Be įvarčių, bet ne be nuostolių

2023-10-11
Asociatyvi nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) 24-ojo turo rungtynes žaidė svečiuose su Klaipėdos FM ekipa (treneris Algimantas Briaunys). Abi komandos geriau gynėsi nei puolė. Įvarčių neįmušta – 0:0. Rungtynių teisėjas Artūras Dievinas (Kretinga) svečiams parodė keturias geltonas korteles, o 90 minutę pašalino iš aikštės šilutiškių puolėją Deividą Lukošių. Pamariškių komandos vadovo, futbolo vadybininko Romualdo Taršausko nuomone, svaraus preteksto tam nebuvo.

Šalies futbolo pirmenybių II lygos 24-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ turėjo žaisti namuose. Pamariškiai, palaikantys gerus santykius su Klaipėdos FM, kur techniniu direktoriumi dirba buvęs mūsų vyrų reprezentacinės ekipos bei vaikų komandų treneris Svajūnas Česnulis, paprašyti klaipėdiečių sutiko, kad susitikimas būtų perkeltas į Klaipėdą ir sužaistas anksčiau, tai yra rugsėjo 27 dieną. To priežastis: Klaipėdos FM rinktinė startuoja UEFA jaunimo lygoje. Pirmojo etapo dvikova vyks spalio 3 dieną svečiuose. Varžovai -  Nyderlandų AZ „Alkmaar“ bendraamžiai. Olandų komanda yra praėjusio sezono UEFA jaunimo lygos nugalėtoja.

Klaipėdiečiai intensyviai ruošėsi tarptautiniam mačui, kasdien turėdami po dvi treniruotes. Aišku, norėtųsi lietuviškos sensacijos Olandijoje. FK „Šilutė“ vadovybė priėmė Klaipėdos FM siūlymą sužaisti 24-ojo turo rungtynes uostamiestyje rugsėjo 27 dieną. Beje, 1-ojo rato, 8-ojo turo rungtynes gegužės 27 dieną FK „Šilutė“ žaidė Klaipėdoje ir iškovojo pergalę rezultatu 2:0. Tuomet įvarčius antrame kėlinyje pelnėLaurynas Bauža ir Donatas Surblys. Antroji šių komandų dvikova Klaipėdos FM vejoje buvo kitokia.

Lietuvos futbolo II lygos (16 komandų) pirmenybėse FK „Šilutė“ taikosi į prizininkus. Būtų malonu pakartoti pernykštį pasiekimą ir užimti trečią vietą. Mūsų komandai netrūksta patirties ir kovingumo. Klaipėdoje siekta pergalės. Komandos sudėtis beveik optimali. Treneriui Gvidui Juškai nereikėjo pačiam bėgti vejon, vadovavo komandos veiksmams nuo suoliuko. Tik ne viskas, regis, klojosi, kaip buvo sumanyta. Aikštės šeimininkai kietai pasiruošė atmušti Šilutės vienuolikės atakas. Kaip sakė R. Taršauskas, klaipėdiečiai sutankino gynybos grandį ir savo progos ieškojo kontratakose. Jie pasirinko tokį žaidimo modelį, kokį rengėsi pademonstruoti žaisdami išvykoje su Nyderlandų AZ „Alkmaar“ ekipa. Klaipėdoje ta repeticija jiems atnešė lygiąsias – 0:0. Rungtynės buvo klampios. Tiek klaipėdiečiai, tiek pamariškiai sunkiai kūrė progas įvarčiams. Klaipėdos FM treneris Algimantas Briaunys, ieškodamas resursų, kaip sustiprinti komandos žaidimą, antrame kėlinyje pakeitė net 5 futbolininkus, jo oponentas Gvidas Juška išleido aikštėn 3 žaidėjus. Po pertraukos jis leido pailsėti Rokui Rusiui (Nr. 23), kurį pakeitė Donatas Navikas (Nr. 16), o rungtynėms artėjant į pabaigą Justą Raziūną (Nr. 21) ir Paulių Lotužį (Nr. 26) pakeitė Aivaras Lukošius (Nr. 15) ir Darius Paldauskas (Nr. 13).

Apie 80 žiūrovų (tiek pažymėta rungtynių protokole), kurių nemaža dalis buvo Klaipėdos FM auklėtinių tėveliai, aišku, šauksmais palaikė saviškius. Jų emocijas ypač kaitino kontaktinės futbolininkų dvikovos dėl kamuolio. Jas dažniau laimėdavo stambesnių gabaritų pamariškiai. Ar kartais nepatenkintų sirgalių balsai galėjo turėti įtakos aikštės teisėjui? Nespėliosim. Geltonos kortelės buvo parodytos FK „Šilutė“ kapitonui Donatui Surbliui (Nr. 22), Simonui Juškai (Nr. 10), Karoliui Intai (Nr. 4) ir Žilvinui Česnuliui (Nr. 20). Klaipėdiečiai geltonų kortelių išvengė. Paskutinę rungtynių minutę, šilutiškiams perėmus kamuolį ir pasileidus į ataką, teisėjo švilpukas užfiksavo rungtynių baigtį. Tuomet, Romualdo Taršausko nuomone, per nesusipratimą, raudona kortelė parodyta Deividui Lukošiui (Nr. 9). Mūsų komandos vadovas bandė kelti vėją, aiškintis situaciją, tačiau nieko nepešė. Puolėjas pašalintas vienoms rungtynėms, gresia bauda.

Kiti 24-ojo turo rezultatai: FK „Sūduva B“ – FK „Žalgiris C“ – 0:1, FK „Dembava“ – VJFM „Fortūna“ – 6:0, FK „Saned“ – FKS „Ukmergė“ – 0:1, FK „Sveikata“ – „Hegelmann B“ – 0:0, FK „Atmosfera“ – FK „Tauras“ – 2:0, FK „Banga B“ – FK „Viltis“ – 7:0. Turnyrinės lentelės priekyje Mažeikių FK „Atmosfera“ – 56 taškai. Antrą vietą užima Gargždų „Banga B“ – 53 tšk., trečia – Kauno r. „Hegelmann B“ – 52 tšk. FK „Šilutė“ žengia ketvirta – 48 tšk. (14 pergalių, 6 lygiosios, 4 pralaimėjimai, įvarčių santykis – 56:24 (+32).

25-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais spalio 8 dieną Vilniuje su vietos FK „Viltis“ komanda. Vilniečiai – pirmenybių autsaideriai. Jų kraitis – 15 tšk., 16 vieta.