Nepilnametis iš Švėkšnos grasino susprogdinti Vilniaus oro uostą

2015-03-29, Pagal Klaipėdos AVPK informaciją parengė Karolina Kirtiklytė
parkvia.com nuotrauka
parkvia.com nuotrauka
Bendrasis pagalbos centras antradienį, kovo 24 dieną, gavo pranešimą apie užminuotą Vilniaus oro uostą. Skambinusysis teigė, jog visas oro uostas su jame esančiais darbuotojais bei klientais išlėks į orą. Dar buvo informuota, jog po teritoriją vaikšto peiliu ginkluotas vyras. Tačiau, koks netikėtumas! Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams išklausius balso įrašą įvykiai pasisuko visai kita linkme. Pareigūnai nustatė, jog skambinusysis – ne suaugęs žmogus, o vaikas. Operatyviai nustačius vietą, iš kurios buvo pranešta apie neva oro uoste padėtą sprogmenį, paaiškėjo, jog pranešėjas – trylikametis Švėkšnos specialiojo ugdymo centro auklėtinis.

Psichiatrijos ligoninės darbuotojų neapsižiūrėjimas galėjo kainuoti labai brangiai?

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (AVPK KPONTV) bei Klaipėdos miesto 1-ojo policijos komisariato pareigūnai operatyviai išsiaiškino, kas kovo 24-ąją melagingai pranešė apie sostinės oro uoste padėtą bombą. Į Bendrojo pagalbos centro (BPC) uostamiesčio padalinį po pietų telefonu paskambinęs vaikinas pranešė, kad Vilniaus oro uostas yra užminuotas, o jo teritorijoje vaikšto peiliu ginkluotas vyras. Informacija buvo perduota Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Išklausius garso įrašą tyrėjams kilo įtarimas, kad skambino ne suaugęs žmogus, o vaikas. Todėl pasitarus nutarta oro uosto pastatą bei jo teritoriją apžiūrėti, tačiau skrydžių nenutraukti ir keleivių neevakuoti. Kaip ir buvo tikėtasi, jokių sprogmenų pareigūnai neaptiko.

Greitai buvo nustatyta, kad į BPC skambinta iš uostamiesčio, todėl ikiteisminis tyrimas pavestas Klaipėdos AVPK KPONTV bei Klaipėdos miesto 1-ojo policijos komisariato pareigūnams. Į pagalbą buvo pasitelkti ir Skuodo rajono policijos komisariato darbuotojai. Gausios kriminalistų pajėgos pradėjo intensyviai ieškoti įtariamojo.

 Kovo 25 dieną priešpiet policijos pareigūnai jau žinojo, iš kurios Klaipėdos miesto gatvės ir kurio namo buvo skambinta, o dar po valandos buvo išaiškintas ir kaltininkas. Pasirodo, į BPC uostamiesčio padalinį skambino Bokštų gatvėje įsikūrusios Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filiale besigydantis trylikametis Švėkšnos specialiojo ugdymo centro auklėtinis. Taip jis pasielgė norėdamas paišdykauti. Pas jo palatos draugą vienuolikmetį skuodiškį policijos pareigūnai aptiko mobiliojo ryšio telefoną, nors pacientams minėtoje ligoninėje yra draudžiama juos laikyti ir bet kada naudotis. Po apklausos šis nepilnametis iš uostamiesčio išvežtas į Švėkšnos specialiojo ugdymo centrą. Tačiau baudžiamoji atsakomybė dėl jauno amžiaus jam negresia.

 Policijos pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu labai padaugėjo melagingų pranešimų apie padėtus sprogmenis. Dažniausiai į BPC skambina nepilnamečiai. Jiems tai yra vienas iš pasilinksminimo būdų. Tačiau šios linksmybės greitai baigiasi, nes pareigūnai tokius nusikaltimus puikiai sugeba atskleisti. Be to, kiekvienu melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų atveju įtariamųjų bei jų tėvų ar globėjų lauks ir nemažos išlaidos, nes specialiosios tarnybos ir kiti dėl tokių paauglių išdykavimų nuostolių patyrę fiziniai bei juridiniai asmenys teismui pateiks civilinius ieškinius.

Jeigu dėl šio pranešimo apie padėtus sprogmenis policijos pareigūnai būtų uždarę Vilniaus oro uostą, keleivių bei verslininkų patirti nuostoliai siektų dešimtis, o gal net šimtus tūkstančių eurų.

Vaikas tik norėjo papokštauti

Susisiekus su Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktore Laima Navickiene dėl laiko stokos (centre vyko konferencija, - aut. pastaba) kalbėjome greitai ir konkrečiai. Paklausus direktorės, ką ji žino apie šią situaciją, nieko konkretaus neišgirdome: „Mes patys nieko iki galo nežinome. Pamėginkite pasiskambinti į skyrių vedėjai, ji jums daugiau papasakotų. Tiesiog mūsų auklėtinis iš palatos draugo 11-mečio skuodiškio atėmė telefoną ir sumanė papokštauti. Savo centre jam jokių nuobaudų netaikysime, vis tiek tai tebuvo vaikiškas išdykavimas, papokštavimas“ , - sakė direktorė.

Netrukus po šio pokalbio susisiekėme su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausiuoju specialistu Albinu Strumyla. Specialistas teigė, jog dėka greito pareigūnų reagavimo nereikėjo į šį iškvietimą įjungti specialiųjų tarnybų: „Trylikamečio palatos draugas 11-metis iš Skuodo su savimi turėjo mobiliojo ryšio telefoną, nors tai ir draudžia Psichiatrijos skyriaus vidaus taisyklės. Jis iš jaunesnio palatos draugo atėmė telefoną ir sugalvojo papokštauti. Specialiosios tarnybos nebuvo iškviestos, nuostolių niekas nepatyrė, oro uosto darbas nebuvo sustabdytas ar kaip kitaip sutrikdytas. Manau, kad ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas. Bet tai tik mano pamąstymai“, – teigė A. Strumyla.

Susisiekus su Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo Vaikų psichiatrijos skyriaus gydytoja Terese Ramanauskiene išgirdome tik tiek, kad ji negali komentuoti šios situacijos. „Mes, paprasti gydytojai, negalime nieko komentuoti. Teiravosi ir iš televizijų žurnalistai, visą informaciją esame perdavę administracijai, tad ten ir kreipkitės. Gal jie kažką jums pakomentuos“ , - sakė gydytoja.

Pabandėme susisiekti su Psichiatrijos filialo vadovu Algirdu Narinkevičiumi, tačiau dėl jo užimtumo mums niekaip nepavyko pasikalbėti.

Štai dėl tokio neatsakingo vaikų elgesio didžiulių nuostolių gali patirti ne tik įmonės, bet ir valstybė. Gal vertėtų dar labiau sugriežtinti taisykles tokiose gydymo įstaigose? 

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!