Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai – lyderiai rajonų grupėje

2024-02-15
Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionato Kaune bronzos medalių laimėtojai Nojus Petraitis ir Gabrielė Urniežiūtė.
Lietuvos jaunimo (18-19 m.) lengvosios atletikos čempionate Kaune šilutiškis Nojus Petraitis, bėgęs 60 metrų barjerinį bėgimą, finišavo trečias ir laimėjo bronzos medalį. Jis nuotolį įveikė per 8,30 s. – kandidato į sporto meistrus rezultatas. 200 metrų bėgimo varžybose trečią vietą užėmė Gabrielė Urniežiūtė. Nojus ir Gabrielė – Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai. Sveikiname! Pamariškių rinktinė, sukomplektuota iš šilutiškių ir švėkšniškių (treneris Audrius Urmulevičius), užtikrintai laimėjo rajonų komandų bei sporto ugdymo centrų ginčą: dvi pirmos vietos.

Čempionato data: vasario 2-3 dienos. Rungčių skaičius – 27. Konkurencija didžiulė. Provincijos lengvaatlečiams teko atlaikyti didmiesčių bendraamžių spaudimą. Rajonų sportininkai nenuvylė, nesudrebėjo, kovojo iš paskutiniųjų ir pateikė gražių staigmenų. Čempionų, prizininkų paruošė Kėdainiai, Pasvalys, Švenčionys, Kelmė, Telšiai, Tauragė, Akmenė. Tarp pastarųjų buvo ir pamariškiai. Aišku, dominavo kauniečiai, vilniečiai, tačiau jiems netrūko varžovų iš kitų miestų bei rajonų.

60 metrų barjerinio bėgimo finale graži staigmena – net penki bėgikai, užėmę 1-5 vietas, įvykdė kandidato į sporto meistrus normatyvą. Pirmas finišavo Gediminas Kulpavičius (Kėdainiai, Vilnius). Jo laikas – 8,00 s. Antras atbėgo Artas Laučys (Telšiai) – 8,25 s., trečias – Nojus Petraitis (Šilutė) – 8,30 s., į komandos taupyklę įdėta 11 tšk. 4-5 vietas užėmė Faustas Stankus (Šiauliai) ir Matas Garčinskas (Kaunas, Vilnius), įveikę distanciją per 8,34 ir 8,35 s. Taigi, lenktyniauta šauniai. Šilutiškis Mykolas Maurius šį nuotolį įveikė per 8,70 s. – I atskyrio rezultatas, 7 vieta, komandai pelnyti 6 taškai. 400 m bėgimo varžybose N. Petraitis liko ketvirtas – 52,52 s., M. Maurius – penktas (54,10 s.). Nojaus kraitis – 9 tšk., Mykolo – 8 tšk.

Sprinterė Gabrielė Urniežiūtė sėkmingai pasirodė 200 metrų bėgime. Lenktyniavo net 27 bėgikės. Gabrielė prasiveržė į finalą laimėjusį paruošiamąjį bėgimą. Finale jos laikas – 26,76 s., trečia vieta, 11 taškų komandai. Pirma finišavo vilnietė Indrė Maksimavičiūtė – 26,19 s., 18 tšk., antra atbėgo šiaulietė Gabija Jankunec – 26,53 s. G. Urniežiūtė iškovojo bronzos medalį. Beje, pirmasis jos treneris - Stasys Oželis. Trenerė L. Leikuvienė dėkinga Stasiui už surastą lengvosios atletikos „perlą“. 60 metrų bėgimo finale G. Urniežiūtė užėmė 6-ą vietą – 8,07 s. Šilutės sprinteriai pateikė staigmeną mišrios estafetės 4 po 200 metrų (4x200) lenktynėse. Nojus Petraitis, Goda Šiaudvytytė, Mykolas Maurius ir Gabrielė Urniežiūtė finišavo ketvirti – 1:45,78 min., uždirbta 18 tšk. Aplenkti klaipėdiečiai. Pirmi atskuodė kauniečiai – 1:39,67 min. 2-3 vietas užėmė Šiaulių ir dar viena Kauno komanda.

Šilutės sporto mokyklos komandai ketvirtą vietą iškovojo Regimantas Leikus (trišuolis, 13,27 m), penktas vietas užėmė šilutiškė Goda Šiaudvytytė (3 000 m, 12:39,58 min.), švėkšniškis Ednaras  Serapinas (aukštis, 1,75 m) šeštas liko Kostas Budvytis (3 000 m, 11:13,69 min.), aštuntas – Andrius Milinauskas (trišuolis, 12,07 m), devintas – Vilmantas Retenis (rutulys 6 kg, 11,50 m), dešimta – Goda Šiaudvytytė (1 500 m, 5:46,,01 min.), vienuoliktas – Mantas Stirbys (aukštis, 1,70 m). Taškai sportininkams skirti už 1-12 vietas (18, 14, 11 ir t. t. mažėjančia tvarka). 11 vieta – 2 tšk., 12 vieta – 1 tšk.

Tarp rajonų komandų taškų įskaitą gavo 28 kolektyvai. Buvo sudedami ankstesnėse varžybose Šiauliuose ir dabar Kaune pelnyti taškai. Šilutė – 1 vieta, 295 tšk. (189+106), Kėdainiai – 2 v., 277 tšk. (144+133), Utena – 196 tšk. (167+29).. 4-6 vietas užėmė Biržai – 167 tšk., Kelmė – 151 tšk., Telšiai – 144 tšk. 28 vietą užėmė Prienai – 5 tšk. Tarp rajonų sporto ugdymo centrų pirmavo Šilutės sporto mokykla – 81 tšk., antrą vietą užėmė Kėdainių sporto centras – 80 tšk., trečią – Telšių sporto ir rekreacijos centras – 61 tšk. Įskaitą pelnė 23 centrai. 23 vieta – Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras – 3 tšk.