Pagėgių savivaldybės vadovai neturėtų skųstis savo atlyginimais
Pagėgiai – viena iš mažiausių savivaldybių šalyje. Čia rinkėjų sąraše įrašyti 6 759 rinkėjai. Praėjusios savivaldos rinkimuose dalyvavo tik 4 350 rinkėjų. Šie ir išsirinko tuos, kurie šiandien turi dirbti pagėgiškių labui. Tačiau kaip yra iš tikrųjų – dirba jie savo naudai ar Pagėgių krašto gyventojams?
Senjorė neslėpė apmaudo
Į redakciją užsuko senjorė Ona. Moteris teigė, kad visą gyvenimo dirbo sąžiningai ir šiandien gyvena iš varganos pensijos.
„Dirbau, vargau, vaikus auginau. Viską dariau taip, kaip galėjau. Šiandien valdžia galvoja ne apie žmones. Net nejaučiu, kad jiems mes rūpėtume. Jiems tik mus apmokestinti, naujus mokesčius sugalvoti. O kodėl nesugalvoja kažko naujo, kad kažkokio mokesčio nebereikėtų mokėti? Dabar daugiau nieko negirdime, tik apmokestinti arba – partnerystės įstatymas. Kiek jaunų žmonių? Kur pagalba jiems? Iki šiol negauna paramos už perkamą būstą. Sąrašas didėja. Bet kam čia rūpi. Nerūpime mes ir vietinei valdžiai. Netyčia pasižiūrėjau, kiek mūsų savivaldybės ponai uždirba. Tai yra siaubas. Kiek tų pagėgiškių pas mus tėra. O jie, matai, po penkis tūkstančius gali sau išsimokėti. Norėčiau pamatyti, ką ta Einikienė dirba, kad tiek jai moka. Buvo vyras jos – melžė biudžetą savo nuomojamais automobiliais. Dabar melžimas tęsiasi. Melžia žmona. Kada Pagėgių valdžia baigs tyčiotis iš mūsų? Kada? Juk matome, kas pas mus vyksta. Ogi nieko nevyksta. Gėda turėtų būti vadovams su tokiais atlyginimais žiūrėti į mūsų paprastų mirtingųjų akis. Nors kaip liaudies išmintis sako: soti kiaulė alkanos nesupras. Kaip yra iš tikrųjų – dirba Pagėgių vadovai savo naudai ar Pagėgių krašto gyventojams? Prašau „Šilokarčemos“ redakcijos paviešinti kiek mūsų savivaldybės ponai uždirba“, - dėstė pasipiktinusi moteris.
Atsakymo atsiųsti neskuba
Iki šiol atsakymo redakcija vis dar nesulaukė, kokie atlyginimai kiekvieną mėnesį pasiekia Pagėgių savivaldybės vadovus.
Pagėgių savivaldybės tinklapyje nurodyta, kad meras Vaidas Bendaravičius nėra ta asmenybė, kuri gali pasidžiaugti geriausiu atlyginimu. Bent taip galime sakyti apie jų pačių savivaldybės tinklapyje paskelbtus vidutinius darbo užmokesčius neatskaičius mokesčių.
Nors pasikeitus savivaldos įstatymui, merams žymiai padaugėjo pareigų, o administracijos direktoriams jų sumažėjo, Pagėgių mero atlyginimas antrąjį ketvirtį buvo 3 695 eurai. Trečią ketvirtį šis skaičius didėjo daugiau nei 1 000 eurų. Jam priskaičiuotas atlyginimas – 4 870 eurų.
Daugiausia uždirba direktorė
Mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė antrą ketvirtį gavo 3 049 eurus. Trečią ketvirtį ir ji uždirbo daugiau – 4 286 eurus.
Mero patarėja Inga Kuzmarskienė negalėtų taip pat skųstis darbo užmokesčiu mažytėje Pagėgių savivaldybėje. Ji antrą ketvirtį uždirbo po 3 049 eurus. Ši pareigybė trečią ketvirtį taip pat gavo daugiau – po 3 267 eurus.
Pagal išmokamus atlyginimus galime nuspręsti, kad Pagėgiuose daugiausia savivaldoje dirbo ir užsidirbo administracijos galva. Direktorė Dalija Irena Einikienė antrą ketvirtį uždirbo po 5 000 eurų. Trečią ketvirtį darbo užmokestis keliomis dešimtimis eurų mažesnis – 4 969 eurai.
O kokiais atlyginimais gali pasigirti Pagėgių savivaldybės valstybės tarnautojai? Pavyzdžiui, Savivaldybės kontrolierius antrą ketvirtį uždirbo po 3 332 eurus, trečią ketvirtį – po 3 313 eurų.
Skyriaus vedėjas gavo 2 777 eurus antrą ketvirtį, o trečią – 2 750 eurų.
Vedėjo pavaduotojas antrą ketvirtį – 2 018 eurų, trečią – 1 820 eurų.
Vyriausiasis specialistas antrą ketvirtį gavo 2 040 eurų, trečią – 2 154 eurus.
Vyresnysis specialistas antrą ketvirtį – 1 979 eurai, o trečią – 1 942 eurai.
Seniūno atlyginimas antrą ketvirtį – 2 767 eurai, trečią – 2 641 euras.
Darbuotai, dirbantys pagal darbo sutartį, antrą ketvirtį uždirbo po 1 812 eurų, trečią – po 1793 eurus.