Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu į kitą šalį?
Veterinarijos gydytojas teigia, kad kelionės metu būtina užtikrinti, kad gyvūnui naudojama transportavimo įranga būtų saugi. Asociatyvi nuotr.
Į redakciją kreipėsi pagėgiškė Daiva. Moteris teigė, kad nori vykti į Angliją ir drauge vežtis naminį gyvūną. Skaitytoja klausia, kaip paruošti gyvūną kelionei, kad galėtų ramiai vykti į kitą šalį.
Į klausimą atsako Zenonas Komskis, Valstybinės veterinarinės tarnybos Tauragės departamento vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius.
Gydytojas sako, kad pirmiausia augintinio šeimininkė turėtų pasirūpinti poodine mikroschema bei vakcina nuo pasiutligės, jei dar nėra to padariusi. Ir primena, kad iki kelionės turi būti praėję ne mažiau kaip 21 diena, mat toks laikas skirtas imunitetui prieš pasiutligę susidaryti. Nepraėjus minėtų dienų skaičiui kai kurios Europos Sąjungos valstybės draudžia įvežti gyvūną arba važiuoti tranzitu per šių valstybių teritorijas.
Tiesa, šunims turi būti atliktas gydymas nuo echinokokozės likus ne daugiau kaip 120 valandų ir ne mažiau kaip 24 valandoms (vežant į Maltą, Suomiją, Angliją, Airiją) ir klinikinis tyrimas likus ne mažiau 24 valandoms iki numatomos kelionės. Šias procedūras atlieka ir įrašus tvirtina gyvūno augintinio pase privatus veterinarijos gydytojas.
Pasak Z. Komskio, kelionei su gyvūnu augintiniu priklausomai nuo to, į kurią šalį planuojama vykti, reikalingas gyvūno augintinio pasas, vidaus prekybos sertifikatas arba eksporto sertifikatas. Sertifikatus išduoda teritoriniai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniai, kuriems reikalingi tinkamai užpildyti prašymai prie jų pridedant gyvūno augintinio pasą su galiojančiais privataus veterinarijos gydytojo įrašais, gyvūno kilmės dokumentą (jei gyvūnas yra grynaveislis) ir apmokėjimą už sertifikatą patvirtinantį dokumentą.
Veterinarijos gydytojas teigia, kad kelionės metu būtina užtikrinti, kad naudojama transportavimo įranga būtų saugi, užtikrinanti apsaugą nuo šalčio ar karščio, lengvai valoma ir dezinfekuojama, pasirūpinta pašaru, vandeniu. Nerekomenduojama naminio gyvūno šerti 6-8 valandas prieš kelionę lėktuvu, mat dėl to gali gyvūną pykinti, o jam vemiant, jis gali ir užspringti.