Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai kovojo Baltijos šalių čempionatuose

2023-07-28
Baltijos šalių jaunučių komandų lengvosios atletikos čempionate Lietuvos rinktinės garbę sėkmingai gynė šilutiškiai (iš kairės): Regimantas Leikus, Kostas Budvytis ir Rokas Mačiulaitis.
Baltijos šalių jaunučių (14-15 m.) ir jaunių (16-17 m.) komandų čempionatuose Ogrėje (Latvija) bei Šiauliuose mūsų šalies rinktinių garbę gynė ir keturi šilutiškiai, trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai. Jaunučių varžybose pasižymėjo vidutinių nuotolių bėgikas Kostas Budvytis, o tarp jaunių šauniai startavo Nojus Petraitis, bėgęs barjerinį bėgimą. Kostas ir Nojus pelnė tarptautinių varžybų bronzos medalius.

Jaunučių komandų varžybos Ogrėje vyko liepos 11 dieną. Pagal nusistovėjusią tradiciją į kovą stojo Latvijos, Lietuvos ir Estijos komandos. Į Lietuvos rinktinę buvo pakviesti net trys Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės perspektyvūs lengvaatlečiai: bėgikai Kostas Budvytis, Rokas Mačiulaitis ir šuolininkas į tolį Regimantas Leikus. Visi jie stengėsi iš paskutiniųjų, visi turi neišsemtų galimybių augti, stiprėti ir gerinti asmeninius rezultatus, jei tik neatlyš treniruotis, siekti daugiau nei šiandien turi pasiekę. Svarbu nesustoti pusiaukelėje. Žinoma, sunku, kartais reikia save priversti nugalėti tingulį ar kokį norą iškeisti varginančią treniruotę į pasisėdėjimą su klasiokais. Bet ir bendraamžiai draugai iš rimtai sportuojančio laukia jo šlovės valandos. Jie irgi galės pasigirti, kad bičiuliaujasi su sportinių varžybų prizininku. Galima priskaičiuoti ne vieną motyvą skatinantį pergalėms stadione ir įrodyti pačiam sau bei kitiems, kad įmanoma pasiekti daug, jei tam tikrai pasiryžai.

Ogrėje Kostas Budvytis pagerino asmeninį rekordą bėgdamas 2 000 metrų. Jis finišavo trečias. Nuotolį įveikė per 6:24.02 min. Greičiau bėgo estai Hendrik Hang ir Ronan Salmu. Hendrik laikas – 6:14.94 min., pirma vieta; Ronan laikas – 6:20.23 min., antra vieta. Kaip ateityje klostysis šių bėgikų sportinė karjera, parodys laikas.

300 metrų barjerinio bėgimo varžybose šilutiškis Rokas Mačiulaitis parodė penktą rezultatą ir pagerino asmeninį rekordą – 44,29 s. Už tai pelnė diplomą. Diplomai buvo skiriami 1-6 vietų laimėtojams. 300 metrų barjerinio bėgimo čempionu tapo latvis Toms Melders, įveikęs distanciją per 40,20 s. Barjero aukštis – 76,20 cm.

Šuolio į tolį rungtį laimėjo Jakob Truus (Estija). Jo rezultatas – 6,42 m. Šilutiškis Regimantas Leikus nušoko 5,74 m. Šeštas rezultatas, garantavęs diplomą. Buvo iš ko pasimokyti. Kiekvienos varžybos, o ypač tarptautinės – nauja, didelė patirtis kiekvienam jų dalyviui.

Komandų įskaitoje pirmavo latviai. Čempionato šeimininkai surinko 276 taškus. Estų kraitis – 266 taškai, antra vieta. Lietuviai liko treti – 189 tšk. Paskutinį kartą Lietuvos jaunučiai Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionatą yra laimėję 2015 metais.

Prizininkui nustatyti prireikė elektroninio vaizdo įrašo

Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos komandų čempionatas surengtas Šiauliuose liepos 15 dieną. Lietuvos rinktinei atstovavęs trenerės Linos Leikuvienės auklėtinis Nojus Petraitis dalyvavo barjerinio bėgimo varžybose. Nojus bėgo 110 ir 400 metrų. Jį palaikyti atvažiavo brolis Robertas, beje, buvęs pirmasis Šilutės sporto mokyklos auklėtinis (trenerė L. Leikuvienė), iškovojęs šalies moksleivių 800 metrų bėgimo čempiono titulą. Iš Roberto bėgiko estafetę perėmė Nojus. Prieš porą metų N. Petraitis, būdamas jaunučiu, jau iškovojo Baltijos šalių komandų lengvosios atletikos čempionato sidabro medalį: finišavo antras bėgdamas 300 metrų barjerinį bėgimą. Taigi, ne naujokas tarptautinėse varžybose ginant Lietuvos garbę. Neliko Nojus be medalio ir Šiauliuose. Tiesa, kam atiteks bronzos medalis 400 metrų barjerinio bėgimo lenktynėse, prireikė elektroninės akies. Nojus Petraitis ir estas Ralf Lepasson finišo liniją kirto kartu, įveikę distanciją per 56,17 s. Kuris pirmesnis? Elektronika parodė: Nojus. Šilutiškis, pagerinęs asmeninį rekordą, komandai pelnė 4 taškus. Bėgimo nugalėtoju tapo Savva Novikov (Estija) – 55,15 s. Antrą vietą užėmė Kauno rajono bėgikas Matas Garčinskas – 56,05 s.

110 metrų barjerinio bėgimo varžybose N. Petraitis liko penktas. Jo rezultatas – 14,98 s. Tai naujas Nojaus asmeninis rekordas. Pirmas atbėgo estas Tristan Konso, aplenkęs tautietį Kaspar Palmsaar. Čempiono laikas – 13,75 s., K. Palmsaar rezultatas – 14,20 s.

Šiauliuose pergalę šventė Estijos jaunių rinktinė – 293,5 taško. Lietuvos komanda užėmė antrą vietą – 259,5 tšk. Pagaliau įstengta palikti už nugaros latvius, surinkusius 236 tšk. Lietuvos rinktinei 136,5 tšk. pelnė vaikinai, 123 tšk. uždirbo merginos. Estijos ir Latvijos rinktinėms kiek daugiau taškų pelnė merginos nei vaikinai: 152 ir 124, vaikinai – 141,5 ir 112.