Atmintinė prieš siunčiantis prekes iš JAV
Pasižvalgius JAV internetinėse parduotuvėse, dažnam atvimpa žandikaulis – prekės tokios pat kaip Europoje, bet kainos yra nepalyginamai geresnės. Būtent tai tampa viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės yra linkę pirkti JAV ir įsigytus pirkinius atsisiųsti į Lietuvą.
Visgi, prieš pasiduodant kainų viliotiniui, verta žinoti keletą itin svarbių aspektų.
Nedarykite skubotų sprendimų išvydę patrauklias kainas
Nors – ypač elektroninių prietaisų ir drabužių – kainos JAV dažnai nokautuoja, tačiau svarbu nepriimti sprendimų jų gerai neapgalvojus. Didelė dalis pirkėjų paprasčiausiai pamiršta, kad kaina, kurią jie sumoka už prekę ją įsigydami JAV internetinėje parduotuvėje – nėra galutinė. Prie jos dar prisideda siuntimo kaštai, o taip pat ir muitų mokesčiai.
Kokie yra JAV taikomi muitų mokesčiai?
Įsigijus prekių iš JAV, turėsite sumokėti muito mokestį ir importo PVM. Muitas iš JAV yra taikomas tuomet, kai jūsų įsigytos prekės kaina viršija 150 Eur sumą. Kiek konkrečiai reikės sumokėti? Tai priklauso nuo jūsų įsigytų prekių.
Importo PVM mokestis sudaro 21 proc. jūsų įsigytos prekės ir jos siuntimo išlaidų sumos. Šis mokestis yra taikomas visoms prekėms, nepriklausomai nuo jų kainos ar pobūdžio.
Noriu deklaruoti siuntą pats. Kaip tai padaryti?
Įsigijus prekę iš JAV, kurios vertė yra mažesnė nei 1000 Eur ir gavus pranešimą, kad ši pasiekė Lietuvą, galite siuntą deklaruoti savarankiškai. Tam reikia užsiregistruoti BAP (Bendrajame naudotojų valdymo portale), pateikti prašymą gauti EORI kodą ir galiausiai, iMDAS muitinės deklaracijų sistemoje pateikti deklaraciją. Visgi, yra papildomų sąlygų, kada deklaraciją gali pateikti tik vežėjas.
Ką dar svarbu žinoti?
Jeigu siuntą iš JAV deklaruojate pirmą kartą, procesas gali atrodyti kiek painokas. Todėl, jeigu turite klausimų, patartina kreiptis į specialistus, kurie suteiks tikslią informaciją ir padės paprasčiau susigaudyti reikalingų atlikti veiksmų sekoje.
Taip pat svarbu pažymėti, kad jūsų JAV įsigyta siunta bus pristatyta tik tuomet, kai deklaruosite siuntą ir sumokėsite reikalingus mokesčius.
Pakeičiau sprendimą – prekės nebenoriu. Ar vis vien turiu sumokėti muito mokestį?
Tai priklauso nuo to, kada priimate sprendimą. Jeigu gavote pranešimą apie atvykusią siuntą, ją deklaravote, sumokėjote reikalingus mokesčius ir atsiėmėte (arba siunta jums buvo pristatyta), tačiau nusprendėte ją grąžinti – jūsų muito mokesčio ir PVM mokesčio įmokos nebus grąžinamos.
Tuo atveju, jeigu apsisprendėte, kad įsigytų prekių jums nereikia dar prieš deklaruojant siuntą, visuomet išlieka galimybė gaunamus informacinius pranešimus apie atvykusią siuntą ignoruoti. Praėjus siuntos saugojimo terminui ji bus grąžinta gavėjui. O jis grąžins už prekę sumokėtus pinigus į jūsų sąskaitą. Visgi, svarbu pažymėti, kad kai kuriais atvejais pardavėjas gali papildomai apmokestinti siuntos grąžinimą. Todėl už prekę ar prekes grąžinamų pinigų sumą galite gauti mažesnę nei tikėjotės.