Įstaigos vadovė – Nežiniuko pareigose?

2023-07-24
L. Karnauskienė net negalėjo atsakyti į klausimą, kiek laiko jos vadovaujamoje įstaigoje praleidžia gydytojas.
L. Karnauskienė net negalėjo atsakyti į klausimą, kiek laiko jos vadovaujamoje įstaigoje praleidžia gydytojas.
Po pokalbio su Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų direktore Lina Karnauskiene atsirado dar daugiau klausimų. Nustebino neužtikrinti arba net neatsakyti atsakymai. 

Iškilo tik dar daugiau klausimų

Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namai įsteigti 1995 metų gegužę Šilutės rajono savivaldybės sprendimu. Per tą laikotarpį keletą kartų keitėsi įstaigos pavadinimas, bet funkcijos išliko tos pačios.

2000-ųjų vasarą, įsikūrus Pagėgių savivaldybei, Pagėgių senelių globos namai perėjo Pagėgių savivaldybės pavaldumui. Po penkerių metų Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu nuspręsta restruktūrizuoti VšĮ Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centrą ir Pagėgių senelių namus perduodant nuo 2005 m. metų pabaigos VšĮ Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro padalinio – palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės paslaugas (18 palaikomojo gydymo ir slaugos lovų) savivaldybės biudžetinei įstaigai Pagėgių senelių globos namams.

Taip nuo 2006-ųjų pasikeitė įstaigos pavadinimas iš Pagėgių senelių namų į Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namus. 2010 m. Pagėgių savivaldybės taryba patvirtino ligoninės padalinyje 16 lovų. Nuo 2015 m. Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos senelių globos namų padalinyje 38 vietos stacionariam apgyvendinimui.

Šiandien įstaigai vadovauja Lina Karnauskienė. Uždavėme tik keletą klausimų, kurie konkrečiai susiję su teikiamomis paslaugomis. Tačiau... Po pokalbio su direktore iškilo ir dar daugiau klausimų. Kas iš tikrųjų daugiau žino apie įstaigą – vadovė ar pati redakcija, mat net į paprasčiausius klausimus ji atsakymo neturėjo.

Atsakymai buvo neužtikrinti

Klausimai buvo paprasti. Bet kurios įstaigos vadovas, kuris nuoširdžiai dirba ir gilinasi į veiklas, nesunkiai atsakytų.

Kiek lovų yra ligoninės padalinyje? Ar jos visada visos užimtos? Kiek šiuo metu laisvų? Ar reikia didinti lovų skaičių? Koks gautas finansavimas praėjusiais metais iš Ligonių kasų?

„Nevisos užimtos. Tas skaičius keičiasi. Ne visada visos užimtos – vieni išvyksta, kiti – miršta“, - kalbėjo pašnekovė.

Vis negalėjo atsakyti, kiek iš tikrųjų šiuo metu yra laisvų lovų. Po netrumpo pokalbio paaiškėjo, kad neva keturios laisvos.

„Penktadienį užsipildė ir jau užimta 12 lovų. Pasipildė trimis“, - neužtikrintai kalbėjo direktorė. Šiaip ne taip pavyko sužinoti, kad yra 16 lovų.

Atsakyti negalėjo

Savivaldybės administracijos direktorė Dalija Irena Einikienė raštu „Šilokarčemą“ informavo, kad ligoninėje pagal įgyvendinamą projektą bus 19 lovų. Valstybinė ligonių kasa apmoka 16 lovų. Papildomos lovos bus naudojamos kitų paslaugų teikimui pagal nustatytą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tvarką.

Direktorės L. Karnauskienės klausėme, ar reikia įstaigai 19 lovų, kai vis dar yra laisvų. „Ką turiu šiuo metu, tą turiu. Ten projektas. Kaip patvirtins. Kada tvirtins, nežinau. Kaip kaimo vietovei, galbūt reikalinga. Turime, ką turime“, - dėstė neužtikrintai pagėgiškė.

Klausėme, koks gautas finansavimas iš Ligonių kasų. Bet to pasakyti įstaigos vadovė negalėjo. Paprašė paskambinti po valandos ir žadėjo tą skaičių įvardinti.

Paskambinome po valandos. Sulaukėme atsakymo, o jis buvo ištartas drebančiu balsu (bent taip atrodė): „Pateikite klausimus raštu“.

Priminus, kad žadėjo pateikti skaičius po valandos, ji tik vėl pakartojo: „Pateikite klausimus raštu“.

Tada paprašyta atsakyti į klausimą, kuriam tikrai nereikia specialių žinių vadovui – kiek gydytojų dirba jos įstaigoje? Kiek laiko, kokiomis dienomis jie atvyksta?

„Vienas gydytojas“, - atsakė direktorė. Tai kokiomis dienomis jis atvyksta, kiek laiko būna? Atsakymas: „Pagal sutartį“. Tai kas joje numatyta? Atsakymas: „Pateikite raštu“.

Keista, kad tokiai įstaigai ne pirmą ir ne antrą mėnesį vadovaujanti p. L. Karnauskienė nesugeba atsakyti į paprastus klausimus. Juk net dalyvaujant konkurse užimti atitinkamas pareigas reikalingos tam tikros žinios apie įstaigą.

Kyla dabar dar daugiau klausimų: ar tikrai žmogus, užimantis minėtas pareigas, išties supranta, kur dirba, kuo užsiima jo vadovaujama įstaiga? Spręskite jūs, mieli skaitytojai.


Straipsnio komentarai

Zita2023-07-27
Kadangi gerai pažystu Linute ,tai neleisiu jos šmeižti.Ne matematika šiame darbe svarbiausia ,o auksine širdis,taip apibudinami tokie žmonys.Tokios direktotės turėtu būti visuose seneliu namuose.


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir2023-07-26
Kaži apie ką galima kalbėtis su šilokarčema.Juokdariai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Smalsiam2023-07-26
O koks skirtumas kuom žmogus dirbo anksčiau,tegul bus ir valytoja,ir slaugė,ir melžėja.Kiekvienas darbas gerbtinas.Jos išsilavinimas leidžia turėti tas pareigas,ir viršesnes netgi.Tai vis ne Sovietsko diplomas už kažką.Labai protinga moteris,tik bėda,kad ne visiems tai tinka,ypač dabar turinčiam negaliojantį diplomą iš rusų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to smalsu2023-07-26
esu girdėjusi, kad pieninėj ar parduotuvėj Komentaras patinka Komentaras nepatinka
smalsu2023-07-26
o kuo ji anksčiau dirbo? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesvarbu 2023-07-26
Tokia tvarka Pagėgiuose. Nesvarbu kas ir ką dirba.Išsilavinimas nebūtinas. Darbo vietos saviems! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesvarbu 2023-07-26
Tokia tvarka Pagėgiuose. Nesvarbu kas ir ką dirba.Išsilavinimas nebūtinas. Darbo vietos saviems! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Manau2023-07-26
Vaje...vaje. Ar ji gali vadovauti? Nebūtų jos brangusis reikalingas merui daugumoje, kažin ar tokia vištelė sėdėtų tokiame darbbe? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis 2023-07-24
Svarbu atlyginimą laiku gauti ,o kiek tų lovu nesvarbu Komentaras patinka Komentaras nepatinka