10 vietų, kurias verta aplankyti Tenerifėje
Šiandien Tenerifė yra labiausiai lankomas Kanarų salų kurortas. Be to, tai didžiausia ir tankiausiai apgyvendinta sala, kurios istorija siekia iki krištolinę erą. Turistai pirmiausia vyksta į Tenerifę, norėdami įkopti į Teidės ugnikalnį. Tačiau tai ne vienintelis dalykas, kuris juos žavi šioje saloje. Šiame straipsnyje aprašėme 10 vietų, kurias verta aplankyti Tenerifėje. Ši informacija padės atrasti savo favoritus ir sudaryti kelionės planą. O pigūs skrydžiai iš Lietuvos leis biudžetiškai pasiekti salą. Palyginti kainas, peržiūrėti skrydžius į Tenerifę ir įsigyti bilietus galima internetu aviakompanijų ar kelionių pardavėjų svetainėse.
Ką pamatyti Tenerifėje: 5 garsios vietos
Teidės nacionalinis parkas
Teidės nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jo teritorija užima daugiau nei 18 tūkstančių hektarų. Aukščiausias parko ir visos Ispanijos taškas yra Teidės ugnikalnis. Jo aukštis yra 3718 metrų. Teidė taip pat yra trečias pagal aukštį ugnikalnis pasaulyje. Parke turistai taip pat gali pamatyti kitus vulkaninius kūrinius: lavos laukus, kraterius ir fumaroles. Be to, Teidės nacionalinis parkas pasižymi turtinga flora. Čia auga daugiau nei 200 augalų rūšių, iš kurių 50 yra paplitusios tik Kanarų salose. 2007 metais Teidės nacionalinis parkas gavo "Turistinės vietos žvaigždėms stebėti" sertifikatą. Dabar keliautojai iš viso pasaulio čia atvyksta ne tik pasivaikščioti ar užsiimti alpinizmu, bet ir stebėti žvaigždes.
Siamo parkas
Siamo parkas yra lankytinos vietos Tenerifeje, jei atostogaujate su vaikais. Tai vienas didžiausių ir geriausių vandens parkų Europoje. Jo teritorija užima daugiau nei 18 hektarų. Aukščiausia vandens čiuožykla parke yra "Siamo bokštas". Jos aukštis yra 28 metrai. Be jos, parko lankytojai mėgaujasi tokiais vandens atrakcionais kaip "Ugnikalnis", "Drakonas", "Milžinas" ir "Mako". Siamo parkas yra įrengtas tailandietiško stiliaus. Teritorijoje stovi tailandietiško stiliaus namai, statulos, fontanai ir sodai. Jis taip pat turi savo dirbtinį paplūdimį ir baseinus su bangomis. 2015 metais Siamo parkas gavo "Travellers' Choice" apdovanojimą ir buvo pripažintas geriausiu vandens parku pasaulyje pagal "TripAdvisor".
Gimaros piramidės
Gimaros piramidės - viena paslaptingiausių archeologinių vietų Tenerifėje. Jos yra įsikūrusios maždaug 65 000 kvadratinių metrų plote. Didžiausia iš šešių komplekso piramidžių yra apie 12 metrų aukščio. Ji susideda iš 6-7 lygių. Piramidės pastatytos iš vietinio vulkaninio akmens nenaudojant jokio skiedinio. Mokslininkai iki šiol nesutaria dėl šių statinių kilmės ir paskirties. Kai kurie mano, kad jas pastatė senovės civilizacijos, galbūt atlantai. Kiti mano, kad piramides pastatė vietos gyventojai žemės ūkio reikmėms. 1998 m. šalia piramidžių buvo atidarytas etnografinis parkas "Guimaro piramidės". Čia galima sužinoti apie šių paslaptingų statinių kilmės teorijas. Dabar parkas yra populiari turistų atrakcija. Keliautojai iš viso pasaulio atvyksta čia, kad savo akimis išvystų Gimaros piramides ir prisiliestų prie jų paslapties.
Garachico miestelis
Garačikas – tai miestas Tenerifės šiaurėje, kurį būtina pamatyti. Jo istorija siekia daugiau nei 500 metų. Iki 1706 metų tai buvo uostamiestis. Tačiau po Trevecho ugnikalio išsiveržimo, miestas prarado savo uostą. Šiandien pagrindinėmis Garačiko įžymybėmis yra Pilies aikštė su senoviniu fikusu, Šv. Onos bažnyčia, San Fransisko vienuolynas ir istorinis centras su siauromis gatvelėmis bei senais pastatais. Miesto įdomybė yra natūralūs baseinai El Kalderonas, kurie kadaise susiformavo sustingus lavai. Turistai taip pat giria vietinę virtuvę. Būtent Garačike galima paragauti tradicinių Kanarų patiekalų ir vietinių vynų.
Los Gigantes uolos
Los Gigantai - tai milžiniškos uolos, susiformavusios prieš milijonus metų dėl vulkaninių procesų. Uolos driekiasi 8 kilometrus palei vakarinę pakrantę, o jų aukštis siekia 600 metrų virš jūros lygio. Manoma, kad uolos gavo tokį pavadinimą dėl savo įspūdingo vaizdo.
