Įpročiai, kurie pagreitina senėjimą, bet mes nekreipiame į juos dėmesio
Nepakankamas ir nekokybiškas miegas gali turėti įtakos fizinei ir psichinei sveikatai. Asociatyvi nuotr.
Kas nulemia senėjimo procesus? Žinoma, yra įvairių priežasčių, bet kartais būname kalti ir patys. Kai kurie įpročiai, į kuriuos nekreipiame dėmesio, gali tyliai paveikti mūsų sveikatą ir savijautą. Dėl jų senstame daug sparčiau, nei galėtume.
Fizinio aktyvumo trūkumas
Dėl sėdimo gyvenimo būdo nusilpsta ir nyksta raumenys, sumažėja kūno lankstumas ir pablogėja bendra fizinė sveikata. Reguliari mankšta padeda palaikyti sveikatą ir jaunatvišką energingumą.
Nesubalansuota mityba
Maitindamiesi produktais, kuriuose yra mažai maistinių medžiagų, ir vartodami daug perdirbto maisto, kenkiame savo sveikatai. Reikia stengtis į savo racioną įtraukti šviežių vaisių, daržovių, baltymų ir grūdų.
Miego trūkumas
Nepakankamas ir nekokybiškas miegas gali turėti įtakos fizinei ir psichinei sveikatai. Sureguliuokite miego grafiką, sukurkite patogias sąlygas pailsėti per naktį.
Netaisyklinga laikysena
Ilgas sėdėjimas prie kompiuterio ar televizoriaus gali lemti stuburo deformacijas. Atkreipkite dėmesį į savo laikyseną ir darykite specialius pratimus, kad sustiprintumėte nugarą.
Bendravimo trūkumas
Socialinė izoliacija gali turėti įtakos žmogaus psichinei sveikatai. Stenkitės palaikyti ryšį su šeima ir draugais.
Protinės veiklos trūkumas
Skatinkite savo smegenis veikti, reguliariai duodami joms peno, skaitydami, spręsdami užduotis ir mokydamiesi naujų dalykų.
Sveikų įpročiai gali pagerinti mūsų gyvenimo kokybę, išsaugoti sveikatą ir sulėtinti senėjimą.
Straipsnio komentarai
Labai ačiū!!!