Pamariškių lengvaatlečių medaliai iš Lietuvos rajonų vaikų olimpinių vilčių varžybų

2023-12-01
Iš kairės: Mantas Budrikas – 2 vieta, Agnė Naruševičiūtė – 1 vieta, Mindaugas Urmulevičius – 3 vieta.
Lietuvos vaikų (13 metų ir jaunesnių) lengvosios atletikos olimpinių vilčių varžybose lapkričio 17 dieną Šiauliuose kelią į prizininkus (rajonų komandos) rado ir Šilutės sporto mokyklos (ŠSM) trenerių Linos Leikuvienės (Šilutė) ir Audriaus Urmulevičiaus (Švėkšna) auklėtiniai. Čempionės titulą iškovojo sprinterė Agnė Naruševičiūtė, antras vietas užėmė bėgikas Mantas Budrikas ir švėkšniškis šuolininkas į aukštį Mindaugas Urmulevičius. Dar keli pamariškiai užėmė 4-5 vietas, kiti, jaunesni debiutantai pasisėmė taip jiems būtinos patirties.

Kaip pastebėjo trenerė L. Leikuvienė, tokio amžiaus varžybose dominuoja ankstyvo brendimo vaikai. Šilutiškių ir švėkšniškių rinktinėje buvo ir labai jaunų (11-12 m.) sportininkų. Kai kurie pirmą kartą pamatė lengvosios atletikos maniežą, susipažino su rungtimis. Treneriams smagu, kad jie tobulėja, nes daugelis pagerino asmeninius rezultatus.

60 metrų barjerinio bėgimo finalą laimėjo šilutiškė, trylikametė Agnė Naruševičiūtė, įveikusi distanciją per 10,18 sek. Tai III atskyrio rezultatas. Agnė aplenkė Radviliškio ir Kėdainių bendraamžes sprinteres Keitę Andrulytę – 10,42 sek.ir Milvydę Orintaitę – 10,43 sek. 1000 metrų bėgimo varžybose Mantas Budrikas finišavo antras. Jo laikas – 3:13,81 min. Pirmas atbėgo Karolis Būras (Marijampolė) – 2:59,73 min. Šuolio į aukštį varžybose sidabro medalį pelnė Mindaugas Urmulevičius, perskriejęs kartelę iškeltą į 1,40 metro aukštį. Rezultatas prilygsta II jaunių atskyriui. Šioje rungtyje ketvirtą vietą užėmė švėkšniškė Eda Bendžiūtė. Jos rezultatas – 1,30 m (I JA). Čempione tapo Austėja Aniulytė (Šilalė) – 1,35 m. 2 kg rutulio stūmimo varžybose ketvirta liko Beata Agintaitė (Švėkšna) – 10,48 m (I JA). Mūsų komandoje dar startavo ir geros patirties įgijo bėgikai Emestas Būdvytis (60 m.), Paulius Gužauskas, Rivaldas Šmitas (600 m.), Evelina Budvytytė (1000 m.), šuolininkai į tolį Dovydas Gricevičius ir dešimtmetis Naglis Romanovas.