Turistai sako, kad Los Gigantai yra viena įspūdingiausių vietų Tenerifėje. Nuo uolų apžvalgos aikštelių atsiveria neįtikėtino grožio Atlanto vandenyno vaizdai. Prie uolų papėdės įsikūręs to paties pavadinimo kurortinis miestelis Los Gigantai. Jis vilioja turistus paplūdimiais su juodu vulkaniniu smėliu. Vandenys prie Los Gigantų yra populiari nardymo ir snorklinimo vieta. Čia galima paplaukioti šalia delfinų, banginių ir vėžlių.
Ka verta pamatyti Tenerifėje: 5 mažiau žinomos vietos
Anaga kalnai
Anaga yra kalnų masyvas, esantis šiaurės rytinėje Tenerifės salos dalyje. Tai vienas seniausių geologinių darinių Kanarų salose, kurio amžius siekia apie 7-9 milijonus metų. Aukščiausia jo viršūnė yra Bisokė. Jos aukštis yra 1024 metrai virš jūros lygio. Nuo Bisokės viršūnės atsiveria vaizdas į šiaurinę Tenerifės pakrantę ir gretimas salas. Anaga kalnai yra populiari vieta pėsčiųjų turizmui. Čia yra dešimtys skirtingo sudėtingumo lygio maršrutų. Vienas iš garsiausių maršrutų yra "Sendero de los Sentidos". 2015 metais UNESCO pripažino Anaga kalnyną biosferos rezervatu.
Barranco del Іnfierno
Barranco del Infierno yra populiari vieta pėsčiųjų turizmui. Maršrutas tarpekliu prasideda Adechės kaime ir tęsiasi 6,3 kilometro, o baigiasi prie 200 metrų aukščio kriokliu. Žygiai tarpeklyje laikomi vidutiniškai sudėtingais ir paprastai užtrunka iki 4 valandų. Pakeliui galima pamatyti senovinio vandens tiekimo sistemos - Adechės kanalo - liekanas. Jis buvo pastatytas 16 amžiuje ir naudojamas aprūpinti vandeniu cukranendres plantacijas.
Norint aplankyti Barranco del Infierno, reikia gauti specialųjį leidimą, nes siekiant išsaugoti gamtą, turistų skaičius yra ribotas.
Cueva del Viento
Cueva del Viento arba "Vėjų urvas" yra netoli Ikod-de-los-Vinos miesto Tenerifėje. Ji susiformavo maždaug prieš 27 000 metų dėl Piko Viecho ugnikalnio išsiveržimo. Karšta lava tekėjo ugnikalnio šlaitais, palaipsniui aušdama paviršiuje ir sudarydama kietą plutą. Tuo pačiu metu po pluta ir toliau tekėjo lavos srautas, kuris suformavo tuščiavidurius tunelius. Šiandien Cueva del Viento yra ilgiausias vulkaninės kilmės tunelis Europoje. Jo bendras ilgis siekia 17 kilometrų. Urvų sistema susideda iš trijų pagrindinių tunelių, esančių skirtinguose lygiuose ir susikertančių tarpusavyje. Viršutinis tunelis yra 15 metrų gylyje, vidurinis - 40 metrų, o apatinis - 80 metrų po žeme. Turistams atvira tik nedidelė tunelių dalis, kurios ilgis siekia 200 metrų.
Parkas del Drago
Parkas del Drago yra įsikūręs Ikod de los Vinos mieste Tenerifėje. Jo pagrindinis traukos objektas yra 800-1000 metų senumo drakonmedis Drago Milenario. Šio ilgaamžio medžio aukštis siekia 18 metrų, o kamieno apimtis - apie 20 metrų. Drago Milenario laikomas vienu seniausių ir didžiausių drakono medžių pasaulyje. Parke lankytojai taip pat gali pamatyti kitus senuosius drakono medžius, nors jie ir nusileidžia Drago Milenario dydžiu. Be to, Parkas del Drago turi muziejų, skirtą guančų - vietinių Kanarų salų gyventojų - istorijai ir kultūrai. Čia galima sužinoti apie jų tradicijas, amatus ir drakono medžių naudojimą. 1917 metais Drago Milenario buvo suteiktas Ispanijos nacionalinio gamtos paminklo statusas.
Punta de Teno švyturys
Punta de Teno švyturys yra įsikūręs ant to paties pavadinimo kyšulio šiaurės vakarinėje salos dalyje. Jis buvo pastatytas 1897 metais iš vietinio vulkaninio akmens. Švyturys susideda iš dviejų aukštų. Iš pradžių švyturys veikė naudodamas žibalą, tačiau 1978 metais jis buvo elektrifikuotas. Dabar jis yra automatizuotas ir valdomas nuotoliniu būdu. Šalia švyturio yra prižiūrėtojo namas. Jame įrengtas nedidelis muziejus, kuriame galima sužinoti apie švyturio istoriją ir jo prižiūrėtojų gyvenimą. 2007 metais Punta de Teno švyturys gavo Kanarų salų kultūros paveldo statusą.