Vienuolika prieš dešimt...

2023-11-08, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi pxhere.com nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) spalio 28 dieną savo vejoje patiesė ant menčių Alytaus FK „Dainavą B“ (treneris Aliaksei Pankavets) – 6:0 (5:0). Dzūkai žaidė dešimtyje, bet ir pilnos sudėties vargiai būtų ką pešę, nes pamariškiai žaidimo kokybe, ypač pirmą kėlinį, akivaizdžiai pranoko svečius. II lygos turnyrinėje lentelėje FK „Šilutė“ žengė ketvirta, o „Dainava B“ glaudėsi 14-oje vietoje. Tai irgi rodė, kad „Šilutė“ stabilesnė ekipa.

“Dainava B“ – dublerių komanda. Jauna, greita, bet padrika. Į Šilutę atvažiavo pilnos sudėties, tačiau vienas futbolininkas pamiršo pasiimti klubo sportinius marškinėlius. Rungtynių arbitras Arūnas Dievinas (Kretinga) nesutiko, kad jis vilkėtų skirtingais marškinėliais nei kiti komandos draugai. Taisyklės yra taisyklės, tvarka yra tvarka, ką kas iš šalies beporintų. Šalies futbolo pirmenybės – ne kiemo vaikų varžybos. Beje, 1-ojo rato, 13-ojo turo rungtynėse birželio 25 dieną Alytuje, Dainavos progimnazijos stadione šilutiškiai pergalę išplėšė tik priešpaskutinę, 89-ą varžybų minutę, kai įvartį pelnė Rokas Rusys (Nr.23) – 0:1. Šilutėje mūsiškiams neteko kankintis: pirmas kėlinys laimėtas rezultatu 5:0.

Futbole turėti per rungtynes vienu žaidėju mažiau – dar ne galas. Treneris gali keisti komandos žaidimo schemą, sustiprinti saugų grandį, o priekyje palikti vieną klaidžiojantį puolėją, ieškant sėkmės rengiant retus, bet aštrius išpuolius. Antrą kėlinį alytiškiai taip ir žaidė, net kelis kampinius prie aikštės šeimininkų vartų kėlė. Bet pirmoje rungtynių pusėje svečiai buvo nuolat spaudžiami ir gniuždomi šilutiškių flanginių atakų. Labai efektyviai veikta dešiniajame aikštės krašte, kur sąveikavo Pauliaus Lotužio (Nr. 26) ir Aleksandr Fiodorov (Nr. 2) duetas. Jie tiesiog taranavo dzūkų gynybą, išmaudydami dengėjus trumpais ar ilgesniais kamuolio perdavimais ir prasiveržimais į baudos aikštelę. Paulius techniškas, fiziškai galingas žaidėjas, gerai matantis aikštę, mokantis padaryti pauzę ir suklaidinti varžovą. Buvo epizodas, kai jis prasispyrė kamuolį tarp dengėjo kojų ir nurūko į priekį. Apmautasis net už marškinėlių nespėjo nutverti. Veržlus, kovingas ir nedidukas, bet kibus A. Fiodorov. Pirmame kėlinyje visi įvarčiai į FK „Dainava B“ vartus krito po mūsiškių atakų dešiniuoju vejos kraštu. 14-ą žaidimo minutę pasižymėjo P. Lotužys – 1:0, 21-ą minutę rezultatą padvigubino Deividas Lukošius (Nr.9) – 2:0, 26-ą minutę P. Lotužys kelia rezultatą iki 3:0. Pamariškiai alytiškių vartų apsupties nenutraukia, tęsia šturmą ir Rokas Rusys muša ketvirtą įvartį. 36-ą žaidimo minutę po kampinio iš dešinio aikštės kampo svečių vartininkas Airidas Mickevičius nesugauna kamuolio ir Šilutės vienuolikės kapitonas Donatas Surblys kala įvartį – 5:0. Mūsų komandos vartininkas Said Abou Osman (Nr. 1) – šąlantis stebėtojas. Tiesa, rungtynių pradžioje kartą laiku išbėgo iš vartų perimti kamuolį ir nutraukti pavojingą varžovų išpuolį.

Po pertraukos mūsiškiai, gal kiek užmigdyti solidžios persvaros, atlyžo, sulėtino atakų tempą. Svečiai, nebeturėdami ko prarasti, padrąsėjo, pabandė eiti priekin. Jų pavienės iniciatyvos baigdavosi, kai puolėjas, prašokęs su kamuoliu pro vieną, du pamariškius, užkliūdavo už trečio ir išpuolis suduždavo. FK „Šilutė“ treneris G. Juška leido pailsėti keliems asams, o mūšin metė Aivarą Lukošių (Nr. 15), Gvidą Merkevičių (Nr. 19), Titą Maciką (Nr. 38) ir Emilijų Golikovą (Nr.29). 60-ą žaidimo minutę A. Lukošius stipriu smūgiu pelno komandai įvartį – 6:0. FK „Šilutė“ iškovoja 16-ą pergalę ir po 28-ojo turo išlaiko ketvirtą vietą – 54 taškai. Trenerio G. Juškos nuomone, pirmoje rungtynių pusėje komandai pavyko dalytis kamuoliu ir rezultatyviai užbaigti atakas, negauti geltonų kortelių.

Kiti 28-ojo turo rezultatai: FK „Sūduva B“ – VJFM „Fortūna“ – 2:1, FK „Atmosfera“ – „Hegelmann B“ – 2:1, FK „Saned“ – FK „Tauras“ – 0:6, FK „Dembava“ – FC „Džiugas B“ – 3:1, Klaipėdos FM – FKS „Ukmergė“ – 3:1, FK „Banga B“ – FK „Sveikata“ – 4:2.  Pirmauja Mažeikių FK „Atmosfera“ – 65 tšk., antrą vietą užima  Gargždų „Banga B“ – 63 tšk., trečią – Kauno r. „Hegelmann B“ – 61 tšk. 29-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais lapkričio 4 d. Kybartuose su vietos FK „Sveikata“ – 8 vieta, 41 tšk.