Kaip įveikti užklupusią mažakraujystę?

2024-04-25, Pranešimas spaudai

Dažniausiai mažakraujystė atsiranda dėl prastos mitybos, kurią iš dalies sąlygoja ir įvairios neracionalios, tačiau šiomis dienomis madingos lieknėjimo dietos. Ypač pavojų kelia geležies trūkumas maisto produktuose. Susirgus šiuo negalavimu ligoniui sutrinka skonio pojūtis, ima erzinti įprasti kvapai, apninka apatija ir gyvenimas nebetenka džiaugsmo.

Kokie tyrimai padeda laiku aptikti mažakraujystę ir kam jie dažniau yra reikalingi?

Kadangi dažniausiai bendrasis kraujo tyrimas parodo labai žemai kritusi hemoglobino kiekį tik tada, kai anemija jau būna kaip reikiant įsibėgėjusi, tai geriausia tyrimus pradėti nuo geležies kiekio organizme nustatymo. Tam padeda feritino tyrimas. Kai jau iš anksto pastebimas geležies atsargų sumažėjimas, tada labai lengva anemijai užkirsti kelią pačioje jos užuomazgos pradžioje.

Kadangi mažakraujystė labai lengvai pakerta vaikus bei moteris ir merginas, šiai grupei būtina nuolat rūpintis reikiamo geležies kiekio organizme sekimu ir palaikymu. Tuo derėtų rūpintis ir vyresnio amžiaus žmonėms, nes jie vartoja gana daug vaistų ir dažnai dėl per mažų pensijų blogiau maitinasi. Geležies gali pritrūkti ir sunkų fizinį darbą dirbantiems bei aktyviai sportuojantiems vyrams, nes raumenys augdami iš kraujo paima labai daug geležies.

Kaip galima organizme papildyti geležies atsargas?

Organizmas geležies atsargas gali papildyti dviem variantais – naudojant pilnaverčius maisto produktus, maisto papildus ir specialiai pagamintus daug geležies turinčius medicininius preparatus. Specialūs geležies druskų preparatai yra skirstomi į geriamus ir į veną leidžiamus. Visi jie yra skiriami kaip papildomas šaltinis organizmo geležies atsargoms atstatyti.

Kaip elgtis po to, kai mažakraujystė išgydoma?

Kai anemija jau išgydyta, nurimti nevalia, medikai ir toliau pataria vartoti geležies preparatus, tik jau mažesnėmis dozėmis. Vienas geriausių tos srities maisto papildų – tai hematogenas. Jis jau kelis dešimtmečius yra pripažintas kaip organizmą stiprinantis geležies ir kitų maistinių medžiagų šaltinis, kuris kaip atskira dalis įeina į kompleksinę terapiją.

Hematogenas yra labai vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje, nes atitinka visus maisto papildams keliamus reikalavimus. Daugiau informacijos apie klastingąją anemiją rasite interneto svetainėje: https://merita.lt/blogs/news/letine-anemija-ir-jos-gydymo-budai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!