Užsispyrę, valingi ir greiti įveikti barjerus

2023-08-09
Lietuvos lengvosios atletikos čempionato 400 metrų barjerinio bėgimo prizininkų pjedestalas (iš kairės): sidabro medalio laimėtojas kaunietis N. Talalas, čempionas, vilnietis R  Saulius, bronzos medalio laimėtojas traksėdiškis N. Petraitis.
Lietuvos lengvosios atletikos čempionato 400 metrų barjerinio bėgimo prizininkų pjedestalas (iš kairės): sidabro medalio laimėtojas kaunietis N. Talalas, čempionas, vilnietis R Saulius, bronzos medalio laimėtojas traksėdiškis N. Petraitis.
Šilutės sporto mokyklos 17-mečiai bėgikai Nojus Petraitis ir Mykolas Maurius nusprendė išbandyti savo jėgas ir galimybes Lietuvos lengvosios atletikos suaugusiųjų čempionate Palangoje. Jų trenerei Linai Leikuvienei nuojauta kuždėjo, kad abu jos auklėtiniai vyrų kompanijoje nepasimes, parodys save iš geriausios pusės. Šios viltys išsipildė: Nojus iškovojo bronzos medalį, o Mykolas užėmė aukštą penktą vietą.

Lietuvos lengvosios atletikos suaugusiųjų čempionatas surengtas Palangoje liepos 28-30 dienomis. Rungčių – 40. Šis čempionatas jubiliejinis: 100-asis! 400 metrų barjerinio bėgimo varžybų protokoluose įrašytos ir Šilutės pirmos gimnazijos gimnazistų Nojaus Petraičio ir Mykolo Mauriaus pavardės. Rudenį jie eis į vienuoliktą klasę. Kai jų bendraamžiai treniruočių draugai jau atostogavo, Nojus ir Marius tebeplušo stadione. Beje, Nojus traksėdiškis, į treniruotes atvykdavo po darbo. Valia, užsispyrimas – be šių savybių sporto dangaus nepamatysi. Būtent todėl Nojus ir Marius Palangos čempionate nebuvo tik pilki dalyviai. Abu įrodė verti lenktyniauti su greičiausiais šalies didmiesčių vyrais.

Jaunių varžybose barjero aukštis 84 cm, vyrų – 91 cm. 400 metrų barjerinio bėgimo varžybose buvo du užbėgimai. Jie nebuvo preliminariniai, tai yra atrankos į finalą bėgimai. Dalyvių vietos nustatytos pagal jų parodytus rezultatus. M. Maurius startavo su stipriausiais bėgikais, N. Petraitis – su silpniausiais. Suskirstymas priklausė nuo ankstesnių sportininkų pasirodymų šalies čempionatuose, kurių viename (Alytuje) N. Petraitis buvo diskvalifikuotas, nors finišavo pirmas, tačiau šokdamas per pirmą barjerą netyčia užmynė vidinio tako liniją. Tai ir tapo pretekstu teisėjams neįskaityti Nojaus rezultato. Palangoje Nojus savo užbėgime konkurentų peties nejautė, atsiplėšė nuo jų 4-5 sekundes. Bet silpnesni varžovai bėgimo take neskatina pirmaujančio dar labiau padidinti tempą. Dėl šios priežasties Nojus galėjo per anksti atsipalaiduoti ir nepasiekti savo geriausio rezultato. To išvengta, Nojus atidavė visas jėgas, pagerino asmeninį rekordą ir parodytą laiką (57,08 s.) užėmė trečią vietą ir pelnė suaugusiųjų čempionato bronzos medalį. Pirmas finišavo daugkartinis čempionas Rapolas Saulius (Vilnius) – 53,35 s., antras atbėgo Nedas Talalas (Kaunas) – 56,58 s. Gerai pasirodė ir M. Maurius, užėmęs penktą vietą. N. Petraitis tapo trečiu trenerės L. Leikuvienės auklėtiniu iškovojusiu bronzos medalį šalies suaugusiųjų čempionate. Kiti du – Kristina Jašauskaitė (trišuolis) ir Jokūbas Tubutis (800 m.). Anot trenerės, tikros atostogos prasideda dabar, po čempionato Palangoje laikinai, iki rudens atsisveikina su rūpesčiais dėl lengvosios atletikos.