Pamariškiai Tauragės „Tauro“ nenukovė, patys krito...

2023-10-25
„Šilutė“ (žali marškinėliai) „Tauro“ (balti marškinėliai) ataką atmušė. Edvardo Lukošiaus nuotr.
Šalies futbolo II lygos pirmenybėse praėjusį savaitgalį vyko 26-ojo turo rungtynės. FK „Šilutę“ (treneris Gvidas Juška, 48 taškai, 4 vieta) besivejantis Tauragės FK „Tauras“ (treneris Darius Stažys, 46 tšk., 5 vieta) spalio 14 dieną Šilutėje šventė pergalę prieš aikštės šeimininkus – 0:3. Svečiai įvarčius įmušė antrame kėlinyje. Rungtynėms vadovavo Šilutės teisėjų brigada (Robertas Šmitas, pirmas asistentas Vaidas Petkus, antras asistentas Eimantas Rudavičius). Po šios pergalės Tauragės komanda pakilo turnyrinėje lentelėje į ketvirtą vietą, o Šilutės ekipa smuktelėjo į penktą.

Šį sezoną „Tauras“ antrą kartą nuskriaudžia „Šilutę“. 1-ojo rato rungtynėse „Vytauto“ stadione birželio 10 dieną tauragiškiai du „sausus“ įvarčius įkalė antro kėlinio 85-ą ir 88-ą žaidimo minutę po kontratakų. Abu kartus pasižymėjo jų saugas Paulius Trijonis. FK „Tauras“ siekia sugrįžti į I lygą. Komanda neblogai sukomplektuota, paruošta fiziškai ir taktiškai. Tarp legionierių iš Joniškio „Saned“ prisiviliojo buvusį Lietuvos rinktinės puolėją Ričardą Beniušį, mokantį mušti įvarčius ir turintį tam uoslę.

Šilutėje jis tai įrodė. Jau pirmoji tauragiškių ataka baigėsi jų žaidėjo stipriu smūgiu į šilutiškių vartus. Smūgį atrėmė vartų skersinis. Ne koks ženklas pamariškiams. Pastarieji, aišku, neliko stebėtojais, patys užsuko atakų karuselę. Mūsiškiai turėjo savo žaidimo modelį ir jo laikėsi – rengė dažnus išpuolius vejos kraštais. Dešiniajame flange atakų frontą praplėtė Aleksandr Fiodorov (Nr. 2) veiksmai, kairiajame svečiams nedavė ramybės puolėjo Deivido Lukošiaus (Nr. 9) prasiveržimai. Vieno šturmo metu tauragiškių vartininkas Sidas Mačaitis (Nr. 1) atrėmė tris pagrečiui mūsų futbolininkų smūgius. Žiūrovams beliko stebėtis. Nors kontaktinių dvikovų dėl kamuolio netrūko, tačiau pargriauti varžovai kildavo ir kiek pašlubavę tęsė rungtynes. Komandos gerai suvokė rungtynių svarbą ir savo atsakomybę. Atkaklus pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Po pertraukos rungtynių vaizdas panašus. Netrūksta pavojingai skersuotų ar pakeltų kamuolių į baudos aikšteles, aštrių epizodų. Kurios komandos futbolininkas pirmas įsegs įvartį į varžovų vartus, kurie pirmi pavargs? 52-ą žaidimo minutę neatremiamas smūgis iš eigos pavyksta FK „Tauro“ futbolininkui Audriui Račkui – 0:1.

Šilutiškių treneris G. Juška, norėdamas suaktyvinti komandos žaidimą, meta mūšin Gvidą Merkevičių (Nr. 19), Titą Maciką (Nr. 38) ir Emilijų Golikovą (Nr. 29), kurie keičia Einorą Dedurkevičių (Nr. 28), Justą Raziūną (Nr. 21) ir Aivarą Lukošių (Nr. 15). Deja, reikalai vejoje nesitaiso. 78-ą žaidimo minutę tauragiškis Martynas Samoška kelia rezultatą iki 0:2. G. Juška į aikštę išleidžia Aivarą Bagdoną (Nr. 12) ir Darių Paldauską (Nr. 13), kurie keičia A. Fiodorov ir Roką Rusį (Nr. 23). Svečių atsakas 88-ą minutę – 0:3. Įvartį pelno R. Beniušis. FK „Šilutė“ patiria šeštą pralaimėjimą. Pamariškių trenerio G. Juškos nuomone, pralaimėjimo priežastis paprasta: neišnaudotos kelios susikurtos progos įvarčiams, o žaidėjų keitimai laukto efekto nedavė, aikštėn išbėgę futbolininkai geriau nesužaidė.

Kiti 26-ojo turo rezultatai: „Banga B“ – VJFM „Fortūna“ – 5:1, FK „Atmosfera“ – „Dainava B“ – 2:1, FC „Džiugas B“ – „Hegelmann B“ – 1:2, FKS „Ukmergė“ – FK „Žalgiris C“ – 1:0, FK „Saned“ – Klaipėdos FM – 0:3, FK „Dembava“ – FK „Sveikata“ – 0:2, FK „Viltis“ – FK „Sūduva B“ – 0:2.

27-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais spalio 21 dieną Kaune su vietos VJFM „Fortūna“ (11 vieta, 29 tšk.).