Kaip fejerverkų šou rengia kitos šalys

2024-06-19

Nuo pat pradžių žmonėms visada patiko sprogdinti fejerverkus. Bendruomenės visame pasaulyje vis dar švenčia religines ir nacionalines šventes, rengdamos sprogstamųjų fejerverkų šou - kai kurios šventės tęsiasi šimtmečius!

Japonija - Sumidagavos fejerverkų festivalis

Kasmet beveik milijonas žmonių susirenka prie Sumidagavos upės į Sumidagavos fejerverkų festivalį, kuriame konkuruojančios pirotechnikos kompanijos varžosi dėl geriausio šou. Daugelis bendrovių net kuria naujus fejerverkus tik šiam festivaliui, kuriame visuomenei pristato savo naujoves.

Festivalio ištakos siekia 1773 m., kai Kiūšiū saloje kilo pražūtingas badas. Pasakojama, kad valdantysis šiogūnas Tokugava Jošimunė kasmetinio Mirusiųjų dienos festivalio metu surengė fejerverkų šou, kuris buvo maloni pramoga nuo sunkmečio.

Fejerverkų šou, iš pradžių vadintas Ryogoku Kawabiraki, vėlesniais metais tapo nacionaline tradicija.

Kanada - Monrealio fejerverkų festivalis

JAV nėra vienintelė Šiaurės Amerikos šalis, mėgstanti viską padeginėti. Monrealio fejerverkų festivalis, oficialiai vadinamas L'International des Feux Loto-Québec, yra prestižiškiausios pirotechnikos varžybos pasaulyje. Kelias savaites vykstantis festivalis kiekvieną vasarą sutraukia didžiules minias žmonių.

Nuo 1985 m. vykstančiame festivalyje varžosi pirmaujančios fejerverkų kompanijos iš viso pasaulio. Kiekvienas dalyvis rengia 30 minučių trukmės pirotechnikos šou žiūrovams ir sukuria unikalų, jaudinantį reginį, kurį tiesiog būtina pamatyti.

Jungtiniai Arabų Emyratai - Eid al-Adha

Eid al-Adha yra viena svarbiausių islamo švenčių, todėl ji švenčiama su trenksmu. Šventės pavadinimas reiškia „Aukojimo šventė, o tai reiškia pranašo Ibrahimo norą paklusti Alachui paaukojant savo sūnų Ismailą - krikščionybėje ir judaizme šie veikėjai atitinkamai vadinami Abraomu ir Izaoku. Švęsdami šią istoriją, musulmonai rengia įspūdingus fejerverkus.

Ši šventė ypatinga ir tuo, kad ji sutampa su paskutine kasmetinės hadžo, arba piligriminės kelionės į šventąjį Mekos miestą, kurią visi musulmonai turi atlikti bent kartą gyvenime, diena. Nors musulmonai fejerverkais Eid al-Adha švenčia visame pasaulyje, šventės Dubajuje yra ypač įspūdingos.

Jungtinė Karalystė - Guy Fawkes naktis

Kasmet lapkričio 5 d. Didžiosios Britanijos gyventojai švenčia Guy Fawkeso naktį, dar vadinamą fejerverkų naktimi arba ugnies naktimi.

Guy Fawkesas buvo Anglijos katalikas, gyvenęs XVII a. pradžioje, kai katalikybė Anglijoje iš esmės buvo nelegali. Iš pradžių jis ir jo radikalūs bičiuliai katalikai planavo nužudyti karalių Jokūbą I, susprogdindami Lordų rūmus, vieną iš dviejų Parlamento organų.

Vietoj to pasikėsinimas, žinomas kaip Gunpowder Plot, nepavyko, ir visiems sąmokslininkams buvo įvykdyta mirties bausmė. Dabar Jungtinė Karalystė šią dieną švenčia kaip gėrio pergalės prieš blogį priminimą. Negalime nepaminėti, kad šiek tiek ironiška, jog šiuolaikinė Guy Fawkeso naktis švenčiama nepavykus šaunamųjų miltelių sąmokslui, sėkmingai uždegant spalvotus šaunamųjų miltelių ryšulius ir paleidžiant juos į dangų.

