Susitraukė megztinis: ką daryti?
Sužinoti, kad mėgstamas megztinis susitraukė, gali būti apmaudu. Tačiau nenusiminkite - yra būdų, kaip jį atkurti. Šiame vadove pateikiami praktiniai patarimai, kaip sutraukti megztinį ir išvengti nelaimių ateityje.
Susitraukimo priežasčių atpažinimas
Supratimas, kodėl megztiniai susitraukia, yra pirmas žingsnis siekiant užkirsti kelią būsimiems įvykiams. Smukimas paprastai įvyksta skalbimo arba džiovinimo metu, kai audinys veikiamas karščio ir maišymo. Natūralūs pluoštai, tokie kaip vilna ir medvilnė, ypač linkę susitraukti, jei su jais netinkamai elgiamasi. Dėl perkaitimo skalbyklėse ar džiovyklėse arba agresyvaus maišymo pluoštai gali susitraukti ir pastebimai sumažėti. Nustatę priežastį, galite imtis tinkamų veiksmų megztiniui atkurti ir išvengti klaidos pasikartojimo.
Medžiagos ir pasiruošimas restauravimui
Norėdami pradėti atkūrimo procesą, susirinkite keletą namų apyvokos daiktų: drungną vandenį, švelnų ploviklį arba plaukų kondicionierių, didelį dubenį ir švarius rankšluosčius. Kondicionierius arba ploviklis padės atpalaiduoti megztinio pluoštus, todėl jį bus lengviau švelniai ištempti iki pradinio dydžio. Pripildykite dubenį drungno vandens ir įmaišykite didelį kiekį plaukų kondicionieriaus arba švelnaus ploviklio. Įsitikinkite, kad baseinas yra pakankamai didelis, kad megztuką būtų galima visiškai panardinti ir judinti.
Megztinio skalbimo būdai
-
Pamirkykite megztinį: Pamerkite susitraukusį megztinį į paruoštą tirpalą ir leiskite jam mirkti 15-30 minučių. Šis mirkymas padeda pluoštui atsipalaiduoti ir išsiplėsti.
-
Švelnus ištempimas: Po mirkymo atsargiai ištraukite megztinį ir švelniai išspauskite vandens perteklių, bet nenuplaukite. Paguldykite jį lygiai ant švaraus, sauso rankšluosčio ir pradėkite švelniai tempti megztinį, ypatingą dėmesį skirdami labiausiai susitraukusioms vietoms. Dirbkite lėtai ir tolygiai, stengdamiesi nepertempti.
-
Formavimo keitimas ir džiovinimas: Pasiekę norimą formą ir dydį, padėkite megztinį ant kito sauso rankšluosčio, iš naujo suformuokite ir leiskite jam išdžiūti. Venkite kabinti, nes dėl to megztinis gali netolygiai išsitempti.
Priežiūros patarimai, kaip išvengti susitraukimo ateityje
Kad megztinis ateityje nesusitrauktų, visada perskaitykite ir laikykitės ant jo etiketės pateiktų priežiūros instrukcijų. Skalbkite rankomis vėsiame vandenyje ir venkite maudyti ar sukti. Jei skalbsite skalbimo mašinoje, naudokite švelnų skalbimo ciklą ir įdėkite megztinį į tinklinį skalbinių maišelį. Megztinį visada džiovinkite ant rankšluosčio ir venkite džiovyklų. Jei privalote naudoti džiovyklę, pasirinkite mažos kaitros režimą ir ištraukite megztinį, kol jis dar šiek tiek drėgnas, kad galėtumėte jį pertvarkyti ir išdžiovinti ore.
Megztinių restauravimo užbaigimas
Sėkmingai atkurti susiraukšlėjusį megztinį teikia didžiulį pasitenkinimą ir yra kokybiško trikotažo atsparumo įrodymas. Svarbiausia šiame procese - suprasti pluošto prigimtį ir atsargiai su juo elgtis. Susidūrę su susitraukusiu drabužiu nepamirškite, kad kantrybė ir švelnūs metodai yra geriausi jūsų sąjungininkai. Drėgnas vanduo, švelnios skalbimo priemonės ar kondicionieriai ir atsargus tempimas gali padaryti stebuklus ir atgaivinti jūsų brangų megztinį. Atkūrus drabužį, ne mažiau svarbu imtis prevencinių priemonių ateityje. Tai - skalbimo instrukcijų laikymasis, vengimas skalbyklėse ir džiovyklėse naudoti aukštą temperatūrą, o norint išlaikyti formą ir dydį, verčiau rinktis džiovinimą lygiai ore. Laikydamiesi šios praktikos ne tik prailginsite megztinių tarnavimo laiką, bet ir prisidėsite prie tvaresnio požiūrio į drabužių priežiūrą. Šiame atkūrimo ir priežiūros vadove siūlomas ne tik įprastos spintos nelaimės sprendimas, bet ir skatinamas sąmoningas ir tvarus santykis su mūsų drabužiais. Atminkite, kad gerai prižiūrimas megztinis - tai ne tik drabužis, bet ir daugelio sezonų palydovas, kupinas prisiminimų ir stiliaus.