Kauno „Fortūna“ neturėjo laimės prieš varžovus iš Šilutės

2023-10-29
Kaune šilutiškiams du įvarčius pelnė Aivaras Lukošius (Nr. 15). S. Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) 27-ojo turo rungtynėse svečiuose užtikrintai įveikė Kauno VJFM „Fortūną“ (treneris Audrius Jagintavičius) – 0:3. Įvarčiai pelnyti pirmame kėlinyje. Kauniečiai neįstengė sušvelninti rezultatą.

Rungtynės žaistos spalio 21 dieną LFF Kauno treniruočių centro stadione. Šalies futbolo II lygos pirmenybėse 11-ą vietą tarp 16 komandų užimančios Kauno VJFM ekipos „Fortūna“ atėjo palaikyti 3 žiūrovai. Tokį įrašą rungtynių protokole paliko teisėja Jurgita Mačikonytė (Šiauliai). Šilutiškių komanda namuose sulaukia kur didesnio palaikymo. Žinoma, ne aistruolių skaičius lemia komandos žaidimo grožį, o futbolininkų gebėjimai ir jų meistriškumo lygis. VJFM „Fortūna“ žaidimas dar skylėtas. Per 27 rungtynes kauniečiai įmušė 33 įvarčius, praleido – 79 (-46). Jauna komanda labiau mėgsta atakuoti nei kantriai gintis. 1-ojo rato , 12-ojo turo rungtynėse Šilutėje birželio 17 dieną VJFM „Fortūna“ pralaimėjo triuškinamai – 6:1. Tuomet net 5 įvarčius į jų vartus įkalė pamariškių puolėjas Deividas Lukošius (Nr. 9). Svečiai nesugebėjo jo sustabdyti.

Kaune FK „Šilutė“ tenkinosi kuklesniu rezultatu, bet pergalę išsivežė. Svečiuose kauniečius įvarčiais baudė Paulius Lotužys (Nr. 26) ir Aivaras Lukošius (Nr. 15), Deivido Lukošiaus brolis. Paulius pasižymėjo jau 15-ą žaidimo minutę – 0:1, o Aivaras įvarčius mušė pagrečiui 31-ą ir 37-ą žaidimo minutę – 0:3. Rungtynių likimas buvo išspręstas pirmame kėlinyje, žaidėjams išnaudojus susikurtas progas įvarčiams pasiekti. Tuo itin buvo patenkintas mūsiškių treneris G. Juška.

Po pertraukos rezultatas nepakito. Aikštės šeimininkai savo šanso tykojo kontratakose. Buvo keli pavojingesni momentai ir prie šilutiškių vartų, bet vartininkas Said Abou Osman (Nr. 1) savo tvirtovę apgynė.  Mūsiškių treneris G. Juška antrame kėlinyje nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakėlė 4 futbolininkus. Į veją išbėgę Emilijus Golikovas (Nr. 29), Titas Macikas (Nr. 38), Aivaras Bagdonas (Nr. 12) ir Einoras Dedurkevičius (Nr. 28) leido pailsėti savo užduotis atlikusius Justą Raziūną (Nr. 21), komandos kapitoną Donatą Surblį (Nr. 22), Deividą Lukošių (Nr. 9) ir Roką Rusį (Nr. 23). FK „Šilutė“ iškovojo 15-ą pergalę, kuri leido komandai turnyrinėje lentelėje sugrįžti į 4-ą vietą. Šilutiškių kraitis – 51 taškas. Į penktą vietą nukrito Tauragės FK „Tauras“ – 50 tšk. „Tauras“ stabtelėjo po lygiųjų namuose su Marijampolės FK „Sūduva B“ – 1:1. Dabar jau neakivaizdinė dvikova dėl 4 vietos tarp Šilutės ir Tauragės ekipų tęsiasi. Iki sezono pabaigos liko 3 turai.

Kiti 27-ojo turo rezultatai: FK „Viltis“ – FK „Saned“ – 4:0, FK „Sveikata“ – FK „Atmosfera“ – 2:1, FK „Žalgiris C“ – Klaipėdos FM – 0:1, FK „Dainava B“ – „Banga B“ – 1:2, FC „Džiugas B“ – FKS „Ukmergė“ – 0:5, „Hegelmann B“ – FK „Dembava“ – 5:2. Pirmauja Mažeikių FK „Atmosfera“ – 62 tšk., antra žengia Kauno r. „Hegelmann B“ – 61 tšk., trečia – Gargždų „Banga B“ – 60 tšk. 28-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais namuose spalio 28 dieną, 16 valandą su Alytaus „Dainava B“.