 tšk. Žemaitijos sostinės Telšių komanda pelnė 80 tšk., 9 vieta.

Lietuvos jaunių čempionate du apdovanojimus pelnė šilutiškis Nojus Petraitis, bėgęs 110 ir 400 metrų barjerinį bėgimą. Trumpesnę distanciją jis įveikė antras, o ilgesnėje finišavo pirmas, palikęs už nugaros visus finalinio bėgimo konkurentus. 110 metrų distanciją Nojus nubėgo per 14,51 sekundę, 400 metrų – per 56,24 s. Laimėti sidabro ir aukso medaliai. Galima džiaugtis ir jo treniruočių draugo Mykolo Mauriaus startais. Mykolas 400 metrų barjerinį bėgimą baigė trečias. Jo laikas – 56, 66 s. Bėgdamas 110 metrų barjerinį bėgimą M. Maurius finišavo ketvirtas – 15,22 s. Pastarosios distancijos čempionu tapo Kauno rajono bėgikas Matas Garčinskas – 14,40 s. N. Petraitis komandai pelnė 22 ir 18 taškų, M. Maurius – 15 ir 13 tšk. Abu – trenerės L. Leikuvienės auklėtiniai.

Vaikinų ieties metimo varžybose trečią rezultatą pasiekė Vilniuje besimokantis kintiškis Vilmantas Retenis (treneriai E. Matusevičius, L. Leikuvienė), davęs taškus sostinei ir Šilutei. Jo sviesta 700 g ietis nuskrido 48,81 m. 5 kg rutulio stūmimo varžybose Vilmantas užėmė 5-ą vietą. Jo rezultatas – 11,92 m. Jis komandai davė 15 ir 6 taškus. Nors kiti pamariškiai prizinių vietų neiškovojo, tačiau jų bendras indėlis į komandos taškų taupyklę buvo žymus, nes visi prasiveržė į stipriausiųjų šalies lengvaatlečių šešioliktukus. Prie komandos pergalės prisidėjo trenerio A. Urmulevičiaus auklėtiniai švėkšniškiai šuolininkai Mantas Stirbys, Nojus Žmūrikas (aukštis), Andrius Milinauskas (tolis), metikės Skaistė Goštautaitė (ietis, rutulys), Darija Sūdžiūtė (rutulys), taip pat šilutiškės bėgikės Goda Šiaudvytytė (800, 1 500 m), Vytautė Vasiljevaitė (1 500, 3 000 m), Gabrielė Urniežiūtė (200 m). Beje, Goda ir Vytautė finišavo penktos bėgdamos 1 500 ir 3 000 m. Goda distanciją įveikė per 5:23,00 min., Vytautė – per 13:43,93 min. G. Šiaudvytytė, bėgusi du bėgimus, iš viso pelnė 24 tšk., V. Vasiljevaitė – 23 tšk.