Pamariškiai neatlaikė profesionalų komandos spaudimo

2023-11-22, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Lietuvos futbolo II lygos paskutines 30-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) žaidė namuose lapkričio 11 dieną su Kauno r. Hegelmann B“ (treneris Tadas Vilkevičius). Pamariškiai neturėjo jokio  priešnuodžio greitai, techniškai, fiziškai gerai paruoštai profesionalų ekipai. Pralaimėta rezultatu 0:5 (0:2).

Kauniečiai nuo pat pirmų žaidimo minučių šoko aktyviai spausti aikštės šeimininkus, neleisdami jiems bent kiek ilgiau kontroliuoti kamuolį. Jau per pirmas 10 minučių svečiai sukūrė apie tris progas įvarčiams įmušti, bet tuo nepasinaudojo. Mūsiškiai, apsipratę su „Hegelmann B“ žaidimu, surengė kelis išpuolius dešiniuoju aikštės kraštu, kur sąveikavo Pauliau Lotužio (Nr. 26) ir Deivido Lukošiaus (Nr. 9) tandemas. Jiems pavyko įsiveržti į varžovų baudos aikštelę ir pavojingai skersuoti kamuolį. Deja, šias kontratakas nespėjo palaikyti komandos draugai. 22-ą rungtynių minutę FK „Šilutė“ futbolininkas prasižengė prieš pat baudos aikštelės ribos vidurį. Pamariškiai išrikiavo žaidėjų sienelę, bet Aleksandr Levšin smūgis kaire koja į viršutinį dešinį vartų kampą buvo stiprus ir neatremiamas. 33-čią žaidimo minutę rezultatą padvigubino tolimu smūgiu pažeme Andrius Jėrinas – 0:2. Kamuolys įstrigo į Said Abou Osman ginamų vartų tinklą palei kairįjį virpstą. Rungtynių teisėjas Orestas Abramavičius (Klaipėda) parodė pradėti žaidimą iš vejos centro. Tokiu rezultatu baigėsi pirmas kėlinys.

Po pertraukos „Šilutė“ bando atsitiesti, stengiasi įsikurti „Hegelmann B“ aikštės pusėje. Kauniečių treneris T. Vilkevičius negaili garsių pastabų saviškiams. Svečiai neketina užsidaryti gynyboje ir saugoti turimą dviejų įvarčių persvarą. Jie nemažina rungtynių spartos ir randa progų aštrioms kontratakoms. 58-ą žaidimo minutę Lukas Jonaitis įpliekia įvartį – 0:3. Po poros minučių „Hegelmann B“ juodaodis legionierius Murillo Matheus Dias Oliveira kelia rezultatą iki 0:4. Pamariškiai iš inercijos priešinasi, kovoja, tačiau tikėjimo gera pabaiga nebėra, o ir būti vargu ar gali. 79-ą žaidimo minutę svečių futbolininkas Kipras Keliauskas pribaigia „Šilutę“ – įmuša dar vieną įvartį. FK „Šilutė“ pralaimi – 0:5. Tokio rezultato mūsų komandos gerbėjai, aišku, nelaukė ir nesitikėjo. Juk 1-ojo rato rungtynes „Šilutė“ svečiuose liepos mėnesį pralaimėjo po atkaklios kovos – 3:2. Mūsiškiai ten po Roko Rusio pelnytų dviejų įvarčių net pirmavo 1:2. Rezultatas galėjo būti ir dar šaunesnis, bet pamariškis nerealizavo į aikštės šeimininkų vartus skirto 11 metrų baudinio. Taigi šilutiškiams netrūko vilčių, kad namuose galės siekti ir pergalės. Ji buvo labai reikalinga norint turnyrinėje lentelėje užimti ketvirtą vietą, į kurią rimtai nusitaikė ir Tauragės FK „Tauras“. Prieš paskutinį turą ir Tauragės, ir Šilutės komandos turėjo po 54 taškus, tačiau tauragiškiai buvo įmušę 68 įvarčius, praleidę 28 (+40), pamariškių įvarčių santykis -67:32 (+35).

30-ojo turo rungtynes „Tauras“ žaidė Klaipėdoje su vietos futbolo mokyklos rinktine (7 vieta), o „Šilutė“ priėmė trečioje vietoje žengiančią Kauno r. komandą „Hegelmann B“. Šilutės ekipai ketvirtą vietą galėjo garantuoti pergalė ar net lygiosios, jei „Tauras“ pralaimėtų Klaipėdoje. Nepralaimėjo, sužaidė taikiai – 1:1. To užteko, kad „Šilutė“ liktų už „Tauro“ nugaros. O pamariškiai savo dirbtinės dangos vejoje prieš „Hegelmann B“ neatsilaikė. Žiūrovų tribūnoje sėdėjęs Šilutės vaikų futbolo treneris Rimas Čeliauskas pažymėjo svečių komandos profesionalumą, per visas rungtynes išlaikytą aukštą žaidybinę spartą. „Hegelmann B“ – „A“ lygos FC „Hegelmann“ dubleriai. Užėmę trečią vietą II lygos pirmenybėse pelnė teisę žaisti pereinamąsias rungtynes su I lygos ekipa „Panevėžys B“, užėmusios 14-ą vietą tarp 16 klubų.

Prieš sezoną FK „Šilutės“ užsibrėžtas uždavinys – pakliūti į pajėgiausių II lygos komandų penketuką. Tai padaryta. Pamario ekipa iškovojo 16 pergalių, 6 rungtynes baigė lygiosiomis, 8 pralaimėjo, įmuštų-praleistų įvarčių santykis -67:37 (+30). Surinkta taškų – 54. Lygos lyderis Mažeikių FK „Atmosfera“ – 71 tšk., pirma vieta, kitą sezoną keliasi į I lygą. Antrą vietą užėmė Gargždų „Banga B“ – 65 tšk. 3-10 vietas užėmė“ : „Hegelmann B“ -65 tšk., FK „Tauras“ – 55 tšk., FK „Šilutė“ – 54 tšk., FK „Sūduva B“ – 48 tšk., Klaipėdos FM – 46 tšk., FK „Sveikata“ – 44 tšk., FK „Dembava“ – 42 tšk., FKS „Ukmergė“ – 37 tšk. 11-16 vietas užėmė FK „žalgiris C“ – 33 tšk., VJFM „Fortūna“ – 32 tšk., FK „Dainava B“ – 26 tšk., FK „Viltis“ – 24 tšk., FK „Saned“ – 24 tšk., FC „Džiugas B“ – 17 tšk. Alytaus „Dainavai B“ ir Joniškio FK „Saned“ dar liko sužaisti tarpusavio rungtynes.