Indija - Diwali

Diwali - hinduistų šviesos šventė - vyksta penkias dienas nuo spalio iki lapkričio. Fejerverkai paprastai sprogsta trečiąją festivalio dieną, kai daugelis induistų pagerbia turtų ir sėkmės deivę Lakšmi.

Ši šventė yra labai simboliška, nes švenčiama šviesos pergalė prieš tamsą. Be įspūdingų fejerverkų, indai švenčia Diwali šventę uždegdami laužus ir palikdami žvakes moliniuose induose prie namų, kad atbaidytų piktąsias dvasias.

Kinija - Kinų Naujieji metai

Fejerverkai yra labai svarbūs pasitinkant Mėnulio Naujuosius metus, kurie švenčiami Kinijoje, Honkonge ir kinų kvartaluose visame pasaulyje.

Ši šventė turi gilias šaknis kinų legendose. Pasak vieno pasakojimo, kiekvienų metų pradžioje kaimų gyventojus užpuldavo pabaisa. Kaimo gyventojai sužinojo, kad Nianą galima išgąsdinti naudojant raudoną spalvą, ryškias šviesas ir garsų triukšmą - taip gimė tradicija švęsti Naujuosius metus su raudonais fejerverkais ir petardomis. Kitos tradicijos - tai drakonų šokiai gatvėse, specialūs valgiai ir Žibintų šventė, kuri kartais sutampa su fejerverkų šou. Žibintų, kylančių į dangų ir fone spindinčių fejerverkų fone, vaizdas išties vertas dėmesio.

Peru - La Noche Buena

Per Kalėdų šventes Limoje (Peru) ir visoje Pietų Amerikoje su šeima leidžiami fejerverkai. Dienomis prieš Kalėdų išvakarės, ispaniškai vadinamos La Noche Buena, Limos gatvėse būriuojasi fejerverkų pardavėjai.

La Noche Buena dieną šeimos renkasi į tradicinę šventinę vakarienę, keičiasi dovanomis ir, kaip atspėjote, gatvėse leidžia fejerverkus.

Ateities fejerverkai

Net praėjus daugiau nei dviem tūkstančiams metų, šiuolaikinių fejerverkų receptas iš esmės išliko toks pat. Tačiau mes nuolat tobulėjame.

Štai keletas naujausių pirotechnikos pasaulio pasiekimų:

  • Automatizavimas: Automatizuodami sviedinių paleidimą pirotechnikai gali kurti vis sudėtingesnius pasirodymus ir kartu didinti žiūrovų saugumą.
  • Deriniai: Jau kurį laiką atrasta, kad sujungus du atitinkamo tipo fejerverkus gali būti sukuriamas nuostabus garsus simetriškas spindesys.
  • Efektai: Kai mokslas ir technologijos tobulėja, pirotechnikos specialistai gauna vis daugiau idėjų beprotiškesniems fejerverkų efektams. Pagalvokite apie besisukančius verpstės ratus kartu su fontanais arba romėniškų žvakių uodegas. Visa tai sukuria nepakartojamo grožio fejerverkų šou.
  • Aplinkosauga: Pirotechnikai visada siekia tobulinti savo gaminius, taip pat ir Holivudo teatro kūrėjai. Kadangi pramogų pramonėje filmavimo metu dažnai naudojama pirotechnika, norint užtikrinti atlikėjų ir kitų žmonių saugumą, būtinas „švariau“ degantis produktas. Kai kurie fejerverkai yra saugesni aplinkai nei daugelis kitų, tačiau jie vis dar dažniausiai skirti tik Holivudui ir kariuomenei.

Fejerverkų laukia šviesi ateitis - nuo naujų technologijų iki vis novatoriškesnės choreografijos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!