Šilutės sunkiaatlečiai pateisino į juos dėtas viltis elitinėse varžybose

2023-07-07
Lietuvos vyrų sunkiosios atletikos čempionato Klaipėdoje prizininkai ir dalyviai (iš kairės) treneris Liudas Čičirka, Naglis Ramanauskas, Edgaras Juknius, vicečempionas Lorenas Matevičius, bronzos medalio laimėtojas Mantas Li Čin Chai ir treneris Laimis Li Čin Chai.
Šilutės sporto mokyklos pajėgiausieji sunkiaatlečiai (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) sezoną baigė sėkmingai pasirodę Lietuvos vyrų čempionate Klaipėdoje: Lorenas Matevičius iškovojo sidabro medalį, o Mantas Li Čin Chai pirmą kartą tapo bronziniu prizininku elitinėse varžybose. Savo rezultatus gerino ir čempionato debiutantai Edgaras Juknius bei Naglis Ramanauskas.

Čempionatas surengtas birželio 24-25 dienomis. Kiekvienai svorio kategorijai atstovavo šeši stipriausi šalies sunkiaatlečiai, atrinkti pagal pasiektus rezultatus. Silpnų nebuvo. Šilutės sporto mokyklos garbę gynė 4 perspektyviausi 14-18 metų atletai. Vyrų čempionatų patirties turėjo tik 18-metis L. Matevičius (svorio kategorija iki 73 kg), o E. Juknius (iki 55 kg), M. Li Čin Chai (iki 81 kg), N. Ramanauskas (iki 96 kg) – čempionato debiutantai. Gražu, kad treniruotėse dėtos pastangos patvirtino jų turimą reputaciją. E. Juknius ir N. Ramanauskas užėmė šeštas vietas. E. Juknius dviem veiksmais įveikė 114 kg (rovė 47 kg, stūmė 67 kg), o N. Ramanausko dvikovės rezultatas – 192 kg (86+106). Beje, Nagliui tik 14 metų – jauniausias vyrų čempionato dalyvis. Ir Edgarui, ir Nagliui sportinė ateitis žada kylančius rezultatus ir pergales. Vyrų kompanijoje nenuvylė ir 16-metis Mantas Li Čin Chai, iškovojęs bronzos medalį. Jis dviem veiksmais iškėlė 160 kg (70+90). Šioje svorio kategorijoje (iki 81 kg) karaliavo Marijampolės sunkiaatletis Žilvinas Žilinskas, pasaulio čempionato dalyvis. 22metų suvalkietis rovė 136 kg, stūmė 165 kg. Dvikovės suma – 301 kg.

Tarp atletų, sveriančių iki 73 kg, gerai pasirodė Lorenas Matevičius. Rugpjūčio 30 dieną jam sukaks 18 metų. Lorenas rovimo veiksmu iškėlė 105 kg, stūmimo veiksmu įveikė 122 kg. Dvikovės suma – 227 kg. Šis rezultatas garantavo antrą vietą ir sidabro medalį. L. Matevičius aplenkė panevėžietį Aironą Brazauską, kuris dviem veiksmais iškėlė 219 kg (98+121). Čempiono titulą pelnė 26 metų klaipėdietis Vincentas Skirka – 275 kg (125+150). L. Matevičius pakviestas į Lietuvos rinktinės stovyklą Estijoje. Tokių kvietimų ateityje gali sulaukti ir kiti šilutiškiai.